اخبار:
اخبار:
آغاز تعميرات اساسي منطقه عملياتي تنگ بيجار در سال 98
تعميرات اساسي منطقه عملياتي تنگ بيجار در سال 98 آغاز شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مهندس ناصري پور مدير عامل شركت با اعلام اين خبر گ...
100 روز تلاش شبانه روزي همكاران شركت در واحد بهره برداري سركان/مالكوه به ثمر نشست
خطوط لوله انتقال نفت واحد بهره برداري سركان/مالكوه تعمير و راه اندازي شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با توجه به وقوع سيلاب هاي بهار ...
برگزاری نشست بصیرتی عفاف و حجاب در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب
نشست بصیرتی عفاف و حجاب درشرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب ...
برگزاری دوره آموزشی فرهنگ سازی مدیریت مصرف انرژی در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب
دوره آموزشی فرهنگ سازی مدیریت مصرف انرژی در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی با همت و تلاش واحد آموزش شرکت بهره برداری نفت و گ...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

در پي بارش هاي اخير و وقوع سيل در استان هاي غرب كشور:

برگزاري جلسه اضطراري مدير عامل با كاركنان شركت بهره برداري نفت و گاز غرب

m.Naseripour

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب در پي بارش هاي اخير و وقوع سيل در استان هاي غرب كشور و مناطق عملياتي شركت در اين مناطق، جلسه اضطراري مهندس ناصري پور با كاركنان اين شركت برگزار گرديد.

در ابتداي اين جلسه مهندس ناصري پور با تبريك آغاز سال نو و مبعث حضرت رسول اكرم (ص) به ارائه گزارشي از اقدامات و موفقيت هاي شركت در يك سال اخير پرداخت و با تقدير از عملكرد همه كاركنان در ستاد و مناطق عملياتي ابراز اميدواري كرد روند رو به رشد شركت همچنان تداوم يابد.

وي در ادامه نيز با ابراز همدردي و تسليت جانباختاگان سيل اخير در سراسر كشور به تشريح اقدامات كميته اضطراري شركت پرداخت و گفت: با اعلام وضعيت اضطراري در اين مناطق چندين جلسه با اعضا كميته بحران شركت در سطوح مختلف شركت نفت و گاز غرب و شركت نفت مناطق مركزي ايران برگزار شد و ضمن شناسايي نقاط پر خطر اقدامات لازم به منظور به حداقل رساندن آسيب هاي ناشي از سيل انجام گرفت.

مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با بيان اينكه حجم آسيب ها و تخريب سيل بسيار بالاست گفت: خوشبختانه با برنامه ريزي هاي صورت گرفته، برگزاري جلسات متعدد و تلاش شبانه روزي و جهادي همكاران آسيب هاي وارد شده به شركت در اين مناطق به حداقل ممكن رسيد و اين بحران بدون آسيب جاني و آلودگي محيط زيستي به اتمام رسيد.

وي افزود: شركت به عنوان وظيفه انساني و ديني خود مثل اقدامات انجام گرفته در زلزله كرمانشاه در همان ساعات اوليه اقدام به امدادرساني در اين مناطق نمود و با توزيع كمك هاي خوراكي و بهداشتي به ياري سيل زدگان شتافت و با تداوم آن همزمان ضمن فراخوان ادوات سبك و سنگين راهسازي از مناطق عملياتي به نقاط بحران زده اقدام به بازگشايي مسيرها و امدادرساني به سيل زدگان نمود.

مهندس ناصري پور تصريح كرد: با توجه به اينكه بارندگي ها كماكان در اين مناطق ادامه دارد به منظور جلوگيري از بحران هاي مضاعف در اين مناطق فعلا توليد از منطقه عملياتي سركان را متوقف شده و انشالله به محض عبور از بحران و تعمير چاههاي مالكوه و سركان توليد از واحد بهره برداري مذكور از سر گرفته خواهد شد.

وي با اشاره به وضعيت بحراني پيش آمده گفت: انشالله با تداوم همدلي همه همكاران و تلاش مضاعف جهادي اين چالش نيز پايان يابد و وضعيت شركت و مناطق سيل زده نيز به حالت عادي بازگردد.

مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز غرب در پايان از همكاري و همدلي تمامي همكاران شركت بهره برداري نفت و گاز غرب و شركت نفت مناطق مركزي ايران و شركت بهره برداري زاگرس جنوبي كه نهايت تلاش خود را نمودند تقدير و قدرداني نمود.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.