اخبار:
اخبار:
روحیه ، تفکر علمی و خلاقیت پیش شرط توسعه صنعتی است
معاون مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید مطرح کرد : روحیه ، تفکر علمی و خلاقیت پیش شرط توسعه صنعتی است معاون مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید در ب...
عملیات اجرایی طرح افزایش تولید میدان نفتی سعادت‎آباد آغاز شد
توسعه میدانهای نفتی در قالب قراردادهای جدید عملیات اجرایی طرح افزایش تولید میدان نفتی سعادت‎آباد آغاز شد. عملیات اجرایی طرح افزایش تولید میدان نفتی سعادت‎آباد...
آغاز تعميرات اساسي منطقه عملياتي تنگ بيجار در سال 98
تعميرات اساسي منطقه عملياتي تنگ بيجار در سال 98 آغاز شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مهندس ناصري پور مدير عامل شركت با اعلام اين خبر گ...
100 روز تلاش شبانه روزي همكاران شركت در واحد بهره برداري سركان/مالكوه به ثمر نشست
خطوط لوله انتقال نفت واحد بهره برداري سركان/مالكوه تعمير و راه اندازي شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با توجه به وقوع سيلاب هاي بهار ...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

با حضور مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران

بررسی چالش‌های تولید و عملیات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب

modiriate ekteshaf

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب با حضور دکتر هندی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، آقای عباس سلیمانی معاون مدیر در منابع انسانی و اکبر رحیمی رئیس امور حقوقی و قراردادهای مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت چالش‌های تولید و عملیات شرکت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این دیدار که در ستاد کرمانشاه و با حضور مدیران و روسای شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب برگزار شد، مهندس ناصری پور ضمن خوش‌آمد گویی به میهمانان به ارائه گزارشی از عملکرد شرکت در حوزه‌های مختلف فنی و عملیاتی پرداخت.  

ايشان با تقدیر از حمایت‌های مدیران شرکت نفت مناطق مرکزی و شرکت ملی نفت ایران خصوصا دکتر هندی برای حمایت‌ها و رهنمود‌های آنان در پروژه های انجام گرفته شركت از سنوات قبل تاكنون در شركت بهره برداري نفت و گاز غرب ابراز امیدواری کرد این روند همچنان تداوم یابد.

وی اظهار داشت: شركت بهره برداري نفت و گاز غرب توانسته با بهره گيري از توان و پتانسيل هاي داخلي و بهره گيري از مهندسان و متخصصان جوان خود اقدامات ارزنده اي در همه حوزه ها، خصوصا در حوزه هاي فني، عملياتي، منابع انساني، اقتصاد مقاومتي و حتي كمك به زلزله زدگان و سیل زدگان غرب کشور را به انجام برساند.

مهندس ناصری پور با اشاره به اهميت و جايگاه شركت بهره برداري نفت و گاز غرب گفت: اين شركت به عنوان قطب توليد نفت در شركت نفت مناطق مركزي ايران و توليد گاز زمستاني غرب كشور از اهميت بسزايي برخوردار است و رفع چالش هاي آن در همه حوزه ها باید در اولویت قرار گیرد.  

ایشان در ادامه به تشريح و ارائه گزارشي در خصوص اقدامات شركت در خصوص سیل امسال پرداخت و گفت: با اعلام وضعيت اضطراري در اين مناطق چندين جلسه با كميته بحران شركت در سطوح مختلف شركت نفت و گاز غرب و شركت نفت مناطق مركزي ايران برگزار شد با توجه به اینکه حجم آسيب ها و تخريب سيل بسيار بالا بود، گفت: خوشبختانه با برنامه ريزي هاي صورت گرفته و برگزاري جلسات كميته اضطراري آسيب هاي وارد شده به شركت در اين مناطق به حداقل ممكن رسيد و اين بحران بدون آسيب جاني و آلودگي زيست محيطي پشت سر گذاشته شد.

وي افزود: اين شركت به عنوان وظيفه انساني و ديني خود همچون اقدامات صورت گرفته در زلزله كرمانشاه در همان ساعات اوليه اقدام به امدادرساني در اين مناطق نمود و با توزيع كمك هاي خوراكي و بهداشتي توسط همکاران بسیجی به ياري سيل زدگان شتافت. در ضمن با اعزام ادوات و تجهیزات راهسازی از تمام مناطق عملیاتی اقدام به ترمیم نقاط بحراني و بازگشايي مسيرها و امدادرساني به هموطنان سيل زده نمود.

لازم به ذكر است مهندس ناصري پور در پایان با اشاره به حوادث و بحران هاي چند سال اخير در غرب كشور و تجربيات مديران، روسا و همكاران در زمينه مديريت اين بحران ها بر تهيه كتابچه اي در اين خصوص براي استفاده از آن در سطح وزارت نفت براي مقابله با بحران هاي مشابه با محوريت HSE وزارت نفت و ساير شركت ها تاكيد نمود.

در ادامه این جلسه دکتر هندی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت و هيات همراه نیز با تقدير از اقدامات انجام گرفته در شركت بهره برداري نفت و گاز غرب در همه زمینه های فنی، عملیاتی و زیر ساختی در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب خصوصا در مديريت بحران های دو سال اخیر در غرب کشور (سیل و زلزله) و به حداقل رساندن آسيب هاي جانی و مالی گفت: تلاش شرکت نفت و گاز غرب در همه این زمینه ها ستودنیست و این نشان از دانش، تجربه و تخصص مدیران، روسا و کارکنان آن در همه زمینه هاست كه انشالله با تداوم این وضعیت روند رو به رشد شرکت همچنان تداوم یابد.

وی در پایان با اشاره به چالش های شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در زمینه های مختلف نظیر شرایط بسیار بد و سخت اقلیمی، پراکندگی حوزه فعالیت آن، قرار گیری میادین آن در نواحی مرزی و جنگی کشور و وجود H2S بسیار بالا كه نیازمند توجه بیشتر به این شرکت را مي طلبد، افزود: انشالله با تداوم نگرش مثبت مدیران در شرکت نفت مناطق مرکزی و شرکت ملی نفت ایران شاهد توسعه و پیشرفت بیشتر شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب باشیم.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.