اخبار:
اخبار:
روحیه ، تفکر علمی و خلاقیت پیش شرط توسعه صنعتی است
معاون مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید مطرح کرد : روحیه ، تفکر علمی و خلاقیت پیش شرط توسعه صنعتی است معاون مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید در ب...
عملیات اجرایی طرح افزایش تولید میدان نفتی سعادت‎آباد آغاز شد
توسعه میدانهای نفتی در قالب قراردادهای جدید عملیات اجرایی طرح افزایش تولید میدان نفتی سعادت‎آباد آغاز شد. عملیات اجرایی طرح افزایش تولید میدان نفتی سعادت‎آباد...
آغاز تعميرات اساسي منطقه عملياتي تنگ بيجار در سال 98
تعميرات اساسي منطقه عملياتي تنگ بيجار در سال 98 آغاز شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مهندس ناصري پور مدير عامل شركت با اعلام اين خبر گ...
100 روز تلاش شبانه روزي همكاران شركت در واحد بهره برداري سركان/مالكوه به ثمر نشست
خطوط لوله انتقال نفت واحد بهره برداري سركان/مالكوه تعمير و راه اندازي شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با توجه به وقوع سيلاب هاي بهار ...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

اولویت نخست شرکت نفت مناطق مرکزی ایران توسعه و اجرای طرحهای ملی است

مهندس حاتمی اظهار داشت :

اولویت نخست شرکت نفت مناطق مرکزی ایران توسعه و اجرای طرحهای ملی است

hatami va opek

مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در نشست مشترک مدیران این شرکت و شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (اویک ) بر اهمیت توسعه و اجرای طرحهای ملی تاکید کرد .

مهندس رامین حاتمی در نشست مدیران شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (اویک ) با اشاره به زمینه مشترک همکاری در اجرای طرح ملی ساخت کارخانه NGL3100 و تامین خوراک پایدار آن توسط شرکت نفت مناطق مرکز ایران ، اظهار داشت : میزان گاز برای تامین خوراک پایدار کارخانه NGL3100 در مجموع روزانه 206 میلیون فوت مکعب یا معادل پنج میلیون و 800 هزار متر مکعب است. که میزان 120 میلیون فوت مکعب آن توسط ایستگاه تقویت فشار دهلران ، 21 میلیون فوت مکعب از ورودی پایدار ، 20میلیون فوت مکعب از ایستگاه تقویت فشار پایدار غرب و 45 میلیون فوت مکعب در روز از طریق ایستگاه تقویت فشار چشمه خوش ارسال می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، مهندس حاتمی درباره مبادی تامین گاز مورد نیاز NGL3100، خاطرنشان کرد : یکی از مبادی تامین گاز مورد نیاز ، ایستگاه تقویت فشار گاز دهلران است که برای فشار افزایی گازهای همراه از میدانهای دهلران و دانان به میزان 120 میلیون فوت مکعب از میزان دو بار به 132 بار طراحی می شود . سرمایه گذار آن صندوق های بازنشستگی نفت و پیمانکار اجرایی شرکت اویک و مدت زمان اجرای آن 23 ماه است. همچنین خطوط لوله ارتباطی 16 اینچ به طول 58 کیلومتر ، مخزن میعان گیر و تاسیسات ورودی به ایستگاه NGL3100 و ایستگاه تقویت فشار دهلران در حال انجام و بسته های فنی آن تهیه شده است.

وی افزود : جمع آوری و تزریق گازهای همراه نفت میدان نفتی چشمه خوش با هدف جمع آوري گازهاي همراه نفت و فشارافزايي جهت تامين خوراك NGL3100 به ميزان 45 ميليون فوت مكعب در روز گاز ترش و 58 ميليون فوت مكعب در روز گاز شيرين جهت تزريق گاز در ميدان نفتي چشمه خوش و احداث ایستگاه تقویت فشار چشمه خوش برای گازهای همراه پایدار غرب با هدف جمع آوري و فشار افزايي گاز هاي همراه نفت توليدي از ميدان پايدار غرب آسماري جهت تزريق 20 ميليون فوت مكعب در روز در ميدان نفتي چشمه خوش از دیگر پروژه های تعریف شده است.

مهندس حاتمی درباره مراحل اجرایی کار اظهار داشت : مذاکرات قرار دادی با شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (اویک ) و یک سرمایه گذار دیگر، یافته است . اسناد فنی ، پیشنهاد فنی و مالی ، نهایی سازی و به هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران به منظور اخذ مصوبه ارائه شده است.

بر اساس این گزارش ، دکترغلامرضا منوچهری مدیر عامل شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (اویک ) در این نشست مشترک ، با بیان اینکه برآیند همکاری شرکت های کارفرما و پیمانکار ، شکوفایی و توسعه کشور را به دنبال دارد ، اظهار داشت : همه ما به عنوان شرکتهای کارفرما و پیمانکار یک هدف مشترک داریم که همانا توسعه اقتصادی ، شکوفایی کشور و انجام طرحهای ملی است.در این رابطه ، همه بایستی تسهیل کننده امور باشیم تا روند اجرای کار شتاب بیشتری داشته باشد.

وی افزود: با توجه به ماهیت و طبیعت این قبیل کارها که دارای تنوع و کثرت امور از جمله تنوع مالی ، جغرافیایی ، پیمانکاری ، نوع ارز ، وندورها و طراحی ها بسیار متنوع و پیچیده هستند و در صورت عدم رسیدن به وحدت و تعامل ، امکان نقصان در اجرای این کار وجود دارد و زیان آن متوجه سرمایه گذار و صنعت نفت و متعاقب آن منافع ملی خواهد بود. با اعتمادسازی ، تعامل ، فداکاری ، تفویض اختیارات در موارد مورد نیاز ، ساده کردن مسیر کارها و کاهش لایه های کاری ،پیچیدگی فرآیندها کاهش و سرعت اجرای طرح افزایش می یابد .

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.