اخبار:
اخبار:
كسب عناوين برتر مسابقات تكواندو شهر ايلام توسط فرزندان كاركنان شركت بهره برداري نفت و گاز غرب
فرزندان كاركنان شركت بهره برداري نفت و گاز غرب موفق به كسب عناوين برتر مسابقات تكواندو شهر ايلام شدند. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب ...
برگزاري جلسه هم انديشي مسائل زيست محيطي در شركت بهره برداري نفت و گاز غرب
جلسه هم انديشي مسائل زيست محيطي در شركت بهره برداري نفت و گاز غرب برگزار شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب جلسه هم انديشي و نشست در خصو...
وزیر نفت در جمع فرماندهان پایگاه‎های بسیج وزارت نفت:
بخش نفت، گاز و پتروشیمی، خط مقدم جبهه نبرد با دشمن است بیژن زنگنه بخش نفت، گاز و پتروشیمی را خط مقدم جبهه نبرد با دشمن خواند و برای گذر از شرایط تحریم، بر امیدآفرین...
دیدار مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب با همکاران سانحه دیده تصادف مسیر نفت شهر به سومار
مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب با همکاران سانحه دیده تصادف در مسیر نفت شهر به سومار دیدار و گفتگو کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و ...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

مهندس عسگري اعلام كرد:

تعمير و بهسازي چندين توربين در مناطق عملياتي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب

m.asgari

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مهندس عسگري رئيس برنامه ريزي تعميرات شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با اعلام اين خبر گفت: با همت و تلاش مهندسان داخلي شركت چندين توربين از انواع مختلف در مناطق عملياتي اين شركت تعمير و بهسازي شد.

وي اظهار داشت: مهندسان شركت در ادامه تلاش هاي جهادي خود توانستند دو عدد توربين رستون (RUSTON TA - 1750) را در منطقه عملياتي چشمه خوش و يك عدد توربين سولار سترن(SOLAR SATURN) را در منطقه عملياتي دهلران با موفقيت كامل تعمير، بهسازي و در مدار توليد قرار دهند.

رئيس برنامه ريزي تعميرات شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با اشاره به اهميت اين توربو پمپ ها گفت: اين توربين ها وظيفه انتقال نفت خام توليدي از ميادين چشمه خوش و دهلران را به واحد سبزآب بر عهده دارند و هر كدام از آنها به صورت روزانه توان انتقال 55 هزار بشكه نفت را داراست.

وي در ادامه به بررسي علت انجام اين تعميرات پرداخت و گفت: با توجه به ساعت كاركرد اين توربين ها و بر اساس دستورالعمل شركت سازنده آنها مي بايست تعميرات اساسي صورت مي گرفت و در نتيجه با برگزاري مناقصه محدود از ميان شركت هاي واجد شرايط بر اساس دستورالعمل واحد معاونت مهندسي وزارت نفت در خصوص ماشن آلات دوار عمليات تعمير آنها با همكاري واحد هاي برنامه ريزي تعميرات اساسي و تعميرات منطقه عملياتي چشمه خوش/دهلران و سركان آغاز گرديد.

مهندس عسگري در پايان با تشريح روند مراحل انجام اين عمليات گفت: با همكاري مهندسان داخلي شركت و شركت پيمانكار، توربين ها دمونتاژ شده و به كارگاه پيمانكار انتقال داده شد و بازرسي هاي لازم از وضعيت قطعات آن توسط كارشناسان اين شركت انجام پذيرفت و در ادامه كليه قطعات مورد نياز جهت تعمير يا تعويض مشخص گرديد.

در ادامه با توجه به رويكرد شركت در زمينه اقتصاد مقاومتي و لزوم استفاده از منابع داخلي به جاي نمونه هاي خارجي برخي از قطعات توربين كه امكان ساخت در داخل را داشتند، از قطعات داخلي استفاده گرديد و همين باعث صرفه جويي كلاني در وقت و منابع مالي شركت شد و در پايان نيز پس از تعويض و يا تعمير قطعات، توربين ها مونتاژ و به سايت جهت نصب و راه اندازي ارسال گرديد.

در نهايت توربين ها پس از تست راه اندازي 72 ساعته در مدار توليد قرار گرفتند.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.