اخبار:
اخبار:
پروژه برق رسانی به میدان دانان پایان یافت.
پروژه برق رسانی به میدان دانان پایان یافت. در راستای افزایش تولید نفت از 12 هزار بشکه به 25 هزار بشکه در روز پروژه برق رسانی به میدان دانان تعریف شد و به اتمام رسید. م...
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت فرارسیدن نوروز و آغاز سال نو
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت فرارسیدن نوروز و آغاز سال نو به گزارش روابط عمومی مهندس ناصری پور مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غ...
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر به گزارش روابط عمومی مهندس ناصری پور مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب...

پیام تبریک مدیرعامل بمناسبت ولادت حضرت علی (ع), ملی شدن صنعت نفت و آغاز سال نو به گزارش روابط عمومی مهندس حاتمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت ولادت ح...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

بازدید اعضا کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از NGL3100 دهلران

اعضا کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ازNGL3100 دهلران بازدید نمودند.

komisione-enerji-dar-cheshmekhosh

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی و جمعی ازنمایندگان و اعضا کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ازکارخانه NGL3100 دهلران بازدید نمودند.

فریدون حسنوند با بیان اینکه هدف ازاين بازدید، بررسی و رفع موانع و مشکلات راه اندازی پروژه NGL3100 دهلران است، گفت: تیم کمیسیون انرژی همه موارد راباجزئیات کامل بررسی نموده و به کمیسیون های مربوطه ارجاع می نماید.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مابرای50سال آینده میزان تولید گاز،تزریق وفروش گاز را پیش بینی کرده ایم، اظهار داشت: تامین منابع مالی یکی از مهمترين موانع دراین مسیربود، که این مانع هم با همت و تلاش مدیران در سطوح مختلغ ستادی و عمیاتی رفع گردید.

وی در ادامه با اشاره به بیانات رهبری در سال جدید و نام گذاری امسال به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی گفت: وقتی رهبر انقلاب با اشاره به اهمیت استفاده از کالاهای ایرانی تاکیدات ویژه ای در این زمینه دارند ما نیز توانایی و پتانسیل های شرکت های ایرانی را مورد استفاده قرارداده وازآنها حمایت می کنیم.

حسنوند تصریح کرد: یکی از اهداف ما درپروژه هایی نظیر NGL3100 دهلران، ایجاد اشتغال،رفع محرومیت و رسیدگی به مسائل اجتماعی است، گفت: ازتوانمندی نیروهای بومی درپروژه ها استفاده خواهیم کرد نا گامی در جهت مقابله با رفع محرومیت و توسعه استان های غربی برداشته باشیم.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اولویت بهره برداری حداکثری از میادین مشترک با کشور عراق گفت: نگاه ما به میادین مشترک بیشتر شده و باید این توانایی را درخود آنقدر بالا ببریم که در زمینه تولید نفت و گاز بیشترین برداشت را در این میادین داشته باشیم.

حسنوند افزود: ما به میادین مشترک استان های خوزستان،ایلام وکرمانشاه،نگاه ویژه ای داریم و این بازدید براین اساس صورت گرفته است.

لازم به ذکر است: در ابتدای این مراسم مهندس ناصر پور مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به ارائه گزارشی از عملکزد شرکت پرداخت و دستاورد های این شرکت را در همه حوزه های فنی، عملیاتی و ارائه خدمات و امکانات رفاهی برای پرسنل عملیاتی تشریح نمود.

 

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.