اخبار:
اخبار:
گزارش تصویری: محفل انس با قرآن کریم در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران برگزار شد
محفل انس با قرآن کریم در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران برگزار شد. بمناسبت ماه مبارک رمضان و همزمان با ولادت با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع)محفل انس با قرآن کری...
مسائل و مشکلات طرحها و پروژه های غرب کشور زیر نگاه مدیران
با حضور مدیر برنامه ریزی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بررسی شد مسائل و مشکلات طرحها و پروژه های غرب کشور زیر نگاه مدیران با حضور مهندس شهریار آقايي مدیر برنامه ریزی...
صداقت ،خلق ایده های جدید و پاسخگویی به مخاطبان سه محور کاری روابط عمومی قرار گیرد
مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران اظهار داشت : صداقت ،خلق ایده های جدید و پاسخگویی به مخاطبان سه محور کاری روابط عمومی قرار گیرد در مراسم نکوداشت هفته ارتباطات...
گزارش تصویری: برگزاری مراسم گرامیداشت روز ارتباطات و روابط عمومی در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران
برگزاری مراسم گرامیداشت روز ارتباطات و روابط عمومی در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به گزارش روابط عمومی بمناسبت بیست و هفتم اردیبهشت ماه روز ارتباطات و روابط عمومی...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

etelaie

 

وزیر نفت در جمع فرماندهان پایگاه‎های بسیج وزارت نفت:

بخش نفت، گاز و پتروشیمی، خط مقدم جبهه نبرد با دشمن است

zanganeh

بیژن زنگنه بخش نفت، گاز و پتروشیمی را خط مقدم جبهه نبرد با دشمن خواند و برای گذر از شرایط تحریم، بر امیدآفرینی، ایثار و فداکاری، پرهیز از اسراف، مبارزه با فساد، تلاش حداکثری دولت برای کاهش فشار معاش بر مردم و صبر و پایداری تاکید کرد.

وزیر نفت، در نوزدهمین نشست تخصصی فرماندهان پایگاههای بسیج وزارت نفت، سالروز تشکیل بسیج (پنجم آذر) را تبریک گفت و با درود به روان پاک شهدای اسلام، شهدای جنگ تحمیلی، شهدای صنعت نفت و به‌ویژه شهید تندگویان و آرزوی شفا و صبر برای جانبازان جنگ تحمیلی، به شرایط ویژه حاکم بر کشور اشاره کرد و گفت: امروز به معنای واقعی در یک جنگ سرد به سر میبریم.

farmandehane basij

وی با اشاره به وعده الهی در قرآن مبنی بر این‌که اگر به شما در نبرد گزندی رسد، به طرف مقابل هم گزند مشابهی میرسد، ادامه داد: شرایط فعلی، شرایط سختی است و گذر از این شرایط، به اقدام‌های ویژهو همچنین فداکاری و ازخودگذشتگی نیاز دارد.

زنگنه گفت: هدف آمریکا و متحدان منطقهای آن، این است که از طریق اعمال فشار و کمبودهای اقتصادی، در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، بگویند ما به بنبست رسیدهایم.

جای هیچگونه کوتاهی نیست

وی با تاکید بر اینکه باید هوشیار باشیم و با تمام توان و قدرت ایستادگی کنیم، یادآور شد: جای هیچگونه کوتاهی نیست، زیرا اگر یک لحظه کوتاهی کنیم، تمام زحمات و خونهایی که برای اسلام و انقلاب به زمین ریخته شده هدر خواهد رفت.

زنگنه بیشترین مسئولیت را متوجه نیروهای انقلابی دانست و گفت: ما به عنوان نیروهای انقلاب و کارمندان دولت، وظیفه قانونی و شرعی داریم که فشار معاش را بر مردم کم کنیم؛ این مهم‌ترین کاری است که باید انجام دهیم و دولت در این زمینه همه تلاش خود را به کار بسته است.

به گفته وی، اکنون بیشترین فشاری که بر کشور وارد میشود، در این زمینه است که نتوانیم نفت، گاز، فرآوردههای نفتی و محصولات پتروشیمی را صادر کنیم، زیرا میدانند از طرفی تولیدات ما بیش از نیاز داخلی است و برای درآمدزایی باید نسبت به صادرات اقدام کنیم و از طرف دیگر برای تامین برخی نیازها به ارز نیاز داریم.

زنگنه با بیان اینکه امروز، بخش نفت، گاز و پتروشیمی در خط مقدم جنگ سرد است، ادامه داد: در جنگ هر روز شهید و مجروح میآید؛ عواطف و احساسات و روحیه وطنخواهی و دینداری تحریک میشود، اما در جنگ سرد اینطور نیست. صدای شلیک و بمبی نمیآید، اما بدتر از آن به کشور فشار وارد میکنند.

ایران در سنگینترین محاصره اقتصادی

زنگنه از شرایط فعلی به عنوان سنگینترین محاصره اقتصادی علیه ایران نام برد و افزود: امروز جمعی از همکاران شما بدون سروصدا تمام تلاش خود را به کار بستهاند تا تولید و صادرات نفت، گاز، فرآوردههای نفتی و محصولات پتروشیمی را زنده نگه دارند. باید هم بدون سروصدا کار کنیم، زیرا بارها گفتهام هر اطلاعاتی در این زمینه بدهیم به دشمن کمک کردهایم و آنها متوجه میشوند که چه در سر داریم؛ همانگونه که هیچ فرماندهای در جنگ، زمان و مسیر و ساعت حمله را اعلام نمیکرد.

وزیر نفت در ادامه، به رویکردهای اولویتدار دولت در شرایط فعلی اشاره کرد و گفت: زمانی که صادرات کم میشود، درآمد هم کاهش مییابد و به دنبال آن، عرضه کالا محدود میشود. بنابراین رویکرد مهم دولت، تامین نیازهای اصلی مردم در حوزههای مربوط به خورد و خوراک و دارو و تجهیزات پزشکی است؛ همچنین مواد مورد نیاز کارخانههای اصلی باید تامین شود تا این کارخانهها به فعالیت‌شان ادامه دهند.

زنگنه تاکید کرد: فراموش نکنیم که جنگ است. جنگ کشته و زخمی دارد؛ جنگ مشکلات دارد؛ باید تحمل داشت و صبر پیشه کرد. الان بیش از هر زمان دیگری، همکارانم را به شکیبایی توصیه میکنم. باید مردم را نیز به صبر و پایداری و مقاومت توصیه کنیم.

وزیر نفت بر امیدآفرینی نیز تاکید کرد و گفت: عدهای تمام تلاش‌شان این است آیندهای تیره و تاریک برای مردم ترسیم کنند و بگویند نابود میشویم. اصلا چنین چیزی نیست. همانطور که در قرآن آمده که «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرْکُمْ وَ یُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ» و در جای دیگری آمده «إِن یَنصُرْکُمُ اللَّهُ فَلَا غَالِبَ لَکُمْ» یعنی اگر خدا شما را یاری کند، هیچکس بر شما غلبه نخواهد کرد. پس باید تلاش کنیم و بدانیم خدا پیروانش را یاری می‌دهد.

فساد را نگویید؛ فریاد بزنید

زنگنه به این واقعیت هم اشاره کرد که در شرایط فعلی، همانطور که همیشه در طول تاریخ بوده است، برخی در تلاشند از این وضعیت برای ثروتاندوزی خود استفاده کنند و سعی میکنند ببرند و بخورند و بار خودشان را ببندند. بخشی از اینها را میتوان با نظارتهای رسمی کنترل کرد که دولت هم انجام میدهد.

وی ادامه داد: امروز باید بدون هیچ چشمداشتی کار کنیم؛ امیرالمومنین در وصف ابوذر جملهای دارد که خیلی آموزنده است با این مضمون که «خدا رحمت کند ابوذر را که بسیار یاری میرساند و کم برمیداشت»؛ امروز ما هم باید اینگونه باشیم. نگوییم چرا ما هم مثل بقیه که برمیدارند و میروند، نباشیم؟ نگوییم چرا ما از بقیه عقب بمانیم؟ ما باید کار درست را انجام دهیم. ما نیروهای انقلابی هستیم؛ ما مدعی هستیم فرزند انقلابیم. پس باید بسیار خیر برسانیم و کم برداشت کنیم و باید بیش از هر زمان دیگری، نماد فداکاری و الگو باشیم. انتظار مردم هم همین است.

وزیر نفت به موضوع فساد هم اشاره کرد و گفت: همانطور که قبلا هم بارها تاکید کردهام، در مقابل فساد که همانند خوره و موریانه برای بدنه جامعه است، نباید کوتاه آمد؛ حال این فساد از جانب هر که میخواهد باشد. نمیگویم اگر از فسادی خبردار شدید به من بگویید؛ میگویم آن را فریاد بزنید. باید با فاسد برخورد کرد و این حساسیت در شرایط فعلی که مردم گرفتار حداقلهای زندگی هستند، دوچندان باید باشد.

وی تاکید کرد: این که یک عده دنبال پر کردن جیب خودشان هستند، نه شرعی است و نه انقلابی.

حضور خانمها را جدیتر بگیرید

زنگنه در صحبتهای خود، بر لزوم جوانگرایی در صنعت نفت و توجه بیشتر به حضور بانوان تاکید کرد و گفت: در جایی خواندم که پیامبر اکرم (ص) در آخرین لحظات زندگیشان گفتهاند که نمی‌دانم آیا رسالتم را در مورد زنان و بردگان به‌طور کامل انجام دادهام یا نه. ایشان درباره زنان و بردگان فرمودهاند چون آن زمان این دو دسته تحت ظلم بودهاند. در حال حاضر به برکت جمهوری اسلامی تحول عظیمی در حوزه زنان ایجاد شده است، اما هنوز شاهدیم که در برخی سازمانها هیچ مدیر زنی وجود ندارد. به طور مثال در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، یک مدیر خانم هم نداریم. باید به این فرآیند کمک کنیم،‌ زیرا حضور بانوان به مبارزه بیشتر با فساد هم کمک میکند.

وی گفت: آینده روشن است و مطمئن هستم به کوری چشم منافقان و دشمنان منطقهای که نمیخواهند موفقیت‏‌های ما را ببینند، با سرافرازی و سختکوشی و ایستادگی از این شرایط عبور میکنیم.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.