اخبار:
اخبار:
پروژه برق رسانی به میدان دانان پایان یافت.
پروژه برق رسانی به میدان دانان پایان یافت. در راستای افزایش تولید نفت از 12 هزار بشکه به 25 هزار بشکه در روز پروژه برق رسانی به میدان دانان تعریف شد و به اتمام رسید. م...
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت فرارسیدن نوروز و آغاز سال نو
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت فرارسیدن نوروز و آغاز سال نو به گزارش روابط عمومی مهندس ناصری پور مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غ...
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر به گزارش روابط عمومی مهندس ناصری پور مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب...

پیام تبریک مدیرعامل بمناسبت ولادت حضرت علی (ع), ملی شدن صنعت نفت و آغاز سال نو به گزارش روابط عمومی مهندس حاتمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت ولادت ح...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

بازديد واحد مهندسي ساختار شركت ملي نفت از مناطق عملياتي و ستاد اين شركت

به منظور بحث و بررسي چالش هاي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب در حوزه ساختار سازماني

sakhtare-sazmani

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب به منظور بحث و بررسي چالش هاي اين شركت در حوزه ساختار سازماني واحد مهندسي ساختار شركت ملي نفت با همراهي واحد مهندسي سيستم هاي شركت نفت مناطق مركزي ايران از مناطق عملياتي و ستاد شركت بهره برداري نفت و گاز غرب بازديد نمودند.

مهندس شريفي رئيس واحد مهندسي سيستم ها و بهره وه ري شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با اعلام اين خبر گفت: در اين سفر مهندس زندي معاون مهندسي ساختار شركت ملي نفت ايران، مهندس غفاري كارشناس ارشد مهندسي ساختار شركت ملي نفت ايران، مهندس سهرابي رئيس مهندسي سيستم ها و بهره وري شركت نفت مناطق مركزي ايران و كارشناسان اين شركت ها حضور داشتند.

وي اظهار داشت: با توجه به در خواست مهندسي سيستم ها و بهره وري شركت بهره برداري نفت و گاز غرب و هماهنگي هاي انجام شده با واحد مهندسي سيستم ها و بهره وري شركت نفت مناطق مركزي ايران در طول هفته گذشته از تاريخ يك شنبه 2 تا چهار شنبه 5 ارديبهشت ماه مسئولين و كارشناسان واحد مهندسي ساختار شركت ملي نفت به منظور بازآرايي ساختار و سازمان شركت بهره برداري نفت و گاز غرب و آشنايي با تغييرات ايجاد شده در مناطق عملياتي، نفرات، تجهيزات، حجم كار هاي محوله، شرح وظايف نفرات و سمت هاي سازماني اقدام به بازديد و بررسي درخواست هاي ارائه شده قبلي در مناطق عملياتي و ستاد اين شركت پرداختند.

رئيس واحد مهندسي سيستم ها و بهره وه ري شركت بهره برداري نفت و گاز غرب هدف از اين بازديد ها را ارتقا ساختار و به روز رساني پايه سمت هاي موجود اين شركت با توجه به گسترش حجم فعاليت هاي محوله و افزايش توليد و افزايش مناطق تحت تسري، همچنين افزايش نفرات و اجراي پروژه هايي از قبيل NGL، نمك زدايي دهلران، تزريق گاز و ساير موارد مربوطه مي باشد.

لازم به ذكر است در اين بازديد كه با همراهي مسئول واحد مهندسي سيستم هاي غرب و كارشناسان مربوطه انجام شد در تمامي مناطق عملياتي اقدام به برگزاري جلسات مرتبط و بازديد از كارخانه ها و مراكز بهره برداري و نمك زدايي گرديد.

در جلسه پاياني و در ستاد شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مهندس ناصري پور ضمن خوش آمد گويي و تقدير از حضور مسئولين و كارشناسان واحد ساختار شركت ملي نفت و شركت نفت مناطق مركزي ايران به تشريح تغييرات شركت با توجه به افزايش حجم توليد و مشكلات ساختار سازماني و لزوم ارتقا آن پرداخت.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.