اخبار:
اخبار:
روحیه ، تفکر علمی و خلاقیت پیش شرط توسعه صنعتی است
معاون مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید مطرح کرد : روحیه ، تفکر علمی و خلاقیت پیش شرط توسعه صنعتی است معاون مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید در ب...
عملیات اجرایی طرح افزایش تولید میدان نفتی سعادت‎آباد آغاز شد
توسعه میدانهای نفتی در قالب قراردادهای جدید عملیات اجرایی طرح افزایش تولید میدان نفتی سعادت‎آباد آغاز شد. عملیات اجرایی طرح افزایش تولید میدان نفتی سعادت‎آباد...
آغاز تعميرات اساسي منطقه عملياتي تنگ بيجار در سال 98
تعميرات اساسي منطقه عملياتي تنگ بيجار در سال 98 آغاز شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مهندس ناصري پور مدير عامل شركت با اعلام اين خبر گ...
100 روز تلاش شبانه روزي همكاران شركت در واحد بهره برداري سركان/مالكوه به ثمر نشست
خطوط لوله انتقال نفت واحد بهره برداري سركان/مالكوه تعمير و راه اندازي شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با توجه به وقوع سيلاب هاي بهار ...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

بازدید میدانی مدیران شرکت ملی نفت ایران از مناطق سیل زده غرب کشور

بازدید میدانی مدیران شرکت ملی نفت ایران از مناطق سیل زده غرب کشور

bazdid az sarkan

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب آقایان مهندس علیخانی معاون تولید، مهندس عبدالله زاده راد رئیس HSE شرکت ملی نفت ایران با همراهی آقای مهندس حاتمی مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی و مهندس ناصری پور مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب و مهندس ایزدی مدیر عامل شرکت بهره برداری زاگرس جنوبی از مناطق سیل زده غرب کشور بازدید نمودند و به بررسی و برآورد خسارات ناشي از سيل در مناطق غرب كشور و وضعیت راههای مواصلاتی و جاده های دسترسی به میادین و چاههاي مناطق عملیاتی پرداختند.

در اين بازديد كه مهندس آقايي مدير برنامه ريزي، مهندس عيدك زاده رئيس HSE شركت نفت مناطق مركزي ايران و ساير مديران و روساي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب حضور داشتند وضعيت مسيرها و جاده هاي دسترسي به چاههاي منطقه عملياتي سركان/مالكوه مورد بررسي و ارزيابي قرار گرفت.

در همين راستا مهندس ناصري پور مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز غرب در جلسه اي كه در واحد عملياتي سركان/مالکوه برگزار شد ضمن عرض تسليت به مناسبت جان باختن تعدادي از هموطنان عزيز در سيل اخير در سراسر كشور، به تشريح و ارائه گزارشي در خصوص اقدامات شركت در اين زمينه پرداخت و گفت: با اعلام وضعيت اضطراري در اين مناطق چندين جلسه با كميته بحران شركت در سطوح مختلف شركت نفت و گاز غرب و شركت نفت مناطق مركزي ايران برگزار شد و ضمن شناسايي نقاط پر خطر اقدامات لازم به منظور به حداقل رساندن آسيب هاي آن صورت گرفت.

مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با بيان اينكه حجم آسيب ها و تخريب سيل بسيار بالاست گفت: خوشبختانه با برنامه ريزي هاي صورت گرفته، برگزاري جلسات متعدد و تلاش شبانه روزي و جهادي همكاران آسيب هاي وارد شده به شركت در اين مناطق به حداقل ممكن رسيد و اين بحران بدون آسيب جاني و آلودگي زيست محيطي پشت سر گذاشته شد.

وي افزود: شركت به عنوان وظيفه انساني و ديني خود همچون اقدامات صورت گرفته در زلزله كرمانشاه در همان ساعات اوليه اقدام به امدادرساني در اين مناطق نمود و با توزيع كمك هاي خوراكي و بهداشتي توسط همکاران بسیجی به ياري سيل زدگان شتافت. در ضمن با اعزام ادوات و تجهیزات راهسازی از تمام مناطق عملیاتی اقدام به ترمیم نقاط بحراني و بازگشايي مسيرها و امدادرساني به هموطنان سيل زده نمود.

در اين جلسه علاوه بر بررسي وضعيت مسيرها و جاده هاي دسترسي به چاهها و راههاي مواصلاتي آنها و همچنين جاده هاي دسترسي روستاييان اطراف، مواردي نظير افتادگي ساپورت هاي مناطق عملياتي در چشمه خوش و سركان، تخريب پل ها و در نهايت تعمير، مرمت و بازسازي همه اين موارد مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

مهندس علیخانی معاون تولید شركت ملي نفت ايران و هيات همراه با تقدير از اقدامات انجام گرفته در شركت بهره برداري نفت و گاز غرب براي مديريت بحران و به حداقل رساندن آسيب هاي سيل اخير در قبل و بعد از سيل گفت: بازگشايي راه مواصلاتي منطقه عملياتي سركان از طريق مسير LBV1 در كمتر از 72 ساعت و در صورت تائید کارشناسان اداره راه و ترابری استان لرستان آغاز عمليات بازگشايي مسير دوم دسترسي به اين منطقه از طريق (وره زرد) خود گواه بر اين مهم است.

هيات شركت ملي نفت ايران، شركت نفت مناطق مركزي و شركت هاي تابعه همچنين از وضعيت كلي منطقه و پل هاي پران پرويز، كيان آباد و جلگه خلج بازديد و با روستاييان ساكن در اين منطقه ديدار نمودند؛ مهندس عليخاني نيز در همين رابطه اظهار داشت: بازگشايي راههاي مواصلاتي روستاههاي اطراف و جاده دسترسي آنها از اولويت هاي كاري شركت نفت به شمار مي رود.

در نهايت مقرر شد با هماهنگي اداره راه و شهرسازي، فرمانداري و دهيار اين منطقه و پشتيباني لجستيكي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب راههاي مواصلاتي اين منطقه و روستاههاي اطراف در كمترين زمان ممكن بازگشايي و توليد از اين منطقه آغاز شود.  

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.