اخبار:
اخبار:
كسب عناوين برتر مسابقات تكواندو شهر ايلام توسط فرزندان كاركنان شركت بهره برداري نفت و گاز غرب
فرزندان كاركنان شركت بهره برداري نفت و گاز غرب موفق به كسب عناوين برتر مسابقات تكواندو شهر ايلام شدند. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب ...
برگزاري جلسه هم انديشي مسائل زيست محيطي در شركت بهره برداري نفت و گاز غرب
جلسه هم انديشي مسائل زيست محيطي در شركت بهره برداري نفت و گاز غرب برگزار شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب جلسه هم انديشي و نشست در خصو...
وزیر نفت در جمع فرماندهان پایگاه‎های بسیج وزارت نفت:
بخش نفت، گاز و پتروشیمی، خط مقدم جبهه نبرد با دشمن است بیژن زنگنه بخش نفت، گاز و پتروشیمی را خط مقدم جبهه نبرد با دشمن خواند و برای گذر از شرایط تحریم، بر امیدآفرین...
دیدار مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب با همکاران سانحه دیده تصادف مسیر نفت شهر به سومار
مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب با همکاران سانحه دیده تصادف در مسیر نفت شهر به سومار دیدار و گفتگو کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و ...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

با حضور مهندس حاتمي مدير عامل شركت نفت مناطق مركزي ايران و مهندس صفري نماينده كرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي

بررسي چالش هاي توليد نفت و گاز در مناطق عملياتي نفت شهر/ تنگ بيجار

hatami-va-safari

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب كشور با حضور مهندس حاتمي مدير عامل شركت نفت مناطق مركزي ايران، آقاي قاسم زاده مدير منابع انساني، آقاي صالحي فرمانده بسيج شركت نفت مناطق مركزي ايران و مهندس صفري نماينده كرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي چالش هاي توليد نفت و گاز در مناطق عملياتي نفت شهر/ تنگ بيجار مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

در اين جلسه كه با حضور مديران و روساي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب در سالن آمفي تئاتر ستاد كرمانشاه برگزار شد، مهندس ناصري پور مدير عامل شركت ضمن عرض خير مقدم به حضور مهمانان و تقدير از حضور آنها به منظور رفع چالش هاي شركت در حوزه هاي مختلف، ايام فاطميه را تسليت گفتند.

مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز غرب كشور همچنين با تبريك پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران به ارائه گزارشي از عملكرد شركت پرداخت و اقدامات شركت بهربرداري نفت و گاز غرب را در حوزه هاي اقتصاد مقاومتي، وضعيت مناطق عملياتي و چالش هاي موجود در اين مناطق، وضعيت فني و عملياتي شركت و چالش هاي آن، منابع انساني و چالش هاي و آن و در نهايت اقدامات شركت در همياري و كمك رساني به مناطق زلزله زده را تشريح نمودند.  

در ادامه اين جلسه مهندس حاتمي مدير عامل شركت نفت مناطق مركزي ايران نيز با تسليت ايام فاطميه و تبريك پيروزي انقلاب اسلامي ايران و تقدير از حضور مهندس صفري نماينده شهر كرمانشاه در شركت بهره برداري نفت و گاز غرب و حساسيت ها و پيگيري هاي ايشان در حوزه نفت و گاز اظهار داشت: شركت بهره برداري نفت و گاز غرب توانسته با بهره گيري از توان و پتانسيل هاي داخلي و بهره گيري از مهندسان و متخصصان جوان خود اقدامات ارزنده اي را در همه حوزه ها خصوصا در حوزه هاي فني، عملياتي، منابع انساني، اقتصاد مقاومتي و حتي كمك به زلزله زدگان استان را به انجام رساند.

وي با اشاره به اهميت و جايگاه شركت بهره برداري نفت و گاز غرب گفت: اين شركت به عنوان قطب توليد نفت در شركت نفت مناطق مركزي ايران و توليد گاز زمستاني غرب كشور از اهميت بسزايي برخوردار است و رفع چالش هاي آن در همه حوزه ها از اولويت هاي شركت نفت مناطق مكزي ايران به شمار مي رود.

مهندس حاتمي همچنين از برنامه ريزي هاي اين شركت براي افزايش ظرفيت هاي توليدي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب خبر داد و گفت: براي اين منظور قرار دادهايي در حال منعقد شدن است كه مي تواند در اين زمينه كمك كننده باشد، همچنين لرزه نگاري هاي جديدي نيز در اين حوزه در حال انجام است كه انشالله در آينده منجر به افزايش توليد در اين منطقه كمتر توسعه يافته شود.

وي در پايان نيز از اقدامات شركت در حوزه كمك به زلزله زدگان استان كرمانشاه تقدير كرد و گفت: در اين زمينه نيز اكيپي از شركت نفت مناطق مركزي ايران و شركت بهره برداري نفت و گاز غرب در شهر سرپل ذهاب مستقر شدند و توانستند در اين مدت اقدامات ارزنده را در همياري و كمك به آسيب ديدگان اين حادثه انجام دهد.

مهندس صفري نماينده كرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي در ادامه اين جلسه با تقدير از اقدامات انجام شده در همه حوزه ها خصوصا فني، عملياتي و كمك به آسيب ديدگان زلزله اخير استان گفت: انصافا شركت نفت در اين زمينه سنگ تمام گذاشت و توانست گام موثري در التيام بخشي به اين عزيزان ايفا نمايد.

وي با اشاره به سابقه درخشان استانهاي غرب كشور و خصوصا كرمانشاه در پيروزي انقلاب و بعد از آن در دوران دفاع مقدس گفت: مردم كرمانشاه مطالبات برحقي در زمينه اقتصادي و رفع بيكاري و توسعه استان دارند كه متاسفانه در برهه هايي كمتر مورد توجه قرار گرفته و انشالله با نگاه دولتمردان در دولت تدبير و اميد اين نگاه مورد بازبيني و توجه بيشتري قرار گيرد.

نماينده كرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به وجود مخازن نفت و گاز در غرب كشور و كرمانشاه گفت: اين صنعت پتانسيل هاي خوبي را براي رفع محروميت زدايي و توسعه استان فراهم آورده كه بايد مورد توجه جدي تري قرار گيرد و در همين راستا برنامه ريزي هاي لازم به منظور جمع آوري گاز هاي همراه نفت صورت گيرد.

همچنين بازبيني دوباره ميادين نفت شهر، سومار و تنگ بيجار با توجه به مشترك بودن برخي از آنها از اهميت زيادي برخوردار است و برنامه ريزي مدوني نيز در اين زمينه لازم است. توجه به ارتقا منابع انساني و جذب متخصصان بومي نيز از اهميت قابل توجهي برخوردار است.

لازم به ذكر است در پايان اين جلسه چالش هاي شركت در همه حوزه ها مورد بحث و بررسي قرار گرفت و برنامه ريزي هاي لازم نيز براي رفع اين چالش ها صورت پذيرفت.

     

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.