اخبار:
اخبار:
كسب عناوين برتر مسابقات تكواندو شهر ايلام توسط فرزندان كاركنان شركت بهره برداري نفت و گاز غرب
فرزندان كاركنان شركت بهره برداري نفت و گاز غرب موفق به كسب عناوين برتر مسابقات تكواندو شهر ايلام شدند. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب ...
برگزاري جلسه هم انديشي مسائل زيست محيطي در شركت بهره برداري نفت و گاز غرب
جلسه هم انديشي مسائل زيست محيطي در شركت بهره برداري نفت و گاز غرب برگزار شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب جلسه هم انديشي و نشست در خصو...
وزیر نفت در جمع فرماندهان پایگاه‎های بسیج وزارت نفت:
بخش نفت، گاز و پتروشیمی، خط مقدم جبهه نبرد با دشمن است بیژن زنگنه بخش نفت، گاز و پتروشیمی را خط مقدم جبهه نبرد با دشمن خواند و برای گذر از شرایط تحریم، بر امیدآفرین...
دیدار مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب با همکاران سانحه دیده تصادف مسیر نفت شهر به سومار
مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب با همکاران سانحه دیده تصادف در مسیر نفت شهر به سومار دیدار و گفتگو کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و ...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

تعمير گيربكس كاهنده توربين رستون(AT-1750) در شركت بهره برداري نفت و گاز غرب

گيربكس كاهنده توربين رستون(AT-1750) شركت بهره برداري نفت و گاز غرب تعمير و بهسازي گرديد.

kazemi.amaliat

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مهندس كاظمي مدير عمليات اين شركت با اعلام اين خبر گفت: با تاكيد و حمايت هاي مهندس ناصري پور مدير عامل شركت و به همت مهندسان داخلي شركت گيربكس كاهنده توربين رستون(TA-1750) تعمير و بهسازي گرديد.

مدير عمليات شركت بهره برداري نفت و گاز غرب اظهار داشت: خرابي مجموعه گيربكس توربين فوق باعث عدم كاركرد صحيح توربين گرديده بود و بعد از عيب يابي در خواست خريد قطعات آن صادر گرديد و به دليل عدم وجود اين قطعات(عدم ساخت آن) در داخل كشور هزينه خريد آن در خارج از كشور بالغ بر 12 ميليارد ريال برآورد شد، كه با همت و تلاش جهاد گران و مهندسان داخلي شركت بدون برون سپاري و صرفا با منابع داخلي شركت تعمير و بهسازي گرديد.

وي با اشاره به اهميت اين تجهيز در صنعت نفت گفت: با توجه به اينكه اين قطعات در هنگام كار به چرخشي حدود 22000RPM مي رسند، استحكام آنها از اهميت بسيار بالايي برخوردار مي باشند، لذا فرآيند تعميراتي آن بسيار حساس بوده و به همين سبب روش هاي مختلف پاشش فلز بر روي سطوح معيوب بررسي گرديد و در نهايت بهترين گزينه انتخاب شد و پس از انجام كار هاي تعميراتي قطعات جهت بالانس به شركت هاي تخصصي ارسال گرديد و مجددا در گيربكس نصب شدند.

در نهايت گيربكس پس از تعمير برروي توربين نصب و راه اندازي گرديد و بدون كوچكترين مشكلي در سرويس قرار دارد و با اين كار علاوه بر صرف زمان بسيار كمتر درتعمير آن بالغ بر 11 ميليارد و هشتصد ميليون صرفه جويي مالي صورت گرفت.

مهندس كاظمي در ادامه با تقدير از حمايت هاي مديريت شركت بهره برداري نفت و گاز غرب و شركت نفت مناطق مركزي ايران گفت: اين شركت اقدامات بسياري را در راستاي تحقق منويات مقام عظماي ولايت در عملي نمودن اقتصاد مقاومتي در همه سطوح شركت صورت گرفته است و در همين راستا نيز استارتر توربين رستون نيز تعمير گرديد.

براي خريد اين استارتر براي هر دستگاه هزينه اي بالغ بر 900ميليون ريال نياز بود كه با كمك شركت هاي دانش بنيان داخلي و عقد قرار داد با آنها تجهيز فوق با هزينه اي بسيار كمتر و در حدود 80 ميليون ريال ساخته شد.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.