اخبار:
اخبار:
گزارش تصویری: جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برگزار شد.
جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برگزار شد. به گزارش روابط عمومی با حضور مهندس حاتمی و مهندس ناصری پور مدیران عامل و نیز مدیران و کارشنا...
ديدار مديران شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با خانواده معظم شهيد كوهسار حيدري
مديران شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با خانواده معظم شهيد كوهسار حيدري ديدار و گفت و گو نمودند. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مهندس نا...
حضور شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب درایلام
شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب در ایلام حضور یافت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب آئین افتتاح نم...
در پي بارش شدید نزولات جوی در مناطق عملیاتی غرب کشور:
برگزاري جلسه مديريت مديريت بحران در شركت بهره برداري نفت و گاز غرب به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با توجه به بارش شدید نزولات جوی در من...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

استقبال و پذيرايي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب از اجتماع با شكوه 30 هزار نفري بسيجيان كشور در سالروز عمليات غرور آفرين بازي دراز

شركت بهره برداري نفت و گاز غرب از اجتماع با شكوه 30 هزار نفري بسيجيان كشور در سالروز عمليات غرور آفرين بازي دراز استقبال و پذيرايي نمود.

bazi-deraz97

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب در سالروز عمليات غرور آفرين بازي دراز اين شركت با توجه و تاكيد مهندس ناصري پور مدير عامل و تلاش و پيگيري پايگاه بسيج رهروان ولايت و روابط عمومي با ايجاد ايستگاه صلواتي به پذيرايي بيش از 30 هزار نفر از بسيجيان كشور(به صرف صبحانه) پرداخت.

شركت بهره برداري نفت و گاز غرب بنا به سنت هر ساله اقدام به برپايي ايستگاه صلواتي و پذيرايي، به كار گيري ماشين الات سبك و سنگين، فضا سازي كل مسير، مستند سازي اين روز با عكاسي و فيلم برداري نمود.

در اين مراسم همچنين جمعي از بسيجيان شركت حضور يافتند و با آرمانهاي امام راحل(ره) و شهداي انقلاب تجديد بيعت كردند.

در اين صعود سراسري 30 هزار تن از بسيجيان سراسر كشور به صورت گروهي و انفرادي در قالب كاروان راهيان نور به ياد شهداي اين عمليات غرورآفرين صبح روز جمعه هفتم ارديبهشت ماه جاري به ارتفاعات منطقه عملياتي بازي دراز در دوران دفاع مقدس صعود كردند.

شركت كنندگان در اين آيين معنوي پس از خواندن دعاي پرفيض ندبه در جوار مزار شهداي گمنام با آرمان هاي والاي رزمندگان و شهدا در جبهه هاي رزم و سنگرهاي حق عليه باطل تجديد پيماني دوباره كردند.

بسيجيان شركت كننده در اين مراسم از سراسر كشورمان به صورت كارواني، گروهي و انفرادي از دو مسير حركت خود را به سمت ارتفاعات بازي دراز آغاز كردند و خواهران و برادران شركت كننده در اين آيين از مسيرهاي جداگانه به مرور خاطرات رزمندگان شهيد در اين عمليات مهم و راهبردي و غرورآفرين پرداختند.

عمليات ظفرمند بازي دراز در ارديبهشت ماه 1360 از سوي رزمندگان سپاه پاسداران و ارتش جمهوري اسلامي ايران با پشتيباني تيزپروازان هوانيروز كرمانشاه كه در راس آنان خلبان شهيد شيرودي حضور داشت انجام شد و در هشت روز عمليات دلاورانه ارتفاعات بازي دراز از چنگال متجاوزان رژيم بعثي خارج و دشمن با تحمل هزاران كشته؛ صدها اسير و انهدام شمار زيادي تانك و تجهيزات نظامي مجبور به عقب نشيني شد.

بازي دراز از مناطق و ارتفاعات مهم ميان سه شهرستان سرپل ذهاب، قصرشيرين و گيلانغرب است كه ارتش متجاوز عراق در ابتداي جنگ تحميلي با تصرف اين ارتفاعات تسلط كاملي بر اين سه شهر غربي استان كرمانشاه داشت و از اين منطقه ويژه براي ديده باني و رصد فعاليت هاي رزمندگان اسلام استفاده مي كرد.

سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه با بیش از 85 هزار نفر جمعیت در هشت سال جنگ تحمیلی بارها مورد حمله هوایی، گلوله باران و موشک باران ارتش بعث قرار گرفت و در این مدت 856 شهید، یک هزار و 400 جانباز و 112 آزاده سرافراز تقدیم نظام اسلامی کرده است.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.