اخبار:
اخبار:
آغاز تعميرات اساسي منطقه عملياتي تنگ بيجار در سال 98
تعميرات اساسي منطقه عملياتي تنگ بيجار در سال 98 آغاز شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مهندس ناصري پور مدير عامل شركت با اعلام اين خبر گ...
100 روز تلاش شبانه روزي همكاران شركت در واحد بهره برداري سركان/مالكوه به ثمر نشست
خطوط لوله انتقال نفت واحد بهره برداري سركان/مالكوه تعمير و راه اندازي شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با توجه به وقوع سيلاب هاي بهار ...
برگزاری نشست بصیرتی عفاف و حجاب در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب
نشست بصیرتی عفاف و حجاب درشرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب ...
برگزاری دوره آموزشی فرهنگ سازی مدیریت مصرف انرژی در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب
دوره آموزشی فرهنگ سازی مدیریت مصرف انرژی در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی با همت و تلاش واحد آموزش شرکت بهره برداری نفت و گ...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

برگزاري مراسم توديع و معارفه رئيس واحد فناوري اطلاعات و ارتباطات شركت بهره برداري نفت و گاز غرب

مراسم توديع و معارفه رئيس واحد فناوري اطلاعات و ارتباطات شركت بهره برداري نفت و گاز غرب برگزار شد.

moarefe reise it

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با حضور مهندس ناصري پور مدير عامل ، اعضا هيات مديره و ساير مديران و روساي شركت مراسم توديع و معارفه سرپرست واحد فناوري اطلاعات و ارتباطات در سالن كنفرانس اين شركت برگزار شد.

مهندس ناصري پور در اين جلسه با تقدير از زحمات آقاي ارسلان انصاري سرپرست قبلي اين واحد گفت: در زمان تصدي ايشان اقدامات شايسته اي در راستاي ارتقا سيستم هاي شركت در ستاد و مناطق عملياتي صورت گرفت و ضريب ايمني سيستم هاي شركت نيز ارتقا يافت و شاهد كمترين چالش در اين زمينه بوده ايم، كه انشالله با انتصاب آقاي مرادي مجد در اين سمت اين روند همچنان تداوم يابد.

وي همچنين با اشاره به وجود روحيه همكاري و هماهنگي در واحد فناوري اطلاعات و ارتباطات و ارتباط ستاد و مناطق عملياتي اظهار اميدواري كرد، اين روند همچنان با دقت نظر بهتر و بيشتر تداوم يابد.

لازم به ذكر است در حكم انتصاب آقاي محمد مرادي مجد آمده است:

با عنايت به سوابق و تجارب جنابعالي، به موجب اين حكم به عنوان سرپرست فناوري اطلاعات و ارتباطات شركت بهره برداري نفت و گاز غرب تعيين و منصوب مي شويد. اميد است با توكل به خداوند متعال در انجام وظايف محوله موفق و مؤيد باشيد.

نظر به جايگاه سازماني آن واحد در تعيين برنامه­هاي كوتاه مدت، ميان مدت و طولاني مدت شركت، ضروري است محورهاي ذيل مورد توجه جدي قرار گيرند :

_ نظارت، كنترل و سرپرستي تعميرات و نگهداري تأسيسات فناوري اطلاعات و ارتباطات و نظارت بر روند راهبري و پياده­سازي سامانه­هاي شركت ملي نفت ايران در جهت استقرار فناوري اطلاعات و ارتباطات در شركت

_ نظارت عاليه بر نحوه كاركرد تجهيزات ICT و توزيع دستورالعمل­هاي جديد.

_ اخذ گزارشات روزانه از مسئولين فناوري اطلاعات و ارتباطات مناطق عملياتي و استفاده بهينه از اين گزارشات در جهت برنامه ريزي توسعه، تعميرات و رفع مشكلات واحد ICT.

_ تهيه طرح كلي و نظارت بر استقرار مديريت حفاظت و امنيت داده­ها و نظارت بر استقرار سامانه پشتيبان در سازمان.

_ انجام بازديد به منظور مطالعه و بررسي وضعيت سيستم­هاي مربوط به فناوري اطلاعات و ارتباطات شامل سيستم­هاي رايانه، شبكه، تجهيزات الكترونيكي، راديويي و ارتباطي نظير سيستم­هاي مايكرويو، فيبر نوري، P-MP ، انواع بيسيم‌هاي VHF و UHF.

_ پيگيري جهت رفع مشكلات مربوط به واحد فناوري اطلاعات و ارتباطات مناطق عملياتي از طريق بازديد از محل و منطقه عملياتي.

_ بررسي نيازهاي سازماني آينده متناسب با توسعه مناطق عملياتي و انعكاس مطالب به شركت نفت مناطق مركزي جهت برنامه­ريزي­هاي آتي و هماهنگي با رئيسICT نفت مركزي به منظور اصلاح نمودار سازماني و تامين اعتبار مالي.

_ شركت در جلسات كميته مخابرات به عنوان دبير جلسات جهت بررسي مسائل و مشكلات مربوط به مخابرات شركت.

_ نظارت عاليه بر امنيت انتقال داده ها درسيستم­هاي ارتباطي درون سازماني و برون سازماني.

_ برنامه­ريزي و اولويت بندي بودجه اختصاصي ICT در بخش­هاي سخت افزار، نرم افزار سيستم، نرم افزار كاربردي و شبكه.

در ضمن از زحمات آقاي ارسلان انصاري در زمان تصدي قدرداني مي­شود.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.