اخبار:
اخبار:
پروژه برق رسانی به میدان دانان پایان یافت.
پروژه برق رسانی به میدان دانان پایان یافت. در راستای افزایش تولید نفت از 12 هزار بشکه به 25 هزار بشکه در روز پروژه برق رسانی به میدان دانان تعریف شد و به اتمام رسید. م...
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت فرارسیدن نوروز و آغاز سال نو
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت فرارسیدن نوروز و آغاز سال نو به گزارش روابط عمومی مهندس ناصری پور مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غ...
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر به گزارش روابط عمومی مهندس ناصری پور مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب...

پیام تبریک مدیرعامل بمناسبت ولادت حضرت علی (ع), ملی شدن صنعت نفت و آغاز سال نو به گزارش روابط عمومی مهندس حاتمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت ولادت ح...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

گزارش فعالیت های انجام گرفته واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت بهره برداری نفت و گاز

اقدامات انجام شده واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در سال گذشته تشريح گرديد.

ansari

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مهندس انصاري سرپرست واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات اين شرکت با تشريح اقدامات انجام گرفته اين واحد در سال گذشته گفت: فعالیت­های اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در دو بخش مخابرات و فناوری اطلاعات است با هدف توسعه و ارتقاء کمیت و کیفیت انواع ارتباطات به لحاظ پایداری ، ضریب اطمینان و ایجاد پهنای باند ارتباطی مطلوب و مورد نیاز در برقراری شبکه ارتباطی جهت بهره­گیری از انواع سامانه­های فعال در شبکه رایانه­ای ، سیستم­های ویدئوکنفرانس، بیسیم ، خطوط ماهواره­ای ، اینترنت و تلفن­های شهری و داخلی در سطح ستاد و مناطق عملیاتی و جلب رضایت تمامی همکاران شاغل تحت پوشش شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب می­باشد .

وي اظهار داشت:   با حمایت های جناب آقای ناصری پور ، مدیرعامل محترم شرکت بهره برداري نفت و گاز غرب و تلاش و پیگیری دلسوزانه تمامی کارکنان فناوری اطلاعات و ارتباطات در ستاد و مناطق عملیاتی با مسولیت پذیری و تعهد قابل تقدیر ، به ویژه از ابتدای سال 95 با برنامه­ریزی ، تعیین اهداف ضروری پیش نیاز و تأمین و توسعه امکانات سخت افزاری همواره در نیل به اهداف فوق ، منجر به اجرای اقدامات قابل توجهی گردیده است که نتیجه این اقدامات مورد تأیید و توجه بازرسان و کارشناسان اعزامی از شرکت ملی نفت ایران قرار گرفته است و گامی مؤثر در رفع نیازهای ارتباطی ، افزایش امنیت در فضای تبادل اطلاعات ، پشتیبان گیری و ارتقاء سرعت و کیفیت لینک های ارتباطی همراه با کمترین میزان قطعی بوده است .

سرپرست واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت بهره برداري نفت و گاز غرب در ادامه تصريح كرد: با تلاش و همکاری رؤسا و کارشناسان فناوری اطلاعات و ارتباطات در ستاد و مناطق عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در راستای توسعه و ارتقاء سطح کیفی فضای تبادل اطلاعات و استفاده از سامانه ها و انجام امور مرتبط با شبکه رایانه­ای همراه با استفاده از شبکه ارتباطات عملیاتی تلفن­های ثابت ، ماهواره ای ، همراه و بیسیم صورت گرفته است .

   لازم به ذکر است که تمامی فعالیت­های اجرایی نظیر نصب و راه اندازی رادیوهای مایکروویو ، سوئیچ های شبکه ، جداسازی بستر ارتباطی کابلی و سایر امور مربوطه در مناطق عملیاتی توسط همکاران محترم واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات مستقر در مناطق و بدون برون سپاری صورت گرفته است .

اصلاح ساختار شبکه

ارتقاء سخت افزاری رایانه­ها و سرورهای متصل به شبکه داخلی شرکت

اصلاح ساختار پشتیبان گیری از اطلاعات سرورهای فعال و تهیه برنامه زمانبندی پشتیبان گیری

ایجاد بستر ارتباطی اینترنت مجزا و حذف تعداد 23 دستگاه مودم ADSL

سامانه ها

طراحی و استقرار سامانه مانیتورینگ شبکه داخلی

استقرار سامانه کنترل ناوگان ترابری جهت سوپروایزری خودروهای ترابری ستاد کرمانشاه

ایجاد زیرساخت ارتباطی لازم از طریق خرید، نصب و راه اندازی لینک­های رادیوئی توسط همکاران فناوری اطلاعات در مناطق جهت استقرار سامانه تردد و رستوران

اختصاص سرور و هماهنگی جهت استقرار نرم افزار سامانه امورحقوقی و قراردادها

ارتقاء نسخه نرم افزار اتوماسیون اداری ( E-org)

امنیت اطلاعات

شروع به کار مستند سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات جهت اخذ استاندارد ISO 27001

اعمال آخرین دستورات و تنیظمات امنیتی روی تجهیزات شبکه جهت مقابله با انواع حملات سایبری

اینترنت

­­­­­­­

ارتقاء پهنای باند اینترنت ستاد کرمانشاه و حذف مودم­ها و اشتراکات ADSL

ارتقاء پهنای باند سامانه خرید الکترونیکی کالا (EP)

ارتقاء پهنای باند اینترنت منطقه چشمه خوش/ دهلران/ سرکان به میزان دو برابر

ارتقاء پهنای باند اینترنت منطقه تنگ بیجار/ نفت شهر به میزان دو برابر

جدا سازی شبکه اینترنت منطقه چشمه خوش/ دهلران/ سرکان

پروژه ها

خرید، نصب و راه اندازی تعداد 6 دستگاه مرکز تلفن IP Base جهت جایگزینی با مراکز قدیمی و شبکه نمودن تمام مراکز با ستاد کرمانشاه جهت کاهش هزینه ها و تسریع و تسهیل ارتباطات تلفنی.

طراحی و تهیه شرح نیاز شبکه بیسیم با تکنولوژی DMR جهت جایگزینی سیستم شبکه رادیو ترانک فعلی ، که شرح نیاز مذکور به تأیید کمیته فنی شرکت نفت مناطق مرکزی رسیده و پس از تأمین اعتبار مالی به مرحله اجرا درخواهد آمد .

لینک های رادیویی

اجاره پهنای باند ارتباطی 1E1 جهت افزایش پهنای باند ستاد کرمانشاه تا منطقه چشمه خوش

اجرای لینک رادیویی از ایستگاه انارک به چاه 11 تنگ بیجار

اجرای لینک رادیویی از چاه 11 به ایستگاه DK850      

اجرای لینک رادیویی از ایستگاهDK850 به TCF      

اجرای لینک رادیویی از ایستگاه انارک به کمپ گنجوان    

اجرای لینک رادیویی از ایستگاه بانجو به ستاد ایلام        

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.