اخبار:
اخبار:
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت عید غدیر خم و دهه امامت و ولایت
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت عید غدیر خم و دهه امامت و ولایت به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب مهندس ناصری پ...
پیام تبریک مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت دهه امامت و ولایت
پیام تبریک مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت دهه امامت و ولایت به گزارش روابط عمومی مهندس حاتمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران طی پیامی فرا رسیدن ...
با همت و تلاش مهندسان شرکت در اداره تعمیرات برق منطقه عملیاتی تنگ بیجار/ نفت شهر
طراحی و ساخت دستگاه تست شیرهای ایمنی اتوماتیک مجهز به مکانیزم شمارش حباب لیزری در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت ...
انجام عمليات تعميرات اساسي خط انتقال 20 اينچ چشمه خوش به اهواز3
عمليات تعميرات اساسي خط انتقال 20 اينچ چشمه خوش به اهواز3 انجام گرفت. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب اين تعميرات براساس نتايج حاصل از تو...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

برگزاری دوره آموزشی مبارزه با پولشویی در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران

دوره آموزشی مبارزه با پولشویی در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران برگزار شد.

polshoi

با توجه به الزام قانونگذار مبنی بر رعایت قوانین مبارزه با پولشویی و لزوم آشنایی کارکنان دولت با این جرم ، دوره یک روزه آموزش مبارزه با پولشویی در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، در این دوره آموزشی شرکت کنندگان با فرآیند پولشویی ، جرایم با منشأ پولشویی ، انواع پولهای نامشروع جامعه ، ویژگیهای جرم پول شویی ، اهداف ، مراحل پول شویی، مشاغل در معرض سوء استفاده و روشهای پولشویی و آثار و تبعات منفی جرم پولشویی آشنا شدند.

بر اساس این گزارش ، پولشویی فرایندی است که در آن درآمدهای ناشی از جرایمی مانند قاچاق مواد مخدر، قاچاق اسلحه و کالا، قاچاق انسان، رانت خواری، تهیه و فروش مشروبات الكلی، اختلاس، رشوه، اخاذی، کلاهبرداری و ... را که پولی نامشروع و غیرقانونی است طی روندی، به ظاهر به پول مشروع و قانونی تبدیل می شود. که جرایم منشأ پولشویی شامل مواردی همچون شرکت درگروههای جنایی سازمان یافته ، تروریسم، قاچاق انسان و قاچاق مهاجر ، قاچاق موادمخدر ، قاچاق کالا ، قاچاق اسلحه ، قاچاق اشیاء مسروقه ، فساد و رشوه ، جعل و تقلب ، سرقت هنری و جعل اسناد است. همچنین انواع پولهای نامشروع جامعه در سه گروه پولهای کثیف)آغشته به خون(، خاکستری و ملتهب)سیاه( تقسیم بندی می شود .پول خاکستری، درآمد حاصل از فروش کالا، کارهای تولیدی یا خدمات است که برای فرار از مالیات از نظارتدولت پنهان می ماند. به طور کلی پول خاکستری ممكن است ناشی از عملیات غیرقانونی یا حتی قانونی باشد درحالی که پول کثیف عواید ناشی از فعالیت مجرمانه است .

این گزارش می افزاید ، مراحل پول شویی شامل جایگذاری و قرارگیری ، لایه گذاری (پوشاندن وسرپوش نهادن) و یكپارچه سازی است و مشاغل در معرض سوء استفاده و روشهای پولشویی طیف وسیعی همچون خدمات بانکی ،خدمات بیمه ای ، صرافی ها، بازار طلا ، بازارهای اوراق بهادار، دفاتر اسناد رسمی ،خدمات مالی اینترنتی ، وکلا، حسابداران و واسطه های مالی ، مؤسسه ها و بنگاههای خیریه ، عرضه کنندگان کالاهای گران قیمت ، آژانس های مسافرتی و شرکت های حمل و نقل ، شرکت های ساختمانی و سرمایه گذاری مسکن وتجارت بین الملل را در بر می گیرد. آثار و تبعات منفی جرم پولشویی در حیطه سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ، خدشه دار شدن حیثیت بین المللی کشور و ایجاد انگیزه برای ارتکاب جرایم منشأ و مقدم دسته بندی می شود.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.