اخبار:
اخبار:
آغاز تعميرات اساسي منطقه عملياتي تنگ بيجار در سال 98
تعميرات اساسي منطقه عملياتي تنگ بيجار در سال 98 آغاز شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مهندس ناصري پور مدير عامل شركت با اعلام اين خبر گ...
100 روز تلاش شبانه روزي همكاران شركت در واحد بهره برداري سركان/مالكوه به ثمر نشست
خطوط لوله انتقال نفت واحد بهره برداري سركان/مالكوه تعمير و راه اندازي شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با توجه به وقوع سيلاب هاي بهار ...
برگزاری نشست بصیرتی عفاف و حجاب در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب
نشست بصیرتی عفاف و حجاب درشرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب ...
برگزاری دوره آموزشی فرهنگ سازی مدیریت مصرف انرژی در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب
دوره آموزشی فرهنگ سازی مدیریت مصرف انرژی در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی با همت و تلاش واحد آموزش شرکت بهره برداری نفت و گ...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

ادامه برگزاري دوره هاي روانشناسي و مشاوره در شركت بهره برداري نفت و گاز غرب

خدمات مشاوره و روانشناسي در ستاد، شهر ایلام و مناطق عملياتي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب تداوم يافت.

shahbazi

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب، فرشاد شهبازي رئيس روابط كار و مددكاري اجتماعي اين شركت از تداوم برگزاري دوره هاي روانشناسي و مشاوره در ستاد، شهر ایلام و مناطق عملياتي (مناطق عملیاتی چشمه خوش، دهلران، سرکان، تنگ بیجار و نفت شهر) شركت خبر داد و به تشريح دوره هاي برگزار شده در سه ماهه دوم سال جاري پرداخت.

وي اظهار داشت: با عنایت به تاكيد مهندس ناصري پور مدير عامل شركت مبني بر ارتقاء سطح بهداشت و روان، پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی کارکنان شاغل در مناطق عملیاتی (اقماری) و ستادی و خانواده های آنان، و همچنين حمايت هاي آقاي كمريان مدير منابع انساني، دوره های روانشناسی و مشاوره، متشکل از کارگاه های روانشناسی، مشاوره های فردی، مشاوره های تحصیلی و شغلی در سه ماهه دوم سال 1397 نیز با حساسیت ویژه ای ادامه یافت و متخصصین حوزه مذکور در ستاد و مناطق عملیاتی حضور یافته و به ارائه خدمات پرداختند.

رئيس روابط كار و مددكاري اجتماعي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب تصريح كرد: در سه ماهه دوم امسال کارگاه های روانشناسی با محوریت موضوعات: 1- روانشناسی ارتباط موثر 2- راهکارهای ارتقاء سلامت روان 3- مدیریت استرس و آشنایی با راهبردهای مقابله ای آن 4- رضایت زناشویی 5- مدیریت هیجانات در محیط های شغلی 6- ارتباط موثر با همسر 7- شیوه های صحیح فرزند پروری 8- مهارت مدیریت رابطه در محیط های شغلی و خانوادگی 9- مدیریت خشم از طریق راهبردهای حل مساله 10- آموزش درمان مبتنی بر تعهد و پذیرش-ACT- ( رواندرمانی های موج سوم) 11- رهایی از نگرانی، مبتنی بر درمان شناختی رفتاری 12- سبک والدگری حل مساله 13- شخصیت شناسی برگزار شد که علاوه بر آن، برنامه مشاوره های روانشناختی فردی نیز با نظم و حساسیت تمام در مناطق عملیاتی برای کارکنان شاغل در آن مناطق و ستاد نفت و گاز غرب در مرکز تحقیقات روانشناسی کاربردی دانشگاه آزاد اسلامی بصورت سه جلسه در ماه دایر بود و همکاران و خانواده های آنها از امکان استفاده از این فرصت بهره مند بودند و بصورت منظم و بر اساس تعیین وقت قبلی مراجعه می نمودند. یکی از نقاط قوت برنامه مشاوره های روانشناختی در مرکز تحقیقات روانشناختی کاربردی، امکان بهره مندی مراجعین از متخصصین حوزه های مختلف روانشناختی از قبیل حوزه روانسنجی، مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی، اعتیاد، کودکان استثنایی، مهارت های حل مساله، روانشناسی شخصیت، بالینی و روانشناسی تربیتی می باشد که در هر کدام از حوزه های مذکور هر متخصص به صورت جداگانه ارائه خدمات می نماید.

آقای شهبازی تصریح کرد: برای هرکدام از مناطق عملیاتی چشمه خوش، دهلران، سرکان، نفت شهر و تنگ بیجار) در هر ماه دو روز جهت ارائه خدمات در نظر گرفته شده است ( شیفت A و B هر کدام یک روز در ماه) که با احتساب ستاد کرمانشاه (دو روز در ماه) و شهر ایلام (دو روز در ماه) جمعا در هر ماه 14 روز و در سال 168 روز ارائه خدمات صورت می گیرد که برنامه های آن در ابتدای هر ماه پس از زمانبندی و برنامه ریزی، بصورت اطلاعیه در ستاد و مناطق عملیاتی اطلاع رسانی می شود.

اجرای مشاوره های فردی و گروهی در ستاد، شهر ایلام و مناطق عملیاتی، علاوه بر موارد فوق الذکر داراي نكات با اهميتی به شرح ذیل می باشد:

الف: شناسايي و معرفي افراد نيازمند واجد دریافت کمک های مددکاری در ستاد و مناطق عملياتي به واحد روابط كار و مددكاري و رسيدگي هاي تخصصي تر به مشكلات آنها.

ب: امکان ارائه مشاوره هاي غير رسمي و خارج از زمان هاي تعيين شده به همکاران بصورت تلفني و حضوري

د: در همین راستا و به منظور بهره برداری مناسبتر از شرایط موجود امکانی فراهم شده است که همکاران در صورت نیاز، بتوانند بصورت تلفنی از مشاوره های متخصصین استفاده نمایند

ه: ارائه گزارش هاي فصلي در پايان هر فصل توسط اساتيد مدعو و امکان بررسی نقاط قوت و ضعف برنامه و شناسایی مشکلات موجود و امکان ارائه پیشنهادات متناسب و سازنده.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.