اخبار:
اخبار:
راه اندازی پمپ دوفازی پایدار غرب
پمپ دوفازی پایدارغرب نصب و راه اندازی گرديد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مهندس كاظمي مدير عمليات شركت با اعلام اين خبر گفت: با تلاش ...
برگزاري دومين جلسه كارگروه ارتقا سلامت اداري در شركت بهره برداري نفت و گاز غرب
دومين جلسه كارگروه ارتقا سلامت اداري در شركت بهره برداري نفت و گاز غرب برگزار شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب دومين جلسه كارگروه ار...
گزارش تصويري- پاكسازي محيط زيست و جمع آوري زباله هاي اطراف منطقه عملياتي نفت شهر
زباله هاي اطراف منطقه عملياتي نفت شهر جمع آوري و پاكسازي شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب آقاي نادر فتاحي رئيس اداره ايمني، بهداشت و ...
پايان تعميرات اساسي واحد بهره برداري چشمه خوش در سال 97
تعميرات اساسي واحد بهره برداري چشمه خوش در سال 97 پايان يافت. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مهندس ناصري پور مدير عامل شركت با اعلام اين ...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

جلسه شوراي عالي بسيج كارمندان سپاه حضرت نبي اكرم(ص) استان كرمانشاه

تشريح اقدامات دستگاههاي اجرايي استان در ارتباط با زلزله اخير

haiat-gheshr-dar-naftshahr

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب جلسه هيات قشر استان كرمانشاه با تاكيد بر اقتصاد مقاومتي و بحث، بررسي و آسيب شناسي اقدامات دستگاههاي اجرايي استان در ارتباط با زلزله اخير با حضور مدير عامل اين شركت و جمعي از مديران و مسئولان استاني در منطقه عملياتي نفت شهر برگزار شد.

مهندس ناصری پور مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب کشور در ابتداي اين جلسه ضمن تقدير از حضور مديران، روسا و مسئولين ادارات مختلف استان در منطقه عملياتي نفت شهر به ارائه گزارشي از عملكرد شركت پرداخت و گفت: این شرکت خصوصا در يك سال اخير با توجه به تاكيدات رهبري مبني بر حركت كلي كشور در راستاي اقتصاد مقاومتي و نام گذاري امسال به عنوان سال اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال اقدامات بسياري را در اين راستا با موفقيت به انجام رساند، كه در اين ميان مي توان به موارد زير اشاره كرد.

_ تعمير اساسي ظرف نمك گير شماره دو واحد نمك زدايي دهلران شامل ساخت و تعويض كليه نگهدارنده­هاي تفلوني آن و نصب تكيه گاه نارسانا براي صفحات برق دار

_ ساخت قطعه مربوط به گاورنر توربين­هاي رستون 1750 TA توسط قطعه سازان داخلي

_ انجام تعميرات اساسي ريبويلر مربوط به برج گوگرد زداي واحد نمك‌زدايي دهلران و جلوگيري از كاهش توليد

_ ساخت و نصب اجكتور پمپ جهت افزايش توليد از چاه‌هاي كم فشار ميدان مشترك پايدار غرب با همكاري دانشگاه رازي كرمانشاه

_ جابجايي، نصب و راه‌اندازي دو دستگاه پيش‌گرمكن از واحد بهره‌برداري چشمه‌خوش به واحد نمك‌زدايي دهلران

_ بهينه نمودن مصرف ماده ديمولسي فاير در واحدهاي بهره برداري چشمه خوش

_ انجام چندين اصلاحيه فرآيندي در واحد نمك‌زدايي دهلران جهت دريافت نفت نمكي از ميدان مشترك آذر

_ انجام تعميرات اساسي توربو پمپ­هاي انتقال جهت توليد پايدار بخصوص ميادين مشترك در راستاي توليد مستمر و پايدار

_ راه اندازي سيستم دفع پساب صنعتي واحد نمك زدايي نفت شهر جهت جلوگيري از آلودگي زيست محيطي توسط همكاران بدون برون سپاري

_ اجراي پكيج هاي تصفيه فاضلاب در مناطق عملياتي شركت و .....

مهندس ناصري پور در ادامه با اشاره به تعين شاخص هاي اقتصاد مقاومتي براساس فرمايشات مقام معظم رهبري(مد ظله) اظهار داشت: اين شركت با ترسيم برنامه هاي كوتاه مدت و بلند مدت خود شاخص هاي حركت خود در سالهاي آتي را ترسيم كرده و انشالله با همكاري مديران شركت ملي نفت و مناطق مركزي ايران گام هاي موثر تر ديگري در راستاي محروميت زدايي از استان هاي غرب كشور و اشتغال زايي در اين مناطق برداشته شود.

وي در پايان به تشريح اقدامات اين شركت در ارتباط با زلزله اخير استان پرداخت و گفت: اين شركت در همان ساعات اوليه با استقرار در اين مناطق به كمك رساني پرداخت و همه امكانات شركت در اين رابطه بسيج شد و تعداد 7000 تخته پتو، 500 تخته چادر، 250 دستگاه هيتر برقي، 500 عدد چراغ والور نفتي، 1000 بسته پوشاك و البسه زمستاني، 500 جفت كفش، 1000 عدد شيشه شير بچه، 200 عدد انواع اسباب بازي، يك كاميون انواع دارو، 180000 عدد آب معدني 5/1 ليتري، 22000 عدد انواع كنسرو، 120 كيسه 5 كيلويي برنج، 5000 كيلو گرم خرما، 600 قوطي روغن پخت و پز 1 ليتري و 3000 قوطي شير خشك ارسال كرد.

همچنين اعزام تانكر آب آشاميدني با ظرفيت 30000 ليتري ، اعزام ماشينهاي راهسازي سنگين از قبيل لودر، بيل مكانيكي، اعزام يكدستگاه آمبولانس با تجهيزات كامل جهت استقرار سرپل ذهاب، اختصاص و اعزام شش دستگاه سواري سوزوكي ويتارا جهت كميته بحران استان و اعزام تيم حمايت رواني شامل نيروهاي مددكاري جهت ياري رساني به بازماندگان زلزله از ديگر اقدامات شركت براي التيام بخشي به آلام زلزله زدگان بود.

در ادامه اين جلسه مديران و روساي ادارات مختلف نيز به تشريح اقدامات خود در اين زمينه پرداختند و به بحث، بررسي و آسيب شناسي اقدامات دستگاههاي اجرايي استان در ارتباط با زلزله اخير پرداختند و در پايان از بخش هاي مختلف منطقه عملياتي نفت شهر بازديد كردند و مهندس ناصري پور نيز به ارائه توضيحاتي در ارتباط با نحوه فعاليت واحد هاي مختلف ارائه نمود.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.