اخبار:
اخبار:
آغاز تعميرات اساسي منطقه عملياتي تنگ بيجار در سال 98
تعميرات اساسي منطقه عملياتي تنگ بيجار در سال 98 آغاز شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مهندس ناصري پور مدير عامل شركت با اعلام اين خبر گ...
100 روز تلاش شبانه روزي همكاران شركت در واحد بهره برداري سركان/مالكوه به ثمر نشست
خطوط لوله انتقال نفت واحد بهره برداري سركان/مالكوه تعمير و راه اندازي شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با توجه به وقوع سيلاب هاي بهار ...
برگزاری نشست بصیرتی عفاف و حجاب در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب
نشست بصیرتی عفاف و حجاب درشرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب ...
برگزاری دوره آموزشی فرهنگ سازی مدیریت مصرف انرژی در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب
دوره آموزشی فرهنگ سازی مدیریت مصرف انرژی در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی با همت و تلاش واحد آموزش شرکت بهره برداری نفت و گ...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

پايان تعميرات اساسي واحد گازي تنگ بيجار

عمليات تعميرات اساسي واحد گازي تنگ بيجار با موفقيت كامل پايان يافت.

kazemi.amaliat

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مهندس كاظمي مدير عمليات شركت با اعلام اين خبر گفت: با تلاش و همت مهندسان شركت و با پشتيباني مدير عامل محترم جناب آقاي مهندس ناصري پور، عمليات تعمیرات اساسی(اورهال) منطقه عملياتي تنگ بيجار بدون هيچ گونه بدون برون سپاري در مدت زمان بسيار اندك 16 روز كاري با موفقيت كامل پايان يافت.

مدير عمليات شركت بهره برداري نفت و گاز غرب در همين ارتباط اظهار داشت؛ تعميرات اساسي منطقه گازي تنگ بيجار همواره داراي حساسيت ويژه اي است و همكاران عملياتي براي اين منظور همواره با چالش هايي نظير، خطرات ناشي از فعاليت در مناطق گازي و وجود ريسك بالاي عملياتي در آن، کمبود متریال و قطعات، مسائل ناشی از تحریم ها، گرمای شدید هوا در کنار وجود ریز گردها و صعب العبور بودن مسير هاي خطوط لوله مواجه هستند.

وي با بيان اينكه فعالیت­های تعمیراتي در چند گروه اصلی تعمیرات خطوط لوله و مکانیک، بهره برداري، خدمات فني و HSE پس از برنامه ریزی و انجام هماهنگی بین واحدهاي عملياتي و برنامه ريزي تعميرات اساسي مديريت عمليات انجام گرفت، گفت: كليه مراحل انجام اين عملیات در راستاي عمل به شعار اقتصاد مقاومتي و اقدام و عمل مقام معظم رهبري، با استفاده از ظرفیت های موجود در منطقه و با همت مضاعف و کار شبانه روزی نیروهای متخصص و کارکنان پرتلاش منطقه و واحد هاي مهندسي ساختمان، بازرسي فني، ايمني، ترابري و واحد هاي عملياتي و ستادي با استفاده از توان داخلي و بدون برون سپاري انجام گرفت.

مهندس كاظمي در پايان به تشريح كلي تعميرات صورت گرفته در اين منطقه پرداخت:

1-              باز و تعمير و تست و نصب مجدد شيرالات ايمني

2-              انجام عمليات توپك راني مربوط به خط انتقالي از TCF به LBV-4 و از LBV-4 به LSF

3-              انجام عمليات راديوگرافي

4-              انجام عمليات تنش زدايي به تعداد 52 سر جوش در سايز هاي مختلف

5-              تعمير و اصلاح هدر شير هاي ايمني لخته گير در ISF-TCF

6-               اورهال مخزن آب آتشنشاني در TCF

7-              ايجاد چندين رينگ جديد بر روي لخته گير ISF

8-              تعويض نقاط معيوب گزارش شده از آزمون DCVG

9-              انجام عمليات هيدرو تست مربوط به هدر PSVهاي TCF و لخته گير ISF

10-          روانكاري كليه شيرآلات مربوط به سايت LBV-WELL-ISF-TCF

11-          تعويض CHECK VALVE مربوط به خط متانول

12-          رفع نشت داخلي از XV و MOV

13-          تعويض و رفع نشت از چندين ولو در سايز هاي مختلف

14-          كاليبراسيون ادوات ابزار دقيقي به تعداد مختلف

15-          اصلاح چندين مورد هوك آپ مربوط به ادوات ابزار دقيق

16-           تست و رفع ايراد از پانل هاي هيدروليكي سر چاهي

17-          باز و بست چندين عدد BLIND&SPADE در سايز هاي مختلف

18-          نصب و راه اندازي يك دستگاه level gage و l.t. در لخته گير

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.