اخبار:
اخبار:
انتصاب سرپرست حراست شركت بهره برداري نفت و گاز غرب
سرپرست حراست شركت بهره برداري نفت و گاز غرب منصوب شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب با حکم مهندس ناصری پور مدیر عامل شرکت، آقای مهدی آ...
برای اولین بار برگزاری دوره آموزشی کنترل فوران چاهها در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب
دوره آموزشی کنترل فوران چاهها در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برای اولین بار برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب واحد آموزش شرک...
۲۵۴ میلیون مترمکعب گاز تحویل شرکت ملی گاز ایران شد
با تلاش کارکنان شرکت ملی نفت مناطق مرکزی در شبانه روز گذشته ۲۵۴میلیون مترمکعب گاز تحویل شرکت ملی گاز ایران شد رامین حاتمی، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران د...
استقرار نخستین دکل حفاری در طرح توسعه میدان نفتی دانان
به منظور افزایش تولید روزانه حدود ۱۰ هزار بشکه نفت صورت گرفت استقرار نخستین دکل حفاری در طرح توسعه میدان نفتی دانان نخستین دکل حفاری در راستای نگهداشت و افزایش ت...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 zanan

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

برگزاری دوره آموزشی فرهنگ سازی مدیریت مصرف انرژی در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب

دوره آموزشی فرهنگ سازی مدیریت مصرف انرژی در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برگزار شد.

modiriate masraf

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی با همت و تلاش واحد آموزش شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب،دوره آموزشی فرهنگ سازی مدیریت مصرف انرژی با هدف ارتقای آگاهی و توان اجرایی مدیران، روسا و کارکنان این شرکت در خصوص مدیریت مصرف وراهکارهای عمومی بهینه سازی مصرف انرژی درسالن آمفی تئاتر ستاد کرمانشاه برگزار شد.

شرکت کنندگان در این دوره آموزشی با مدیریت انرژی و تعاریف آن، مفاهیم و اصول مدیریت انرژی، چالش های بخش انرژی در جهان و ایران، ضرورت های بهینه سازی مصرف انرژی، آخرین وضعیت میزان انتشار گازهای گلخانه ای در ایران و جهان، شدت و بهره وری انرژی و وضعیت ایران در این زمینه، انواع مدل سازی های مصرف انرژی و استفاده بهینه از این مدل ها، ضرورت ها و چالشهای مدیریت انرژی به عنوان راهکار اساسی، ابزارهای مدیریت انرژی، استانداردهای انرژی و ممیزی انرژی آشنا شدند.

در این دوره آموزشی همچنین مفاهیمی نظیرنحوه ترویج فرهنگ بهینه سازی مصرف انرژی، ارائه راهکارهای بهینه سازی مصرف انرژی، انواع روش های بهینه سازی مصرف انرژی، فناوری های اندازهگیری در مصرف انرژی، بررسی انواع سوخت های فسیلی و بهینه سازی مصرف آن با توجه به شرایط ایران، بهینه سازی مصرف انرژی در سیستم های تولید و توزیع و بازیافت آن و تجهیزات اندازهگیری و ارزیابی عملکرد مدل های مختلف مدیریت مصرف انرژی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در همین راستا آقای کامران چقازردی رئیس آموزش شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب گفت: بنابر ضرورت توسعه دانش روز و انتقال فن آوری پاک در حوزه مدیریت انرژی به کشور و با هدف همگرایی رویکرد کاهش هزینه ها از یک سو و کاهش آلودگی های زیست میحطی از سوی دیگر، شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب اقدام به برگزاری کارگاه ها و دوره های متعدد آموزشی و اخذ گواهینامه بین المللی سیستم مدیریت انرژی بر مبنای استاندارد ISO 50001 در این زمینه نموده است و گام های جدی در ستاد و مناطق عملیاتی برای مدیریت مصرف انرژی در بخش های مختلف برداشته است.

وی هدف از برگزاری این دوره را آموزش کارکنان با چگونگی پیاده‌سازی مدیریت مصرف انرژی در سطوح مختلف شرکت دانست و گفت: شرکت کنندگان در این کلاس آموزشی با طرح‌ریزی راهکارهای کاهش مصرف انرژی، تدوین روش‌های اجرایی و پایش مصرف انرژی، دانش مقدماتی برای امکان مدیریت و کنترل مستمر مصرف را کسب می کنند.

رئیس آموزش شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در پایان تصریح کرد: با توجه به روند رو به رشد مصرف انرژی در کشور، فرهنگ سازی و آموزش همگانی و آگاه کردن همه اقشار جامعه امری ضروری است و در این راه می بایست از تمام ظرفیت شرکت ها، سازمانها و ارگان های جامعه بهره برداری کرد تا مصرف کنندگان انرژی از عواقب ناشی از مصرف بی رویه و عدم لحاظ مدیریت مصرف اطلاع یابند.