اخبار:
اخبار:
آغاز تعميرات اساسي منطقه عملياتي تنگ بيجار در سال 98
تعميرات اساسي منطقه عملياتي تنگ بيجار در سال 98 آغاز شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مهندس ناصري پور مدير عامل شركت با اعلام اين خبر گ...
100 روز تلاش شبانه روزي همكاران شركت در واحد بهره برداري سركان/مالكوه به ثمر نشست
خطوط لوله انتقال نفت واحد بهره برداري سركان/مالكوه تعمير و راه اندازي شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با توجه به وقوع سيلاب هاي بهار ...
برگزاری نشست بصیرتی عفاف و حجاب در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب
نشست بصیرتی عفاف و حجاب درشرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب ...
برگزاری دوره آموزشی فرهنگ سازی مدیریت مصرف انرژی در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب
دوره آموزشی فرهنگ سازی مدیریت مصرف انرژی در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی با همت و تلاش واحد آموزش شرکت بهره برداری نفت و گ...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

انجام تعميرات اساسي پمپ هاي مناطق عملياتي با همت و تلاش متخصصان شركت

تعميرات اساسي پمپ هاي مناطق عملياتي با همت و تلاش متخصصان شركت بهره برداري نفت و گاز غرب پايان يافت.

m.Naseripour

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با همت و تلاش متخصصان داخلي شركت و بدون هيچ گونه برون سپاري عمليات گسترده تعميرات اساسي پمپ هاي انتقال ميعانات نفت و گاز اين شركت در مناطق مختلف عملياتي با موفقيت كامل پايان يافت.

مهندس ناصري پور مدير عامل شركت با اعلام اين خبر گفت: با همت و تلاش مهندسان داخلي شركت و در راستاي عمل به منويات مقام عظماي ولايت(مد ظله) در ارتباط با اقتصاد مقاومتي، پمپ هاي مورد استفاده شركت در مناطق عملياتي شامل پمپ سولزر نمك زدايي چشمه خوش، پمپ انتقال ميعانات گازي تنگ بيجار و پمپ تزريق آب و نمك، نمك زدايي چشمه خوش مورد تعميرات اساسي قرار گرفتند.

وي اظهار داشت: با توجه به اهميت در مدار بودن اين پمپ‌ها به لحاظ انتقال ميعانات نفت و گاز و تداوم توليد در اين مناطق به دليل وجود چاه‌ها و ميادين مشترك با همت متخصصین ستادی و عملياتي، بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي پيش‌بيني شده عمليات تعمير اين پمپ ها در اولويت قرار گرفت و مهندسان داخلي شركت با عزمي راسخ و جهادي توانستند در كمترين زمان ممكن آنها را تعمير و دوباره در مدار قرار دهند.

مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز غرب در ادامه با تشريح مراحل مختلف اين پروژه ها تصريح كرد: براي انجام اين پروژه مهندسان و متخصصان شركت در مرحله اول اقدام به نياز سنجي اين نوع پمپ ها با توجه به تكنو لوژي روز اين نوع ابزارها و همچنين ارتقاء كاربري آن با صرف كمترين هزينه و كاربري بالا كردند، كه در نهايت تصميم بر تعميرات اساسي و بازسازي كامل اين پمپ ها گرفته شد.

در مرحله دوم انجام اين پروژه مهندسان شركت اقدام به طراحي و مهندسي معكوس براي انجام اين پروژه ها كردند و در نهايت طرح هاي انتخاب شده باهمكاري ساير واحد هاي عملياتي و خصوصا واحد تعميرات مراحل نهايي اجراي اين پروژه آغاز شد.

و در نهايت در مرحله سوم شركت اقدام به تامين و خريد مواد اوليه براي آن كرد و به دليل قديمي بودن بسياري از قطعات يدكي براي آن يا توسط خودشركت يا شركت هاي ديگر توليد شد و كليه تجهيزات بر روي آنها نصب شد و آزمايشات نهايي آن هم باموفقيت به اتمام رسيد و در حال حاضر هم در مناطق مختلف عملياتي استفاده مي شود.

مهندس ناصري پور در ادامه با بيان اينكه در حال حاضر شركت توانايي تعمير و بازسازي انواع پمپ ها را با كمترين هزينه و زمان ممكن داراست.

وي گفت: با انجام پروژه مذكور شركت توانست علاوه بر صرفه جويي بسيار بالاي مالي، در كمترين زمان ممكن، پروژه تعميرات فوق الذكر را به اتمام برساند.  

وي در پايان با تاكيد بر حمايت كامل شركت از ايده هاي خلاقانه همكاران در همه زمينه ها گفت: به دليل حساسيت بالاي مناطق عملياتي و همچنين شرايط حساس كشور به دليل تحريم هاي ظالمانه غرب از همه طرح ها و ايده هاي خلاقانه حمايت كامل به عمل مي آيد و همچنين شركت امادگي دريافت همكاري با ساير موسسات و شركت ها و افراد خلاق دانشگاهي را نيز دارد.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.