اخبار:
اخبار:
انتصاب رئيس شوراي امر به معروف و نهي از منكر شركت بهره برداري نفت و گاز غرب
رئيس شوراي امر به معروف و نهي از منكر شركت بهره برداري نفت و گاز غرب منصوب شد. با حكم عمران علي محمدي رئيس شوراي امر به معروف و نهي از منكر شركت نفت مناطق مركزي ايرا...
با امضای دومین قرارداد نفتی بر اساس الگوی جدید
تکلیف توسعه میدان‎های مشترک آبان و پایدار غرب مشخص شد قرارداد توسعه میدان‎های مشترک آبان و پایدار غرب، بین شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیومی متشکل از شرکت زاروبژنف...
وزیر نفت:
افزایش تولید آبان و پایدار غرب ۴ میلیارد دلار درآمد برای ایران به همراه دارد وزیر نفت مذاکره برای امضای قرارداد بهبود برداشت از میدان‌های آبان و پایدار غرب را بس...
برگزاري دوره آموزشي عكاسي و فيلمبرداري براي كاركنان روابط عمومي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب
دوره آموزشي عكاسي و فيلمبرداري براي كاركنان روابط عمومي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب برگزار شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با مسا...
paiam monaghese modiriat

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

صعود تیم كوهنوردي شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شركت بهره برداري نفت و گاز غرب به قله البروس روسیه( بام اروپا)

تیم كوهنوردي شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شركت بهره برداري نفت و گاز غرب به قله البروس روسیه( بام اروپا) صعود كردند.

alboros

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب تیم کوهنوردی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به قله البروس، بلندترین قله قاره اروپا صعود كردند و پرچم پر افتخار کشورمان، را با یاد و خاطره شهدای مدافع حرم بالاخص شهید والامقام محسن حججی به اهتزاز در آورده و فریاد یا علی را بر بام اروپا طنین انداز کردند.

تیم کوهنوردی متشكل از آقايان حامد خرسند پور(سرپرست تيم)، بهروز بابايي(مربي و مسئول فنی)، مهدي شرزه، حسین گورنگی، سید کریم حسینی، عبدالعلي مه پيما و وحيد اميري توانستند در تاریخ 23/06/96 با موفقيت به قله صعود كنند.

قله البروس در باختر رشته کوه قفقاز در کابادینو-بالکاریا و کاراچای-چرکسیا در شمال فلات ایران در روسیه و نزدیک به گرجستان است. این کوه دارای دو قله شرقی و غربی است که قله غربی قله اصلی آن است که با ارتفاع 5642 متر بلندترین قله اروپا لقب گرفته است ، قله شرقی 21 متر کوتاه تر از قله غربی میباشد.

بهروز بابايي مربي و مسئول فني تيم با تقدير از مساعدت و تاكيدات مهندس حاتمي مديرعامل شركت نفت مركزي ايران و مهندس ناصري پور مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز غرب گفت: اين صعود با همكاري فرمانده بسيج نفت مناطق مركزي ايران آقاي صالحي و آقاي ابوالحسني معاون ايشان ، مهندس شيرزاديان فرمانده بسيج پايگاه رهروان ولايت و آقاي كمريان مدير منابع انساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب صورت گرفت.  وي تصريح كرد: تيم مذكور طي اردوهاي مختلف و صعود به قلل مرتفع داخلي از جمله دماوند ،اشترانكوه ،توچال و ساير قله هاي استاني.... آمادگي های لازم را جهت صعود به این قله صعب العبور و فني کسب کرده و با یاری خداوند توانستند با موفقیت این صعود ارزشمند را به انجام برسانند.

حامد خرسندپور سرپرست تیم نيز در همين ارتباط اظهار داشت: اعضای این تیم افتخار این صعود را به خانواده های محترم شهدای مدافع حرم خاصه خانواده محترم شهید محسن حججی تقدیم کردند.

در پایان جناب دکتر سنایی سفیر محترم ایران در روسیه اعضای تیم را در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو به حضور طلبید و ضمن تقدیر از این حرکت ارزشمند فرهنگی-ورزشی هدایایی را به رسم یادبود به اعضای تیم تقدیم کردند.

لازم به ذكر است تيم كوهنوردي نفت و گاز غرب از سالها پيش فعاليت خود را شروع كرده و در سوابق خود صعود هاي ارزشمندي را به ثبت رسانده كه از جمله مي توان صعود موفقيت آميز قله چلووست به ارتفاع 6400 متر در منطقه آناپورناي هيماليا در كشور نپال اشاره كرد.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.