اخبار:
اخبار:
گزارش تصویری: جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برگزار شد.
جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برگزار شد. به گزارش روابط عمومی با حضور مهندس حاتمی و مهندس ناصری پور مدیران عامل و نیز مدیران و کارشنا...
ديدار مديران شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با خانواده معظم شهيد كوهسار حيدري
مديران شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با خانواده معظم شهيد كوهسار حيدري ديدار و گفت و گو نمودند. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مهندس نا...
حضور شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب درایلام
شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب در ایلام حضور یافت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب آئین افتتاح نم...
در پي بارش شدید نزولات جوی در مناطق عملیاتی غرب کشور:
برگزاري جلسه مديريت مديريت بحران در شركت بهره برداري نفت و گاز غرب به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با توجه به بارش شدید نزولات جوی در من...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

رئيس منطقه عملياتي نفت شهر/تنگ بيجار:

مهندسي معكوس، طراحي و ساخت مدارات كنترلي کلیدهای قدرت الكترو پمپ‌هاي سولزر منطقه عملياتي تنگ بيجار

m-baiat

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مهندس بيات رئيس منطقه عملياتي نفت شهر/تنگ بيجار با اعلام اين خبر گفت: به دليل عدم فرمان پذيري و كارايي بردهاي الكترونيكي کلیدهای قدرت باس بار 3.3 KV با حمايت هاي مديريت شركت و رهنمود هاي مهندس ناصري پور مدير عامل محترم عمليات مهندسي معكوس، طراحي و ساخت مدارات كنترلي کلیدهای قدرت الكترو پمپ ها انجام گرفت.

وي با بيان اينكه، كليه عمليات طراحي، بازسازي و اجراي اين عمليات توسط مهندسان داخلي شركت بدون هر گونه برون سپاري انجام گرفته است، گفت: قلب تپنده واحد بهره برداري تنگ بيجار پمپ هاي انتقال ميعانات مي باشد و اين پمپ ها نيز به وسيله الكتروموتورهاي فوق راه اندازي مي گردند و به منظور جلوگيري از توقف توليد و بالا بردن قابليت اطمينان سيستم با توجه به اشكالات مدارات كنترلي اين كليد ها و محدوديت هاي موجود عمليات مهندسي معكوس، طراحي و ساخت آنها آغاز شد و خوشبختانه با صرف كمترين هزينه ريالي و با اتكا به توان و تخصص داخلي شركت مدارات كنترلي تهيه، اجرا و آزموده شد و نتايج پايش هاي صورت گرفته نيز موفقيت آميز ارزيابي شده است.

   رئيس منطقه عملياتي نفت شهر/تنگ بيجار با تشريح روند انجام اين عمليات، تصريح كرد: مهندسان شركت در مناطق عملياتي نفت شهر/تنگ بيجار در راستاي بومي سازي دانش فني، جلوگيري از توقف توليد، استفاده بهينه از قطعات و تجهيزات و صرفه جويي ارزي _ ريالي با بررسي وضعيت تنها برد باقيمانده و استخراج منطق عملكرد، با توجه به در دسترس نبودن منابع نرم افزاري ميكرو كنترلر تعبيه شده در برد مذكور و عدم همكاري شركت خارجي توليد كننده جهت تامين مستقل تراشه فوق، اقدام به طراحي و پياده سازي كنترلر بريكر نموده كه پس از بررسي و آزمايش‌هاي انجام شده عملكرد صحيح آن را تضمين نموده و اين در حاليست كه تمام هزينه هاي صرف شده براي انجام اين پروژه بيش از 200 دلار نخواهد بود.

وي در پايان با تقدير از زحمات شبانه روزي مهندسان شركت در اين مناطق عملياتي به اهميت راهبردي اين تعميرات اشاره كرد و گفت: با اقدامات انجام گرفته در طراحي و ساخت اين مدارات كنترلي دسترسي به داده هاي ذخيره شده در PLC امكان پذير نبوده و با توجه به اينكه دستگاه‌هاي فوق به هيچ شبكه اي متصل نمی‌باشد و امكان كنترل از راه دور آن‌ها اكيدا امكان پذير نخواهد بود.

  

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.