اخبار:
اخبار:
تا پایان سال گذشته بیش از پنج میلیارد متر مکعب گاز به مخزن ذخیره سازی سراجه قم تزریق شد.
تا پایان سال گذشته بیش از پنج میلیارد متر مکعب گاز به مخزن ذخیره سازی سراجه قم تزریق شد. طی سالهای 1390 تا پایان 1397 در مجموع پنج میلیارد و 465 میلیون متر مکعب گاز به مخز...
برگزاری دوره آموزشی روحانيون و ائمه جماعات منطقه هفت صنعت نفت (غرب کشور) در شرکت بهره برداری نفت و ...
دوره آموزشی ائمه جماعات منطقه هفت صنعت نفت (غرب کشور) در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب دوره آ...
اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب
طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب اجرا گردید. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در...
بررسي اصلاحات و بروز رساني پيمان هاي نيروهاي حجمي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب
اصلاحات و بروز رساني پيمان هاي نيروهاي حجمي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مورد بحث و بررسي قرار گرفت. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب ب...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

با احتساب تولید نفت میدان آذر:

تولید روزانه نفت شرکت نفت و گاز غرب به بیش از ۲۰۰ هزار بشکه رسید

m.naseripor

تولید روزانه نفت در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب با احتساب نفت میدان آذر به بیش از ۲۰۰ هزار بشکه افزایش یافت که این میزان تولید نسبت به آغاز تاسیس شرکت پنج برابر شده است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب گفت: هم اکنون روزانه بیش از ۷ میلیون متر مکعب گاز و ۷ هزار و ۵۰۰ بشکه میعانات گازی از میدان تنگ بیجار تولید می شود؛ سال گذشته این شرکت موفق شد که ۹۷ درصد تولید تکلیفی از تولید نفت و ۱۱۸ درصد در بخش تولید گاز دست یابد؛ همچنین در سال جاری با رفع محدودیت های تولید نفت نمکی در بعضی واحدهای عملیاتی به ۱۰۰ درصد تولید تکلیفی نفت خام می رسد.

سعید ناصری پور درباره تراز مالی مثبت شرکت نفت و گاز غرب گفت: در سال مالی گذشته، عملکرد شرکت از نظر مالی، عملیاتی و رفاهی مثبت بوده به طوری که طبق گزارش حسابرسی تراز مالی شرکت مثبت اعلام شده است.

وی درباره اهم فعالیت های شرکت نفت و گاز غرب در سال گذشته تصریح کرد: تمامی توربوپمپ های واحدهای عملیاتی تعمیر شده که با این اقدام فرایند انتقال پایدار نفت خام از تمامی مناطق عملیاتی تسهیل شده است. همچنین تعمیرات عملیات TCF و ISF با استفاده از نیروهای این شرکت به طور کامل انجام گرفت که ۲۵ میلیارد ریال صرفه جویی به همراه داشت.

ناصری پور افزود: تعمیرات خط انتقال نفت از مرکز بهره برداری سرکان به تلمبه خانه برداسپی نیز به اتمام رسیده که این امر تداوم تولید را به دنبال داشته است. همچنین توپکرانی هوشمند تمامی خطوط اصلی انتقال نفت و گاز این شرکت به پایان رسیده است.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب از همکاری با شرکت های ایرانی در راستای حمایت از ساخت داخل خبر داد و اظهار کرد: با توجه به اینکه بیش از ۳۰ نوع پمپ در تاسیسات این شرکت کاربرد دارد و بیشتر آنها خارجی است، با همکاری شرکت های ایرانی و انجام مهندسی معکوس تمام مکانیکال سیل (نشت بند) مورد نیاز پمپ ها بومی سازی شد.

گفتنی است، در سال گذشته بیش از ۷۰ درصد مشکلات رفاهی کارکنان این شرکت مرتفع شده است. روند اجرایی این خدمات رفاهی که از دو سال پیش آغاز شده، مراحل نهایی خود را سپری می کند به طوری که در حال حاضر استخرها و سالن های ورزشی شرکت و مناطق عملیاتی آن تعمیر شده است و با تکمیل مجموعه ورزشی شهید برجوانی چشمه خوش طی دو ماه آینده، مجتمع های ورزشی در مراکز بهره بردای نفت شهر، سرکان، دهلران و چشمه خوش مورد استفاده کارکنان قرار می گیرد. همچنین تا پایان امسال تعمیرات و تجهیز کمپ های عملیاتی به مرحله نهایی می رسد.

برنامه های توسعه ای و در دست اقدام شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب شامل پروژه های توسعه ای میدان های چشمه خوش، دهلران، دانان، پایدار، پایدار غرب، سرکان، ماله کوه، شاخه، آبان و تنگه بیجار و طرح توسعه میدان نفت شهر است.این پروژه ها در قالب طرح های توسعه ای میدان های نفتی و گازی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با هدف افزایش تولید در مرحله اجرا است.

به گزارش NIOC، مجمع سالیانه رسیدگی صاحبان سهام و صورت های مالی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در سال مالی منتهی به اسفند ۱۳۹۶ با حضور رامین حاتمی، مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و اعضای هیأت مدیره شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برگزار شد.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.