اخبار:
اخبار:
روحیه ، تفکر علمی و خلاقیت پیش شرط توسعه صنعتی است
معاون مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید مطرح کرد : روحیه ، تفکر علمی و خلاقیت پیش شرط توسعه صنعتی است معاون مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید در ب...
عملیات اجرایی طرح افزایش تولید میدان نفتی سعادت‎آباد آغاز شد
توسعه میدانهای نفتی در قالب قراردادهای جدید عملیات اجرایی طرح افزایش تولید میدان نفتی سعادت‎آباد آغاز شد. عملیات اجرایی طرح افزایش تولید میدان نفتی سعادت‎آباد...
آغاز تعميرات اساسي منطقه عملياتي تنگ بيجار در سال 98
تعميرات اساسي منطقه عملياتي تنگ بيجار در سال 98 آغاز شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مهندس ناصري پور مدير عامل شركت با اعلام اين خبر گ...
100 روز تلاش شبانه روزي همكاران شركت در واحد بهره برداري سركان/مالكوه به ثمر نشست
خطوط لوله انتقال نفت واحد بهره برداري سركان/مالكوه تعمير و راه اندازي شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با توجه به وقوع سيلاب هاي بهار ...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

برگزاری دوره آموزشی صدور کارت حراست های شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت های تابعه در ستاد کرمانشاه

دوره آموزشی صدور کارت حراست های شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت های تابعه در ستاد کرمانشاه برگزار شد.

jalase herasat

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب دوره آموزشی صدور کارت حراست های شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت های تابعه(شرکت بهره برداری زاگرس جنوبی، شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق و غرب به مدت دو روز در ستاد کرمانشاه برگزار شد.

این دوره آموزشی با حضور مهندس ناصری پور مدیر عامل و آقای کاظمی رئیس حراست شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب صفر علی فاتحی مسئول صدور کارت حراست شرکت ملی نفت ایران، سید محمد نورالهی جانشین مسئول صدور کارت حراست شرکت ملی نفت ایران، محسن شولی کارشناس صدور کارت حراست شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، و با حضور مسئولین و کارشناسان صدور کارت شرکت های تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران برگزار گردید.

مهندس ناصری پور مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در ابتدای این دوره ضمن خوش آمد گویی به همه مهمانان این دوره از شرکت نفت مناطق مرکزی و شرکت های تابعه با اهدا لوح سپاس از زحمات صفر علی فاتحی مسئول صدور کارت حراست شرکت ملی نفت ایران به دلیل همکاری صمیمانه با واحد حراست و صدور کارت شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب و همچنین بازنشستگی ایشان در ماه آینده قدردانی نمود.

وی با اشاره به شرایط حساس کشور و هجمه همه جانبه استکبار و عوامل وابسته به میهن اسلامی جهت ضربه زدن به امنیت و آرامش کشور خصوصا در حوزه صنعت نفت و گاز به دلیل نقش و جایگاه آن در اقتصاد کلان کشور نقش و جايگاه حراست را در صيانت و حفاظت از اين صنعت عظيم را مهم و راهبردي توصيف كردند.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب با تاکید بر اهمیت جايگاه حراست در شرکت هاي نفتي بر ضرورت مستند سازی دانش و تجربه حراستها در شرکت های مختلف و تلفیق این تجربیات با دانش روز دنیا به عنوان یک اصل اساسی و نیاز مستمر، اظهار داشتند: اهميت این تلفیق زمانی بیشتر آشکار می شود که ما بدانیم راههای نفوذ دشمن و شیوه های ایجاد مخاطره در یک محیط در حال تغییر و دگرگونی است و مهم ترین بخش از سعی و توان حراست باید صرف دریافت آموزش های روز و برخورداری از توانایی های کارشناسانه شود و در این صورت است که بخش نظارتی در دستگاه حساسی مثل صنعت نفت خواهد توانست نقش خود را ايفا نمايد.

در ادامه آقای کاظمی رئیس حراست شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب نیز ضمن خوش امد گویی به همه مهمانان حاضر در این دوره از توجه و عنايت مهندس ناصری پور مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به مسائل حراستی و امنیتی و همچنین همکاری با این واحد قدردانی نمود و اظهار داشتند: قطعا حمايت و رهنمود هاي مدير عامل محترم با مجموعه حراست در ستاد و مناطق عملیاتی شرکت با توجه به وضعیت استقرار تاسيسات در نقاط صفر مرزي و تهديدات امنيتي احتمالي پیشروی آن در طول چند سال اخیر موجب شده تا بحمدالله هيچ گونه حادثه امنیتی در این مناطق نداشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به نقش حراست در پدافند غیر عامل در سطح شرکت نفت به سياستهاي ابلاغي توسط مقام معظم رهبري (مدظله العالي ) در حوزه پدافند غيرعامل و فراهم نمودن بستر آموزش و فرهنگ سازياشاره کرد و گفت: ایمن سازی منابع و زیرساخت های ضروری کشور ، حفظ منابع ، کاهش آسیب پذیری ، هم افزایی برای جایگزینی منابع ، دفاع غیر نظامی، افزایش آستانه مقاومت ملی و ... از مهمترين دلايل اهميت اين مقوله در عصر حاضر به شمار مي رود و برگزاری دوره های مختلف آموزشی و بروز رسانی نرم افزار های حراست نیز در همین راستا اجرا می شود.

رئیس حراست شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در پایان با برشمردن دلايل اهميت پدافند غير عامل و آگاه سازی کلیه مدیران و کارکنان دستگاههای اجرایی به عنوان یکی ديگر از اهداف مهم اين آموزش ها اظهار داشت: برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی در زمینه دفاع غیر عامل یکی از گام های مهم و زیر بنایی در نیل به اهداف راهبردی دفاع غیرعامل جهت تقویت توان دفاعی ، ارتقای آستانه مقاومت ملی در برابر تهدیدات بالقوه و بالفعل دشمن و حفاظت از سرمایه های کلان ملی کشور می باشد .

لازم به ذکر است در این دوره آموزشی مسئولین و کارشناسان صدور کارت شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت های تابعه با نرم افزار صدور کارت شناسایی و تغییرات جدید آن آشنا می شوند و آموزش های جدیدی را در خصوص بروز رسانی اطلاعات همکاران فرا می گیرند.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.