اخبار:
اخبار:
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت عید غدیر خم و دهه امامت و ولایت
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت عید غدیر خم و دهه امامت و ولایت به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب مهندس ناصری پ...
پیام تبریک مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت دهه امامت و ولایت
پیام تبریک مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت دهه امامت و ولایت به گزارش روابط عمومی مهندس حاتمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران طی پیامی فرا رسیدن ...
با همت و تلاش مهندسان شرکت در اداره تعمیرات برق منطقه عملیاتی تنگ بیجار/ نفت شهر
طراحی و ساخت دستگاه تست شیرهای ایمنی اتوماتیک مجهز به مکانیزم شمارش حباب لیزری در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت ...
انجام عمليات تعميرات اساسي خط انتقال 20 اينچ چشمه خوش به اهواز3
عمليات تعميرات اساسي خط انتقال 20 اينچ چشمه خوش به اهواز3 انجام گرفت. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب اين تعميرات براساس نتايج حاصل از تو...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

وزارت نفت پیشگام در مشاركت بانوان در سطوح عالی مديريتی

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران تاكيد كرد

وزارت نفت پیشگام در مشاركت بانوان در سطوح عالی مديريتی

naft markazi va banovan

مهندس رامین حاتمی با اشاره به روند رو به رشد انتصاب بانوان شایسته در امور مدیریتی در سطح وزارت نفت اعلام داشت: شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در تلاش است با بکارگیری بانوان کارآمد و توانمند در تمامی سطوح مدیریتی و سمت های تصمیم ساز، از ظرفیت آنان در راستای تحقق اهداف توسعه ای شرکت استفاده نماید.

رامین حاتمی، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، در آيين تودیع و معارفه مشاور مديرعامل در امور بانوان این شرکت با تبیین نقش و جایگاه زنان در دین اسلام اظهار داشت مهمترین آموزه های دين مبين اسلام، پیام مساوات و عدالت است که این امر در حوزه حقوق زنان نیز شامل می شود. اسلام بنیان برتری طلبی‌های قومی، نژادی، جنسیتی و مالی را برچيد و بر برقراری عدالت بین زن و مرد در تمام سطوح مختلف اجتماعی، فرهنگی و سیاسی تاکید دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، مهندس حاتمی با نقل حدیثی از حضرت قائم (عج)در رابطه با انسان کامل بودن و اسوه و الگو بودن حضرت فاطمه زهرا (س) تصریح کرد : با توجه به جایگاه والا و حجت برحق بودن حضرت مهدی (عج) ، این امام همام ، حضرت فاطمه زهرا (س) را به عنوان انسان کامل، الگو و اسوه خویش معرفی می نماید، ما نیز با اقتدا به ایشان و با ارج نهادن به جایگاه زن در جامعه، بایستی زمینه مناسب برای پیشرفت اجتماعی و فرهنگی بانوان فراهم سازیم. لذا ارتقای جایگاه مدیریت زنان و افزایش میزان مشارکت آنان در سطوح مدیریتی در برنامه جامع اصلاح نظام اداری کشور از جمله برنامه‌های دولت در حوزه «زنان و خانواده» است که وزارت نفت در آن پیشگام است. این موضوع طی سال‌های اخیر در به کارگیری زنان از طریق انتصاب مشاور امور زنان و خانواده صنعت نفت و همچنین راه‌اندازی شبکه مشاوران زن، روزنه امیدی برای بانوان شاغل در صنعت نفت ایجاد کرده است.

حاتمی در ادامه با اشاره به انتصاب یکی از بانوان کارآمد در شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق به عنوان سرپرست منابع انسانی این شرکت خاطرنشان کرد: در سال هاي اخير آمار بکارگیری بانوان توانمند در سمت های حساس و پست های تعیین کننده در این شرکت رو به افزایش است، به گونه ای که درصد جمعیت بانوان شاغل نسبت به تمامی کارکنان در ستاد تهران و ستاد شرکت های تابعه به20 درصد افزایش یافته است. این آمار نشانگر نقش برجسته بانوان در پیشبرد اهداف سازمان است و اميدواريم حضور بانوان خلاق و توانمند در سمت های مدیریتی و کارشناسی مناطق عملیاتی گسترش يابد.

وی با ارائه آمار حضور 25 درصدی بانوان در شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی و ایجاد نگرش مثبت و ضرورت بالا بردن ریسک پذیری و قبول مسئولیت های خطیر توسط بانوان اعلام داشت: آمار 25 درصدی جامعه آماری بانوان شاغل در شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبي نشانگر نگرش مثبت حاکم بر سازمان است و اميدواريم ، شاهد رشد بیشتری از حضور بانوان در کل شرکت باشیم.

بر اساس این گزارش ، طاهره سیدمومنی، مشاور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور بانوان،در این مراسم با تقدیر از توجه ویژه به مقوله بانوان و خانواده کارکنان در شركت نفت مناطق مركزي ايران، بیان داشت: با توجه به تنوع حوزه جغرافیایی و تنوع فرهنگی کارکنان شاغل در این شرکت و شرکت های تابعه بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی ، شرق و غرب که متشکل از قومیت های مختلف است ،این شرکت عملکرد خوبی داشته و با اجرای برنامه های فرهنگی، نگرش سازمانی به امور بانوان و خانواده کارکنان، اطلاع رسانی گسترده، تنظیم دوره های آموزشی و پژوهشی مرتبط، برگزاری مسابقات ورزشی در سطح بانوان و خانواده ها را در مناطق عملیاتی که ضرورت ويژه اي دارد ارتقا داده است که پیامد آن بهبود کیفیت زندگی و بالا بردن سطح آگاهی و آرامش خانواده هاست که موجبات آرامش کارکنان در محل کار و افزایش بهره وری را بدنبال خواهد داشت .

وی از برگزاری جلسات شبکه مشاوران امور بانوان خبر داد و افزود: جلسات شبکه مشاوران امور بانوان صنعت نفت با حضور فعال 33 نفر از اعضای منتخب به صورت دوره ای برگزار میشود كه هدف آن رشد و ارتقای بانوان همکار و تحکیم امور خانواده کارکنان است.

در این مراسم زهرا کشوری، سرپرست مدیریت منابع انسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق با تاييد نظرات مشاور وزیر نفت در امور بانوان در خصوص افزایش کیفیت زندگی در شهرک ها و مناطق عملیاتی، بر تخصیص بودجه مناسب به امور بانوان و خانواده کارکنان و همچنین ضرورت حل مشکلات و معضلات امور بانوان و تحکیم موقعیت خانواده از طريق برقراري ارتباطات موثر تاكيد كرد.

این گزارش می افزاید ، فرانك حمیدی، مشاور مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در امور بانوان، نیز با تاكيد بر حمايت مديرعامل در تحقق اهداف امور بانوان شرکت نفت مناطق مركزي ایران در ارتقاي جايگاه كاركنان زن شاغل در اين شركت از حسن اعتماد مديرعامل قدرداني كرد.همچنین ماندانا نوروزی، مشاور سابق مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در امور بانوان، با ارائه گزارشي از عملكرد فعاليتهاي انجام گرفته در امور بانوان نفت مناطق مركزي به برگزاری کارگاهها و دوره های مختلف آموزشی و پژوهشی، ایجاد هیات ورزش بانوان شرکت، آغاز فعالیت کتابخانه امور بانوان اشاره كرد و آغاز فعالیت این امور را در سال 1393 با دو محور برقراری عدالت جنسیتی و تحکیم خانواده کارکنان برشمرد.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.