اخبار:
اخبار:
پروژه برق رسانی به میدان دانان پایان یافت.
پروژه برق رسانی به میدان دانان پایان یافت. در راستای افزایش تولید نفت از 12 هزار بشکه به 25 هزار بشکه در روز پروژه برق رسانی به میدان دانان تعریف شد و به اتمام رسید. م...
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت فرارسیدن نوروز و آغاز سال نو
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت فرارسیدن نوروز و آغاز سال نو به گزارش روابط عمومی مهندس ناصری پور مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غ...
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر به گزارش روابط عمومی مهندس ناصری پور مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب...

پیام تبریک مدیرعامل بمناسبت ولادت حضرت علی (ع), ملی شدن صنعت نفت و آغاز سال نو به گزارش روابط عمومی مهندس حاتمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت ولادت ح...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

برگزاري جلسه تشريح اقدامات واحد ايمني، بهداشت و محيط زيست شركت بهره برداري نفت و گاز غرب

جلسه تشريح اقدامات واحد ايمني، بهداشت و محيط زيست شركت بهره برداري نفت و گاز غرب برگزار شد.

jalase-hse

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب جلسه تشريح اقدامات واحد ايمني، بهداشت و محيط زيست(HSE) شركت بهره برداري نفت و گاز غرب در ده ماهه سال 97 با حضور مهندس ناصري پور مدير عامل شركت و ساير مديران و روسا در سالن كنفرانس ستاد كرمانشاه برگزار گرديد.

در ابتداي اين جلسه مهندس ناصري پور مدير عامل شركت با تقدير از اقدامات واحد (HSE) گفت: همكاري و همراهي همه همكاران در ستاد و مناطق عملياتي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب باعث شده كه اين شركت كمترين ميزان شكايات برون سازماني را در حوزه محيط زيست داشته باشد و اين افتخار بزرگي است براي شركتي كه در حوزه نفت و گاز فعاليت مي كند و در اين حد متعهد به حفظ محيط زيست و ارتقاء شاخص هاي زيست محيطي در همه مناطق عملياتي تحت فعاليت خود است.

وي در ادامه به حساسيت هاي زيست محيطي مناطق عملياتي اشاره كرد و گفت: با توجه به واقع بودن ميادين شركت در مناطقي كه داراي محيط زيست حساس و شكننده اي هستند ، فعاليت در حوزه نفت و گاز به تنهايي داراي خطرات زيست محيطي خاص خود مي باشد و در نتيجه نيازمند دقت، توجه و كار مضاعفي است و انشالله با تلاش واحد (HSE) و همه همكاران اين روند رو به بهبود همچنان تداوم يابد و بتواند با شاخص هاي زيست محيطي جهاني رقابت كند.

مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با تاكيد بر لزوم جدي ورود واحد ايمني، بهداشت و محيط زيست شركت به همه فعاليتها در مناطق عملياتي تصريح كرد بدليل اهميت مسائل HSE در روند كاري شركت بهره برداري نفت و گاز غرب و نقش حياتي موضوعات بهداشت صنعتي، ايمني صنعتي و محيط زيست در فرآيند توليد شركت وسلامت پرسنل ، بازرسي وپايش مداوم پيمانهاي غذا واتاقداري ونظارت بر فعاليتهاي خدماتي در نواحي عملياتي جهت حصول اطمينان از رعايت كليه قوانين ومسائل بهداشتي توسط روساي HSE مناطق عملياتي بصورت ويژه انجام وكنترل گردد .

در ادامه اين جلسه آقاي فتاحي رئيس واحد ايمني، بهداشت و محيط زيست(HSE) شركت بهره برداري نفت و گاز غرب نيز با تقدير ازرويكرد فرايندي و توجه ويژه مدير عامل محترم و تلاش تمامي همكاران ستادي و عملياتي را نقطه عطف فرآيند HSE شركت دانسته و بهبود تمامي شاخصهاي عملكردي HSE را در گرو همكاري همه جانبه تمامي واحدهاي سازماني و كاركنان شركت دانستند وسپس به ارائه گزارشي از عملكرد واحد HSE شركت و تشريح فعاليتهاي صورت گرفته در يكسال گذشته در حوزه هاي مختلف اين واحد پرداختند و موارد مهم و قابل پيگيري را در قالب موارد مندرج در جلسه قبلي HSE و مسائل جديد ، بيان نموده كه پس از تصميم گيري جمعي ، موارد مهم و قابل پيگيري صورتجلسه گرديد و در اختيار اعضاي جلسه قرار داده شد.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.