اخبار:
اخبار:
روحیه ، تفکر علمی و خلاقیت پیش شرط توسعه صنعتی است
معاون مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید مطرح کرد : روحیه ، تفکر علمی و خلاقیت پیش شرط توسعه صنعتی است معاون مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید در ب...
عملیات اجرایی طرح افزایش تولید میدان نفتی سعادت‎آباد آغاز شد
توسعه میدانهای نفتی در قالب قراردادهای جدید عملیات اجرایی طرح افزایش تولید میدان نفتی سعادت‎آباد آغاز شد. عملیات اجرایی طرح افزایش تولید میدان نفتی سعادت‎آباد...
آغاز تعميرات اساسي منطقه عملياتي تنگ بيجار در سال 98
تعميرات اساسي منطقه عملياتي تنگ بيجار در سال 98 آغاز شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مهندس ناصري پور مدير عامل شركت با اعلام اين خبر گ...
100 روز تلاش شبانه روزي همكاران شركت در واحد بهره برداري سركان/مالكوه به ثمر نشست
خطوط لوله انتقال نفت واحد بهره برداري سركان/مالكوه تعمير و راه اندازي شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با توجه به وقوع سيلاب هاي بهار ...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

با همت و تلاش شبانه روزي كاركنان شركت بهره برداري نفت و گاز غرب:

بازگشايي مسير هاي ارتباطي روستاهاي مجاور منطقه عملياتي سركان

bazgoshaie masir1

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با همت و تلاش جهادي و شبانه روزي كاركنان اين شركت مسير دوم منطقه عملياتي سركان از سمت روستاي وه ره زرد بازگشايي شد.

مهندس ناصري پور مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با اعلام اين خبر اظهار كردند: در پي بارش هاي اخير و وقوع سيلاب هاي عظيم و كم سابقه در استان هاي غرب كشور و مناطق عملياتي شركت اكثر راههاي ارتباطي اين مناطق كاملا تخريب گرديد كه علاوه بر ايجاد مشكلات بسيار براي تردد همكاران مسير هاي ارتباطي روستاهاي اطراف از جمله پران پرويز، كيان آباد، تيمور آباد و وه ره زرد از شهرستان پلدختر مسدود شد.

ايشان تصريح نمودند: خوشبختانه با برنامه ريزي هاي صورت گرفته، تاكيد مدير عامل شركت نفت مناطق مركزي ايران و تعامل با فرماندار محترم شهرستان پلدختر و فرماندار شهرستان رومشگان، برگزاري جلسات متعدد و همت همكاران آسيب هاي وارد شده به شركت در اين مناطق به حداقل ممكن رسيد و شركت به عنوان وظيفه انساني و ديني خود در همان ساعات اوليه اقدام به امداد رساني در اين مناطق نمود و با توزيع كمك هاي خوراكي و بهداشتي با همكاران بسيجي به ياري سيل زدگان شتافت و با تداوم آن همزمان ضمن فراخوان ادوات سبك و سنگين خود در همه مناطق به نقاط بحراني اقدام به بازگشايي مسير ها و امداد رساني به سيل زدگان نموده ايم.

وي افزود: پيشتر نيز با توجه به مسدود بودن همه راهها و تخريب آنها، شركت به منظور بازگشايي مسير اول در همان ساعات نخست به منظور تسريع در انتقال و جابجايي همكاران عملياتي سركان و مالكوه و رساندن تجهيزات لازم به اين واحد و ايجاد راه دسترسي به واحد بهره برداري سركان و چهار روستاي محاصره شده اقدام به بازگشايي مسير هاي ارتباطي روستاهاي اطراف نمود و با تلاش جهادي همكاران توانست در كمتر از 72 ساعت پس از سيل و با وجود ادامه بارش ها و حجم بالاي آبهاي روان، مسير اول بطول 13كيلومتر را از سمت جاده كوهستاني روستاي رومشگان (L.B.V 1) به سركان را بازگشايي نمايد و راه ارتباطي روستاي پران پرويز به رومشگان نيز برقرار گرديد.  

bazgoshaie masir2

مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز غرب افزودند: با توجه به حجم بسيار بالاي آب رودخانه كشكان و تخريب پل هاي اين منطقه و قطع راههاي ارتباطي روستاهاي اطراف، بلافاصله اقدامات لازم به منظور بازگشايي مسير دوم از سمت واحد بهره برداري سركان به روستاي پران پرويز و بعد روستاي وه ره زرد آغاز گرديد و وبا برنامه ريزي منسجم در اين زمينه و همچنين همكاري شركت هاي نفت مناطق مركزي ايران، بهره برداري زاگرس جنوبي، بهره برداري نفت و گاز شرق و در اختيار نهادن تعدادي ماشين آلات راه سازي در نهايت مسير دوم نيز در كمتر از 4 روز بازگشايي گرديد و راه ارتباطي بيش از 2 هزار نفر از روستاييان اطراف اين مسير(روستاهاي كيان آباد، تيمور آباد و پران پرويز) دوباره برقرار گرديد.    

مهندس ناصري پور در پايان با تقدير از رهنمود هاي جناب مهندس حاتمي مدير عامل شركت نفت مناطق مركزي ايران، آقاي مهندس عليخاني مدير محترم توليد شركت ملي نفت ايران، جناب آقاي دستياري فرماندار محترم شهرستان پلدختر، جناب آقاي درمنان فرماندار محترم شهرستان رومشگان و فرماندهان محترم سپاه و نيروي انتظامي شهرستان رومشگان و همچنين ساير مديران و روساي اين شركت و همچنين مدير عامل شركت بهر برداري زاگرس جنوبي و شرق جهت امدادرساني به سيل زدگان و ياري رساندن به آنها از زحمات همكاران شركت نيز در اين راستا قدرداني نمود.  

لازم به ذكر است: شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با همكاري شركت هاي نفت مناطق مركزي ايران و شركت بهره برداري زاگرس جنوبي نسبت به تهيه و ارسال مواد غذايي شامل برنج ، سويا ، رب گوجه فرنگي ، تن ماهي ، بيسكويت ، خرما بصورت بسته بندي شده جهت 1000 خانوار در اطراف واحد بهره برداري شامل روستاهاي پران پرويز ، كيان آباد ، تيمور آبادو موراني اقدام نمود.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.