اخبار:
اخبار:
روحیه ، تفکر علمی و خلاقیت پیش شرط توسعه صنعتی است
معاون مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید مطرح کرد : روحیه ، تفکر علمی و خلاقیت پیش شرط توسعه صنعتی است معاون مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید در ب...
عملیات اجرایی طرح افزایش تولید میدان نفتی سعادت‎آباد آغاز شد
توسعه میدانهای نفتی در قالب قراردادهای جدید عملیات اجرایی طرح افزایش تولید میدان نفتی سعادت‎آباد آغاز شد. عملیات اجرایی طرح افزایش تولید میدان نفتی سعادت‎آباد...
آغاز تعميرات اساسي منطقه عملياتي تنگ بيجار در سال 98
تعميرات اساسي منطقه عملياتي تنگ بيجار در سال 98 آغاز شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مهندس ناصري پور مدير عامل شركت با اعلام اين خبر گ...
100 روز تلاش شبانه روزي همكاران شركت در واحد بهره برداري سركان/مالكوه به ثمر نشست
خطوط لوله انتقال نفت واحد بهره برداري سركان/مالكوه تعمير و راه اندازي شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با توجه به وقوع سيلاب هاي بهار ...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

سهم زنان در حوزه‌های تخصصی صنعت نفت قابل افزایش است

مدیرعامل شركت بهره‌برداری نفت و گاز شرق:

zanan shargh
سهم زنان در حوزه‌های تخصصی صنعت نفت قابل افزایش است

نشست هم‌اندیشی مشاوران امور زنان شركت نفت مناطق مركزی ایران با حضور مشاور مدیرعامل شركت ملی نفت ایران در امور زنان و خانواده و مدیرعامل و اعضای هیئت‌مدیره شركت بهره‌برداری نفت و گاز شرق، مشاور مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی در امور زنان و نیز مشاوران امور زنان شركت‌های بهره‌برداری نفت و گاز غرب، شرق و زاگرس جنوبی برگزار شد.

در این نشست كه به میزبانی شركت بهره‌برداری نفت و گاز شرق در شهر مشهد مقدس برگزار شد، مدیرعامل این شركت ضمن تبریك ولادت حضرت معصومه (س) و خیرمقدم به میهمانان، گفت: شركت بهره‌برداری نفت و گاز شرق تنها تولیدكننده نفت و گاز در شرق و شمال كشور است كه با تولید روزانه ۶۳ میلیون مترمكعب گاز طبیعی و میعانات گازی از میدان مشترك گنبدلی با تركمنستان و تأمین گاز بزرگ‌ترین مخزن ذخیره‌سازی زیرزمینی گاز در منطقه شرق كشور، وظایف منحصر به فردی دارد.

مهندس محمدی افزود: پرسنل شركت به خصوص در فصل زمستان، تمام تلاش خود را به‌كار می‌گیرند تا اختلالی در روند تأمین گاز كشور ایجاد نشود و همانطور كه زمستان گذشته شاهد بودیم با وجود قطع واردات گاز تركمنستان، هیچ وقفه‌ای در روند گاز به هم‌وطنان ایجاد نشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به نقل از امور بانوان شرکت ملی نفت ایران ، سید ابوالحسن محمدی ادامه داد: بعد از انتصاب به عنوان مدیرعامل شركت نفت و گاز شرق، پیگیری فعالیت‌های امور زنان را در اولویت قرار دادم و با مبنا قرار دادن مدل مدیریتی تغییر، خانم مهندس كشوری را با توجه به سابقه کاری و توانمندی وی به عنوان مدیر منابع انسانی انتخاب كردم و اكنون بعد از مدتی كه از فعالیت ایشان گذشته، می‌بینم خانواده‌های كاركنان از وجود ایشان رضایت زیادی دارند.

محمدی ضمن اشاره به ویژگی‌های زنان و مردان در حوزه‌های مختلف عملكردی گفت:به نظر من، مهم آن است كه بتوانیم عدالت سازمانی را برقرار و زمینه برای رشد پرسنل صرف‌نظر از ملاحظات جنسیتی را فراهم كنیم.

وی همچنین تأكید كرد: تغییر نگرش در محیط‌های عملیاتی و كوچك، كار آسانی نیست، اما تلاش كرده‌ایم با انتصاب زنان شایسته این مهم را محقق سازیم؛ همان‌گونه كه انتصاب خانم كشوری به عنوان مدیر منابع انسانی و خانم ذبیحی به عنوان مشاور امور زنان، منشأ اثرات مهم و قابل توجهی بوده است.

سپس مهندس خیبری مدیر عملیات شركت بهره‌برداری نفت و گاز شرق گفت: تعداد زیادی از همكاران ما، شرایط كاری اقماری یا نوبت‌كاری دارند كه شرایط بسیار سختی است و در این وضعیت، بار اصلی مسئولیت زندگی بر دوش همسران كاركنان است و یكی از مهم‌ترین دلایل درخواست انتقال پرسنل نیز همین مسئله می‌باشد.

فرشید خیبری تأكید كرد: برای حفظ و ارتقاء شرایط روحی پرسنل باید توجه ویژه‌ای به همسران كاركنان داشته باشیم؛ به عنوان مثال تعیین مشوق‌هایی برای همسران این كاركنان می‌تواند در این خصوص مؤثر باشد.

وی ادامه داد: ما باید به دغدغه همكاران در خصوص خانواده‌هایشان اهمیت دهیم، در این راستا به همت مهندس محمدی، پس از ۴۰ سال برای اولین بار خانواده‌های كاركنان را به منطقه خانگیران بردیم و آنها از نزدیك با محل كار همسران خود آشنا شدند كه این اتفاق، علی‌رغم دشواری‌های انجام آن، تأثیر بسیار زیادی روی آنها گذاشت و ما تأثیر مثبت این كار را روی میزان درخواست‌های انتقال كاركنان دیدیم.

خیبری ادامه داد: امیدواریم همان‌گونه كه تابوی حضور همسران در منطقه عملیاتی شكسته شد، تابوی حضور كاركنان زن در سایر عرصه‌های فعالیت شركت نیز شكسته شود. مطمئناً اگر از ظرفیت زنان در تمامی عرصه‌ها و جبهه‌های كاری شركت استفاده شود، شاهد ارتقاء روزافزون بهره‌وری و اثربخشی در سطح شركت خواهیم بود. البته در این خصوص باید به زیرساخت‌های مناطق هم توجه شود.

در ادامه جلسه، مهندس سلطانی مدیر امور فنی شركت بهره‌برداری نفت و گاز شرق با اشاره به اهمیت حفظ نیروی انسانی به این نكته اشاره كرد كه با انتقال مشكلات خانواده‌های كاركنان مستقر در سرخس به مدیریت شركت و همچنین حضور و همكاری مشاور امور زنان و خانواده، امیدواریم بتوانیم گام‌های مؤثری جهت نگهداشت پرسنل در مناطق عملیاتی برداریم.

سپس بریدطلایی مدیر امور مالی شركت بهره‌برداری نفت و گاز شرق گفت: با توجه به ظرفیت‌های ارزشمند همكاران خانم، ضروری است در مورد ارتقاء خودباوری ایشان برنامه‌ریزی و اقدامات مؤثر صورت گیرد.

وی ابراز امیدواری كرد كه با فضای حاكم بر شركت، شاهد افزایش تعداد همكاران خانم در سمت‌های مدیریتی باشیم.

مدیر امور مالی شركت بهره‌برداری نفت و گاز شرق همچنین گفت: توجه به مسائل خانواده‌ها برای ما بسیار مهم است و بایستی در زمینه تسهیلات موردنیاز خانواده‌ها جهت اسكان در منطقه مساعدت بیشتری معمول شود. امیدواریم بتوانیم از بخش CSR نیز منابعی برای ارائه خدمات دریافت كنیم.

محمدجواد بریدطلایی تأكید كرد: هزینه‌های مالی در قبال تأثیری كه برنامه‌های مختلف روی روحیه خانواده‌ها و كاركنان دارند، قابل توجه نیست.

در ادامه این نشست، زهرا كشوری مدیر منابع انسانی شركت بهره‌برداری نفت و گاز شرق با اشاره به اینكه در شركت شرق حدود ۲۰ نفر از همكاران خانم در حال همكاری هستند، گفت: پس از طرح پیشنهاد تشكیل كمیته ارتقای كیفیت زندگی، بازدیدهای مؤثری از شهرك‌های مسكونی انجام شد. با حضور مهندس محمدی در منطقه و دیدگاه مثبت ایشان در زمینه فرهنگ‌سازی و تغییر نگرش تحولات خوبی را شاهد بودیم؛ ارتقاء زنان در سمت‌های مدیریتی یكی از نشانه‌های این تأثیر است. همچنین با فعالیت‌های مهندس خیبری، تمایل به حضور در منطقه بین خانواده‌ها افزایش چشمگیری داشته است. در حوزه‌های ورزشی نیز اقدامات خوبی انجام شده است.

وی همچنین از نبود بودجه در حوزه زنان به عنوان معضل بزرگ نام برد و گفت:فعالیت در این حوزه، بدون حمایت مستقیم مدیرعامل به سختی ممكن است.

سپس مشاور مدیرعامل شركت ملی نفت در امور زنان و خانواده ضمن تبریك ولادت حضرت معصومه (س) و ابراز خرسندی از تشكیل این جلسه در جوار بارگاه امام رضا .(ع) با اشاره به میزان حضور كاركنان خانم در این شركت گفت: با دید مثبتی كه مدیران ارشد شركت بهره‌برداری نفت و گاز شرق نسبت به زنان و مسائل خانواده‌ها دارند، امیدواریم شاهد بهبود شرایط زندگی در این منطقه باشیم.در مناطق عملیاتی، توجه به حوزه خانواده برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد، ضمن اینكه مسئولیت سنگین این همكاران و تأمین گاز در فصول سرد سال، نشان از تعهد و پشتكار پرسنل این شركت دارد و ما تلاش می‌كنیم هر اقدامی در جهت بهبود وضعیت زندگی این پرسنل زحمتكش انجام دهیم.

سیده طاهره سیدمؤمنی با اشاره به سهم زنان در مجموع پرسنل این شركت گفت: نسبت پرسنل خانم در شركت بهره‌برداری نفت و گاز شرق حدود ۲ درصد است، به‌طوری‌كه تنها ۱۴ نفر پرسنل زن رسمی و پیمانی و مدت‌موقت در شركت شرق مشغول فعالیت هستند و همین موضوع نشان می‌دهد در حوزه خانواده بایستی توجه ویژه‌ای معمول نماییم. از آنجایی‌كه پرسنل زن این شركت عمدتاً تازه‌استخدام هستند، جای پیشرفت زیادی دارند.

وی از پیشنهاد حضور زنان در حوزه‌های فنی نیز استقبال كرده و گفت: برای انتصاب زنان در این حوزه‌ها، بایستی اعتماد به نفس آنها را نیز بالا برد.

سیدمؤمنی با اشاره به تأكید معاون وزیر و مدیرعامل شركت ملی نفت بر توجه ویژه به خانواده‌ها گفت: فعالیت‌هایی كه در حوزه خانواده‌ها انجام می‌گیرد، علی‌رغم هزینه‌بر بودن، درواقع سرمایه‌گذاری است. ما باید روی حفظ و نگهداشت نیروی متخصص كار كنیم و برای تحقق این مهم، باید به خانواده‌ها پرداخته شود. كم‌برخورداری مناطق عملیاتی، یكی از دلایل درخواست انتقال پرسنل است و این نشان می‌دهد با ایجاد فضای مناسب زندگی، می‌توان در حفظ نیروی انسانی گام مؤثری برداشت. همچنین حضور مشاوران امور زنان در شوراهای سیاست‌گذاری باعث می‌شود منافع خانواده‌ها در كلیه تصمیمات مدنظر قرار گیرد.

در انتهای جلسه مشاوران به ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام‌شده در شركت‌های خود و برنامه‌های سال جاری و تبادل نظرات و تجربیات در این خصوص پرداختند.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.