اخبار:
اخبار:
تا پایان سال گذشته بیش از پنج میلیارد متر مکعب گاز به مخزن ذخیره سازی سراجه قم تزریق شد.
تا پایان سال گذشته بیش از پنج میلیارد متر مکعب گاز به مخزن ذخیره سازی سراجه قم تزریق شد. طی سالهای 1390 تا پایان 1397 در مجموع پنج میلیارد و 465 میلیون متر مکعب گاز به مخز...
برگزاری دوره آموزشی روحانيون و ائمه جماعات منطقه هفت صنعت نفت (غرب کشور) در شرکت بهره برداری نفت و ...
دوره آموزشی ائمه جماعات منطقه هفت صنعت نفت (غرب کشور) در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب دوره آ...
اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب
طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب اجرا گردید. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در...
بررسي اصلاحات و بروز رساني پيمان هاي نيروهاي حجمي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب
اصلاحات و بروز رساني پيمان هاي نيروهاي حجمي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مورد بحث و بررسي قرار گرفت. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب ب...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

با حضور مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران صورت گرفت :

آغاز بهره برداری رسمی از پل ارتباطی شهدای صنعت نفت لرستان

eftetahe pol 11

با حضور مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، نماینده مردم شریف شهر پلدختر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار پلدختر، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب ، رئیس و کارکنان میدان نفتی سرکان ٬ پل ارتباطی شهدای صنعت نفت لرستان در روستای جلگه خلج پلدختر افتتاح و به بهره‌برداری رسمی رسید.

مهندس رامین حاتمی مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در آیین افتتاح و بهره برداری پل شهدای صنعت نفت بر نقش و کارکرد مسئولیت اجتماعی این صنعت تاکید کرد و افزود : صنعت نفت با توجه به جایگاه ویژه اش در ایجاد توسعه پایدار ٬ عامل پیشرفت کشور است که بخشی از این فعالیت ها در کارکردهای اجتماعی و پروژه های عام المنفعه نمود عینی می یابد.

وی افزود: پل ارتباطی شهدای صنعت نفت ٬ یکی از ایمن ترین پل ها با استانداردهای مهندسی است و در گام نخست باعث تسهیل در تردد اهالی شریف منطقه خواهد شد و همچنین باعث سهولت دسترسی همکاران شرکت به میدان نفتی سرکان است.

مهندس حاتمی در رابطه با مشخصات و هزینه صورت گرفته برای انجام این پل اظهار داشت : پل شهدای صنعت نفت با 120 متر طول و شش دهانه 20 متری احداث شده که 180 تن مصالح فولادی با سه هزار و 357 متر مکعب بتن ریزی و ۳۶ هزار متر مکعب حجم خاک در آن به‌کار رفته است و مبلغ 60 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات شرکت برای احداث و تکمیل پل ارتباطی میدان نفتی سرکان جلگه خلج پل‌دختر هزینه شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ٬ مهندس حاتمی در رابطه با فعالیت های صورت گرفته از ابتدای تاسیس شرکت تا کنون تصریح کرد: متوسط توليد گاز شركت در سال 1378 حدود 146 ميليون متر مكعب در روز بود و هم اکنون توان تولید گاز به ۲۹۰ میلیون متر مکعب در روز رسیده است. همچنین توليد نفت شركت در سال 1378 حدود 52 هزار بشكه در روز بود که این میزان به ۲۲۰ هزار بشکه در روز ارتقاء یافته است.

بر اساس این گزارش : میدان نفتی سرکان واقع در ۲۵ کیلومتری شهر پلدختر از میدانهای شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب یکی از سه شرکت تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که وظیفه تولید از میدانهای عمدتا نفتی غرب کشور، واقع در استان های ایلام، کرمانشاه، لرستان، بخشی از خوزستان به عهده دارد. میدانهای نفتی این شرکت شامل نفت شهر ، چشمه خوش ، دهلران ، سرکان ، ماله کوه ، پایدار غرب ، پایدار شرق ، آبان ، دانان ، دالپری ، سومار ، آذر ، مهر ، ویزنهار و چنگوله و میدانهای گازی نیز شامل تنگ بیجار ، کبیر کوه ، هالوش و سمند است.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.