اخبار:
اخبار:
پروژه برق رسانی به میدان دانان پایان یافت.
پروژه برق رسانی به میدان دانان پایان یافت. در راستای افزایش تولید نفت از 12 هزار بشکه به 25 هزار بشکه در روز پروژه برق رسانی به میدان دانان تعریف شد و به اتمام رسید. م...
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت فرارسیدن نوروز و آغاز سال نو
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت فرارسیدن نوروز و آغاز سال نو به گزارش روابط عمومی مهندس ناصری پور مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غ...
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر به گزارش روابط عمومی مهندس ناصری پور مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب...

پیام تبریک مدیرعامل بمناسبت ولادت حضرت علی (ع), ملی شدن صنعت نفت و آغاز سال نو به گزارش روابط عمومی مهندس حاتمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت ولادت ح...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

پايان تعميرات اساسي واحد بهره برداري چشمه خوش در سال 97

تعميرات اساسي واحد بهره برداري چشمه خوش در سال 97 پايان يافت.

m.Naseripour

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مهندس ناصري پور مدير عامل شركت با اعلام اين خبر گفت: بنا بر نياز عملياتي و برنامه ها ي پنج ساله تعميرات اساسي، واحد بهره برداري و نمك زدايي چشمه خوش در سال 97 در بازه زماني سه ماهه با موفقيت به پايان رسيد.

وي اظهار داشت: اين پروژه با برنامه ريزي و نظارت دقيق مديريت عمليات، برنامه ريزي تعميرات اساسي ستاد و همچنين مهندسان شركت در منطقه عملياتي چشمه خوش با كمترين ميزان كاهش توليد و در كمترين زمان ممكن (در سه ماه) انجام پذيرفت.

مهندس ناصري پور گفت: اورهال منطقه عملياتي چشمه خوش با هماهنگي و همكاري واحد هاي ، مديريت عمليات، برنامه ريزي و نظارت بر تعميرات اساسي، ايمني، بهداشت و محيط زيست(HSE)، بازرسي فني، اداره كالا و گروههاي كاري منطقه در ادارات تعميرات، مكانيك، برق، خطوط لوله ابزار دقيق و بهره برداري و ساير واحد ها و ادارات ستاد و منطقه عملياتي چشمه خوش به انجام رسيد.

مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز غرب در ادامه با تشريح مراحل انجام اين پروژه گفت: براي انجام اين عمليات، پس از جدا سازي و ايزوله كردن ظروف شامل مراحل بخار زني ، تميز كاري و چربي زدايي تجهيزات؛ واحد بازرسي فني اقدام به عيب يابي(شامل خوردگي، زنگ زدگي و رنگ پريدگي) نمود و سپس عمليات سند بلاست و لكه گيري آغاز گرديد و بنا به عيوب شناسايي شده مراحل چسب كاري، جوشكاري و نصب ورق Patch انجام شد و در ادامه عمليات رنگ آميزي لايه هاي اول، دوم و سوم تفكيك گر ها و مخازن بهره برداري منطقه صورت پذيرفت.

وي با اشاره به اهميت انجام اين پروژه اظهار داشت: با وجود راه اندازه كارخانه و عدم توقف توليد خوشبختانه هيچ گونه حادثه جاني يا مالي اتفاق نيفتاد.

لازم به ذكر است: انجام عمليات تعميرات اساسي ديسالتر هاي نمك زدايي شامل سرويس و تعمير ترانس هاي مربوطه، همچنين تعمير و سرويس سيستم هاي برق، كنترل و ابزار دقيق بدون برون سپاري و توسط همكاران منطقه عملياتي چشمه خوش انجام گرفت.

وي در پايان به صورت موردي اقدامات انجام گرفته را بيان نمود:

1_ تعميرات اساسي دو عدد ديسالتر در واحد نمك زدايي(Desalting- Plant)

2_ تعميرات اساسي 10 دستگاه تفكيك گر به سايز هاي مختلف در تمام بنك هاي واحد بهره برداري

3_ تعميرات اساسي دو برج گوگرد زدا(شامل برج گوگرد زداي قديم و جديد)

4_ تعميرات اساسي سه مخزن ذخيره واحد بهره برداري(شامل TANK A , B , C)

5_ تعميرات اساسي مخزن ذخيره گاز K.O.V و مخزن نم گير گاز K.O.D

6_ تعميرات اساسي مخزن ذخيره هوا air-Reciver

7_ رفع نشت و تعمير 4عدد ولو در سايز هاي مختلف

8_ كاليبراسيون و سرويس ادوات كنترل و ابزار دقيق در تفكيك گر ها و برج ها و تجهيزات عملياتي

9_ تعمير و نصب مجدد شيرهاي ايمني در تمام واحد

10_ جوشكاري و اصلاح خطوط و انجام اصلاحيه هاي مورد نياز مطابق نظر كارشنانسان مهندسي فرآورش

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.