اخبار:
اخبار:
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت عید غدیر خم و دهه امامت و ولایت
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت عید غدیر خم و دهه امامت و ولایت به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب مهندس ناصری پ...
پیام تبریک مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت دهه امامت و ولایت
پیام تبریک مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت دهه امامت و ولایت به گزارش روابط عمومی مهندس حاتمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران طی پیامی فرا رسیدن ...
با همت و تلاش مهندسان شرکت در اداره تعمیرات برق منطقه عملیاتی تنگ بیجار/ نفت شهر
طراحی و ساخت دستگاه تست شیرهای ایمنی اتوماتیک مجهز به مکانیزم شمارش حباب لیزری در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت ...
انجام عمليات تعميرات اساسي خط انتقال 20 اينچ چشمه خوش به اهواز3
عمليات تعميرات اساسي خط انتقال 20 اينچ چشمه خوش به اهواز3 انجام گرفت. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب اين تعميرات براساس نتايج حاصل از تو...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

براي اولين بار در سطح شركت نفت مناطق مركزي ايران:

اجراي سيستم رينگ آب آتش نشاني منطقه عملياتي تنگ بيجار با لوله پلي اتيلن

m-shirzadian

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مهندس شيرزاديان رئيس اداره مهندسي ساختمان شركت با اعلام اين خبر گفت: با همت و تلاش شبانه روزي همكاران مهندسي ساختمان براي اولين بار در سطح شركت نفت مناطق مركزي ايران سيستم رينگ آب آتش نشاني منطقه عملياتي تنگ بيجار با لوله پلي اتيلن با موفقيت اجرا و به پايان رسيد.

وي با اشاره به لزوم اجراي اين پروژه گفت: در اوايل سال 1396 فشار شبكه آب آتش نشاني تنگ بيجار به دليل خوردگي و نشتي هاي متعدد به صورت مكرر افت مي نمود، به طوريكه امكان نگهداشت اين سيستم با انجام تعميرات مداوم وجود نداشت و ناكارآمدي سيستم رينگ آب آتش نشاني در مواقع وقوع حادثه محتمل بوده و اين مسئله منجر به تقاضاي مديريت عمليات و اداره ايمني، بهداشت و محيط زيست مبني بر احداث رينگ جديد با لوله پلي اتيلن شد.

مهندس شيرزاديان اظهار داشت: پس از اخذ مجوزها، تأمين اعتبار مالي از مديريت برنامه ريزي شركت نفت مناطق مركزي و طي تشريفات مناقصه توسط اداره مهندسي و ساختمان، عمليات اجرايي پروژه مذكور در اسفند ماه 1396 آغاز گرديد و در نهايت اين پروژه در سايت TCF به طول تقريبي 1700mبا لوله پلي اتيلن فشار بالا عليرغم وجود موانع و تأسيسات زيرزميني بدون وارد آمدن خسارت به هر گونه تأسيسات با موفقيت كامل انجام گرديد.

وي از همكاري مهندس حاتمي مدير عامل شركت نفت مناطق مركزي ايران و آقاي مهندس ناصري پور مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز غرب كه نگاه ويژه اي به مسائل و اجرا پروژه ها در حوزه HSE دارند، قدرداني نمود.  

رئيس اداره مهندسي ساختمان شركت بهره برداري نفت و گاز غرب در پايان مزاياي اجراي اين پروژه را به صورت موردي بيان نمود:

  1. صرفه جويي اقتصادي با توجه به عدم نياز به ايجاد و تعمير و نگهداري سيستم حفاظت خوردگي فلزات
  2. عمر طولاني لوله پلي اتيلن در مقايسه با لوله فلزي در معرض عوامل خوردگي
  3. وارد نيامدن خسارت به تأسيسات هنگام حفاري عليرغم عدم وجود نقشهAs built تأسيسات زيرزميني
  4. 4. اجراي سيستم رينگ آب آتش نشاني پلي اتيلن براي اولين بار در سطح شركت نفت مناطق مركزي ايران
  5. عدم تأخير و توقف در انجام پروژه با توجه به افزايش ناگهاني قيمت ها در طول مدت پروژه
:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.