اخبار:
اخبار:
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت عید غدیر خم و دهه امامت و ولایت
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت عید غدیر خم و دهه امامت و ولایت به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب مهندس ناصری پ...
پیام تبریک مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت دهه امامت و ولایت
پیام تبریک مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت دهه امامت و ولایت به گزارش روابط عمومی مهندس حاتمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران طی پیامی فرا رسیدن ...
با همت و تلاش مهندسان شرکت در اداره تعمیرات برق منطقه عملیاتی تنگ بیجار/ نفت شهر
طراحی و ساخت دستگاه تست شیرهای ایمنی اتوماتیک مجهز به مکانیزم شمارش حباب لیزری در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت ...
انجام عمليات تعميرات اساسي خط انتقال 20 اينچ چشمه خوش به اهواز3
عمليات تعميرات اساسي خط انتقال 20 اينچ چشمه خوش به اهواز3 انجام گرفت. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب اين تعميرات براساس نتايج حاصل از تو...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

پیروزی سرکان بر سیل

در پی از سرگیری تولید نفت صورت گرفت.

m-naseripour

پس از انجام تعمیرات خطوط آسیب دیده چاههای سرکان و باز شدن مسیرهای مواصلاتی ، دو حلقه چاه این میدان برای اولین بار پس از وقوع سیل اخیر در غرب کشور با موفقیت راه اندازی شد.

مهندس سعید ناصری پور مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در رابطه با در مدار تولید قرار گرفتن میدان سرکان افزود : پس از بازگشایی مسیرهای مواصلاتی در تنگ ملاوی و ریزش برداری مسیر جاده کنار گذر میدان سرکان و بازشدن مسیرهای مواصلاتی آن در گردنه آقا رضا و بابا حبیب ، دوحلقه چاه با ظرفیت دو هزار و 500 بشکه در روز در مدار تولید قرار گرفت که به تلمبه خانه برداسپی ارسال می شود.

وی افزود : گروههای کاری در چند نقطه مبادرت به تعمیر خطوط آسیب دیده ، نصب ساپورت ها و همچنین با استقرار ادوات سنگین جهت احداث مسیر ، خاکبرداری ، تسطیح و تعریض جاده برای هموطنانمان در حال خدمت رسانی هستند .

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، همزمان با هشدارهای وقوع سیل در غرب کشور و به منظور جلوگیری از نشت نفت بر اثر آسیب دیدن خطوط لوله ، چاه های منطقه سرکان و مالکوه بسته شده بودند.

بر اساس این گزارش ، پيشتر نيز با توجه به مسدود بودن همه راهها و تخريب آنها، شركت به منظور بازگشايي مسير اول در همان ساعات نخست به منظور تسريع در انتقال و جابجايي همكاران عملياتي سركان و مالكوه و رساندن تجهيزات لازم به اين واحد و ايجاد راه دسترسي به واحد بهره برداري سركان و چهار روستاي محاصره شده ، اقدام به بازگشايي مسيرهاي ارتباطي روستاهاي اطراف نمود و با تلاش جهادي همكاران توانست در كمتر از 72 ساعت پس از سيل و با وجود ادامه بارش ها و حجم بالاي آبهاي روان، مسير اول بطول 17 كيلومتر را از سمت جاده كوهستاني روستاي رومشگان به سركان را بازگشايي نمايد و راه ارتباطي روستاي پران پرويز به رومشگان نيز برقرارشد . مسیر دوم نیز چهار کیلومتر طول دارد. این جاده ها در مسیرهای کوهستانی ، صعب العبور و با مخاطرات ریزش کوه همراه است که با تلاش شبانه روزی همکاران شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بازگشایی آن میسر شد. لازم به ذکر است برق رسانی ، آب رسانی و کمک به ساخت پل موقت عبور به روستاههای مجاور نیز توسط این شرکت انجام شده است.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.