اخبار:
اخبار:
گزارش تصویری: جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برگزار شد.
جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برگزار شد. به گزارش روابط عمومی با حضور مهندس حاتمی و مهندس ناصری پور مدیران عامل و نیز مدیران و کارشنا...
ديدار مديران شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با خانواده معظم شهيد كوهسار حيدري
مديران شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با خانواده معظم شهيد كوهسار حيدري ديدار و گفت و گو نمودند. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مهندس نا...
حضور شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب درایلام
شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب در ایلام حضور یافت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب آئین افتتاح نم...
در پي بارش شدید نزولات جوی در مناطق عملیاتی غرب کشور:
برگزاري جلسه مديريت مديريت بحران در شركت بهره برداري نفت و گاز غرب به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با توجه به بارش شدید نزولات جوی در من...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

پايان موفقيت آميز تعميرات اساسي سركان

تعميرات اساسي سركان پايان يافت.

m.asgari

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با همت و تلاش مهندسان شركت در ستاد و مناطق عملياتي و بدون برون سپاري و وقوع حادثه اي تعميرات اساسي سركان با موفقيت كامل پايان يافت.

مهندس عسگري رئيس برنامه ريزي تعميرات شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با اعلام اين خبر گفت: بر اساس برنامه ريزي هاي 5 ساله اين شركت و نياز مناطق عملياتي، عمليات تعميرات اساسي واحد بهره برداري سركان با تاكيد و توجه خاص مهندس ناصري پور مدير عامل شركت و هدايت مديرعمليات و اداره برنامه ريزي تعميرات اساسي و همكاري واحد هاي ستادي و عملياتي منطقه در موعد مقرر با موفقيت انجام گرديد.

وي با تشريح مراحل انجام اين پروژه گفت: مهندسان شركت در راستاي فرمايشات مقام عظماي ولايت(مد ظله) در زمينه اقتصاد مقاومتي و حركت در اين مسير توانستند در حداقل زمان ممكن و در كمتر از يك ماه اين پروژه را به اتمام برسانند.

تهيه كالاي مورد نياز، برنامه ريزي و كنترل پروژه، نظارت و انجام كليه مراحل عمليات تعميرات اساسي با استفاده از نيروهاي متخصص و كاركنان پر تلاش شركت و بدون هيچ گونه برون سپاري و از تاريخ 1/5/97 تا 27/5/97 انجام گرفت.

رئيس برنامه ريزي تعميرات شركت بهره برداري نفت و گاز غرب اظهار داشت: فعاليت هاي تعميرات در پنج گروه تعميرات خطوط لوله، تعميرات مكانيك، برق، ابزار دقيق، كارگاه مركزي و با همكاري و هماهنگي ادارات بهره برداري، بازرسي فني، ايمني بهداشت و محيط زيست(HSE)، خدمات و... در ستاد و مناطق عملياتي با موفقيت پايان يافت.

وي افزود: تعميرات اساسي سركان شامل مخازن تفكيك گر، برج گوگرد زدا، مخزن بهره برداري، مخزن ذخيره هوا، مخزن ذخيره گاز و پيش گرمكن ها بوده و عمليات انجام گرفته با نظر واحد بازرسي فني و وضعيت هر مخزن شامل مراحل بخار زني، تميز كاري، چربي زدايي، سندبلاست و رنگ آميزي بوده است.

مهندس عسگري در پايان تصريح كرد: در اين تعميرات اساسي كليه عيوب شناسايي شده در مخازن شامل خوردگي، زنگ زدگي، رنگ پريدگي و ... برطرف گرديد و Fir Tube و پيش گرمكن جدا سازي و پس از تميز كاري و رفع ايرادات نصب گرديد و در نهايت روانكاري، تنظيم و تعمير كليه شيرآلات واحد انجام گرفت.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.