اخبار:
اخبار:
پروژه برق رسانی به میدان دانان پایان یافت.
پروژه برق رسانی به میدان دانان پایان یافت. در راستای افزایش تولید نفت از 12 هزار بشکه به 25 هزار بشکه در روز پروژه برق رسانی به میدان دانان تعریف شد و به اتمام رسید. م...
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت فرارسیدن نوروز و آغاز سال نو
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت فرارسیدن نوروز و آغاز سال نو به گزارش روابط عمومی مهندس ناصری پور مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غ...
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر به گزارش روابط عمومی مهندس ناصری پور مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب...

پیام تبریک مدیرعامل بمناسبت ولادت حضرت علی (ع), ملی شدن صنعت نفت و آغاز سال نو به گزارش روابط عمومی مهندس حاتمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت ولادت ح...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

آغاز فعالیت كاميون چاه پيمايی درغرب کشور

آغاز فعالیت كاميون چاه پيمايی درغرب کشور

kamine chahpaimai

نخستین عملیات درون‌چاهی در چاه شماره ۲۲ چشمه خوش توسط کامیون چاه پیمایی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب راه‌اندازی و عملیاتی شد.

مهندس سعید ناصری پور مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب درباره خصوصیات این دستگاه اظهار داشت: اين كاميون به‌صورت کامل در کشور تولیدشده است و با استانداردهای جهانی تطابق کامل دارد .از مشخصات این دستگاه می‌توان به سيستم جديد و منحصربه‌فرد داخلي به نام وينچ پايلوت اشاره کرد که برای اولين بار در چاه پیمایی به‌کاررفته است. همچنين این دستگاه توانایي انجام تمامي عمليات های سبك و سنگين درون‌چاهی را دارا بوده و با اندكي تغييرات، می‌توان به‌عنوان كاميون نمودار گیری نيز از آن استفاده نمود.

وی افزود: با توجه به نوع خودرو و قدرت آن، قابلیت استفاده در شرايط سخت آب و هوائي و جاده‌های صعب‌العبور را دارد. با راه اندازی كاميون چاه پیمایی و بی‌نیازی به شركت هاي پيمانكار، سالانه حدود۵۰ ميليارد ريال صرفه‌جویی براي شركت بهره‌برداری نفت و گاز غرب در بردارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران؛ کامیون‌های نمودار گیری و چاه پیمایی برای گرفتن اطلاعات خاص از مخازن نفت و گاز به کار می‌رود و بر اساس این اطلاعات کارشناسان برای برداشت صحیح و مطلوب از مخزن برنامه‌ریزی می‌کنند.

بر اساس این گزارش؛ شركت بهره برداری نفت و گاز غرب يكی از سه شركت زير مجموعه شركت نفت مناطق مركزی ايران در ساختار جديد شركت ملی نفت ايران است كه فعاليت خود را به صورت رسمي از ابتدای سال ١٣٧٨  با توليد، فراورش و ارسال نفت و گاز به مبادی مصرف آغاز نمود. حوزه فعاليت اين شركت در حال حاضر در استان كرمانشاه، ايلام و لرستان است و در آينده هر ميدان نفت و گازی كه در استان های غربی كشور به مرحله بهره برداری برسد در حيطه فعاليت اين شركت قرار می گیرد. اين شركت دارای پنج منطقه عملياتی نفت شهر، تنگ بيجار، چشمه خوش، سركان و دهلران است.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.