اخبار:
اخبار:
با حضور مشاور مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور زنان و خانواده
بررسی چالش های بانوان و خانواده همکاران شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب با حضور خانم سید مومنی مشاور مدیر...

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید اعلام داشت: تولید ۲۳ درصد گاز مصرفی کشور در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت در امور تولید اع...
وزیر نفت اعلام کرد:
افزایش ۲.۲ میلیارد بشکه ای حجم ذخایر قابل برداشت نفت/ «نام‌آوران»؛ دومین مخزن بزرگ نفتی ایران است. وزیر نفت گفت: میدان نفتی تازه کشف شده نام آوران، دومین مخزن بزرگ...
بازتولید گاز از مخازن استراتژیک سراجه و شوریجه آغاز شد
اعلام آمادگی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران برای تضمین سوخت زمستانی بازتولید گاز از مخازن استراتژیک سراجه و شوریجه آغاز شد. شرکت نفت مناطق مرکزی ایران جهت تامین و تض...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

بومی سازی تعمیر کنترل کننده هوای ورودی توربین زیمنس SGT400

برای نخستین بار توسط متخصصان داخلی و با صرفه جویی اقتصادی انجام گرفت

Izadi
بومی سازی تعمیر کنترل کننده هوای ورودی توربین زیمنس SGT400

برای اولین بار در سطح کشور، تعمیر تجهیز سیستم الکترونیک کنترل پره های هدایت کننده هوای ورودی به کمپرسور توربین زیمنس (VGV CONTROLLER) با سود و صرفه جویی ۲۸ هزار یورویی توسط شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی و با استفاده از متخصصان داخلی، بومی سازی شد.

مهندس حمید ایزدی مدیر عامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی با اعلام این خبر اظهار داشت: برای اولین بار در کشور با تلاش متخصصان این شرکت و صرف هزینه دو هزار یورویی، تعمیر تخصصی سیستم الکترونیک کنترل پره های هدایت کننده ورودی به کمپرسور (VGVC) توربین زیمنس SGT400 ایستگاه تقویت فشار گاز نار، بومی سازی شد.

وی با اشاره به هزینه خرید ۳۰ هزار یورویی قطعه جدید، درباره عملکرد آن اظهار داشت : این تجهیز میزان دبی هوای ورودی به کمپرسور هوای توربین را کنترل و تنظیم می کند و اختلال در آن باعث بروز پدیده مخرب نوسان شدید هوای درون کمپرسور توربین (سرج) شده و صدمات جبران ناپذیری به توربین وارد می کند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی درباره فرایند این کار تصریح کرد : این توربین مهر ماه سال گذشته به دلیل ایراد در (VGV CONTROLLER) از مدار تولید خارج شد و فاز مطالعاتی تعمیر آن توسط متخصصان این شرکت در منطقه عملیاتی نار و کنگان آغاز شد و متخصصان اداره مهندسی تعمیرات زاگرس جنوبی با همراهی یکی از شرکتهای توانمند داخلی از اسفند ماه سال گذشته تلاش خود را برای دستیابی به دانش تعمیر این تجهیز به کار گرفتند. سیستم الکترونیک کنترل پره های هدایت کننده هوای ورودی به کمپرسور توربین پس از ساعتها کار مطالعاتی و با اجرای بالغ بر ۵۰ برگ نقشه انجام شد و در خرداد ماه سال جاری توربین SGT400 به صورت آزمایشی به چرخه تولید بازگشت و با اطمینان از صحت عملکرد تجهیز تعمیر شده همچنان در مدار تولید قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به نقل از شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، مهندس ایزدی با تاکید بر حمایت از متخصصان داخلی در سال "رونق تولید"، تصریح کرد: شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی چهار دستگاه توربین زیمنس SGT400 در اختیار دارد که به منظور تقویت و استفاده از توان سازندگان داخلی، بومی سازی دانش و تکنولوژی تجهیزات صنعت نفت و گاز و کاهش وابستگی به خارج، به جای خرید و جایگزین کردن این تجهیز از شرکت سازنده ، تعمیر این تجهیز با استفاده از توان متخصصان داخلی را در دستور کار قرار داد و به ازای خرید هر قطعه (VGV CONTROLLER) از خروج ۲۸ هزار یورو از کشور جلوگیری کرد. همچنین با توجه به استفاده از این مدل توربین در کشور ، دستیابی به دانش فنی ، تعمیر و ساخت قطعات آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی ضمن تشکر از تلاشگران اداره مهندسی تعمیرات این شرکت و منطقه عملیاتی نار و کنگان و همچنین همراهی بخش خصوصی جهت دستیابی به دانش فنی تعمیر این تجهیز بر استفاده حداکثری از توان متخصصان و شرکتهای توانمند داخلی تاکید کرد.

این گزارش می افزاید، شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی یکی از سه شرکت بهره بردار در ساختار شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که بخش قابل توجهی از گاز مصرفی کشور را تامین میکند. در حال حاضر این شرکت پنج منطقه عملیاتی نار و کنگان، آغار و دالان، پارسیان، سرخون و گشوی جنوبی و سروستان و سعادت آباد را در استان های فارس، بوشهر و هرمزگان راهبری می کند و درآینده با بهره برداری از میدان های اکتشافی جدید، استانهای کهگیلویه و بویراحمد و چهار محال و بختیاری نیز به حوزه عملیاتی این شرکت اضافه می شود.