اخبار:
اخبار:
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت عید غدیر خم و دهه امامت و ولایت
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت عید غدیر خم و دهه امامت و ولایت به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب مهندس ناصری پ...
پیام تبریک مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت دهه امامت و ولایت
پیام تبریک مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت دهه امامت و ولایت به گزارش روابط عمومی مهندس حاتمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران طی پیامی فرا رسیدن ...
با همت و تلاش مهندسان شرکت در اداره تعمیرات برق منطقه عملیاتی تنگ بیجار/ نفت شهر
طراحی و ساخت دستگاه تست شیرهای ایمنی اتوماتیک مجهز به مکانیزم شمارش حباب لیزری در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت ...
انجام عمليات تعميرات اساسي خط انتقال 20 اينچ چشمه خوش به اهواز3
عمليات تعميرات اساسي خط انتقال 20 اينچ چشمه خوش به اهواز3 انجام گرفت. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب اين تعميرات براساس نتايج حاصل از تو...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

در راستاي استفاده از خدمات و پتانسيل هاي دانشگاه ايلام و توسعه روابط دوجانبه

برگزاری نشست مشترک مديريت دانشگاه ايلام و مديران شرکت نفت مناطق مرکزي و شرکت بهره برداري نفت و گاز غرب کشور

bazdid uni eilam009

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب نشست مشترک مدیریت دانشگاه ایلام و مدیران شرکت نفت مناطق مرکزی و شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب کشور با حضور دکتر علی اکبری رئیس دانشگاه، اعضا هیات علمی و جمعی از اساتید دانشگاه و همچنین مهندس ضیایی رئیس پژوهش و توسعه شرکت نفت مناطق مرکزی، مهندس کاظمی مدیر عملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب و جمعی از مدیران، روسا و کارشناسان این دو شرکت، در محل سالن فرزانگان دانشگاه ایلام برگزار گردید.

در ابتدای این نشست دکتر علی اکبری رئیس دانشگاه با ابراز خرسندی از روند توسعه روابط دانشگاه ایلام و شرکت نفت مناطق مرکزی و شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب کشور، به اهمیت و جایگاهی که دانشگاه ها و شرکت های نفت و گاز در سطح کشور دارند اشاره کرد و روند توسعه دانشگاه ایلام در حوزه های مختلف را تشریح نمود.

در ادامه دکتر نعمتی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایلام توضیحاتی را در زمینه وضعیت آموزشی دانشگاه و خدمات آموزشی که دانشگاه ایلام می تواند به این دو شرکت ارائه دهد ارائه کرد و سپس دکتر مهدیزاده معاون پژوهش و فناوری، به صورت مبسوط وضعیت آموزشی، پژوهشی و فناوری دانشگاه را تشریح نمود و واگذاری آزمایش ها و آنالیزهای شرکت نفت مناطق مرکزی و شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب کشور به دانشگاه ایلام، بررسی امکان مشارکت دادن دانشگاه در مطالعات کلان و نیمه کلان، بررسی امکان مشارکت در طرح های مرتبط با شبیه سازی گازی، فراهم سازی مشارکت در مطالعات زیست محیطی، برگزاری همایش ها و نشست های علمی مشترک، اهداء فرصت مطالعاتی به اساتید، آموزش تخصصی کارکنان و فراهم سازی امکان انجام طرح های پژوهشی و فناورانه توسط اساتید را از جمله مطالبات و خواسته های مدیریت دانشگاه ایلام از دو شرکت مذکور عنوان کرد.

در ادامه مهندس ضیایی رئیس پژوهش و توسعه شرکت نفت مرکزی، با ابراز خرسندی از روند توسعه دانشگاه ایلام و پتانسیل ها و امکانات آن، وجود انگیزه، شناخت درست، شناسایی اولویت ها و پایداری را از عوامل مهم در تحقق توسعه روابط دوجانبه عنوان کرد و تأکید کرد برای اینکه نتایج خوبی از این روند حاصل شود، تداوم تشکیل جلسات و نشست های تخصصی لازم است.

مهندس ضیایی امکانات و پتانسیل های دانشگاه ایلام را برای کمک و ارائه خدمات به شرکت های نفتی، خوب ارزیابی کرد و تأکید کرد برای اینکه روند توسعه کشور ادامه یافته و مشکلات موجود پایان یابد، حتماً باید در زمینه پژوهش و آموزش سرمایه گذاری مناسبی صورت گیرد.

وی در پایان آمادگی کامل شرکت نفت مرکزی را برای استفاده از خدمات دانشگاه ایلام و توسعه روابط دوجانبه اعلام کرد.

در ادامه این نشست، مهندس کاظمی مدیر عملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب کشورنیز ضمن تشکر از میزبانی خوب و اهتمام مدیریت دانشگاه ایلام در زمینه توسعه روابط دوجانبه، روند شکل گیری و توسعه و وضعیت کنونی این شرکت را توضیح داد و با تأکید براستفاده از خدمات دانشگاه ها و بخصوص دانشگاه ایلام برای تأمین نیازهای شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب کشور، وجود شرکت های دانش بنیان در دانشگاه ایلام را فرصت مغتنمی در این زمینه دانست و ایجاد مدیریت دانش در حوزه نفت و گاز، مقاوم سازی سازه های بتونی، همکاری در زمینه کنترل و نظارت بر محیط زیست، تشکیل بانک اطلاعاتی مدیریتی، راه اندازی سیستم های انبارداری و امنیت و مسائل مربوط به اینترنت و شبکه های اطلاعاتی را از زمینه های همکاری مابین دو طرف عنوان کرد و آمادگی کامل این شرکت را برای توسعه روابط با دانشگاه ایلام اعلام نمود.

مدیران و کارشناسان شرکت نفت مناطق مرکزی و شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب کشور قبل از برگزاری این نشست، از آزمایشگاه مرکزی دانشگاه و آزمایشگاه های دانشکده نفت و گاز بازدید نمودند.

لازم به ذکر است:بعد از این جلسه و بازدید از امکانات دانشگاه، رئیس پژوهش و توسعه شرکت نفت مناطق مرکزی با همراهی اعضا هیات علمی دانشگاه ایلام از مرکز تفکیک و جمع آوری ایلام(ISF) بازدید نمودند.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.