اخبار:
اخبار:
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت عید غدیر خم و دهه امامت و ولایت
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت عید غدیر خم و دهه امامت و ولایت به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب مهندس ناصری پ...
پیام تبریک مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت دهه امامت و ولایت
پیام تبریک مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت دهه امامت و ولایت به گزارش روابط عمومی مهندس حاتمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران طی پیامی فرا رسیدن ...
با همت و تلاش مهندسان شرکت در اداره تعمیرات برق منطقه عملیاتی تنگ بیجار/ نفت شهر
طراحی و ساخت دستگاه تست شیرهای ایمنی اتوماتیک مجهز به مکانیزم شمارش حباب لیزری در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت ...
انجام عمليات تعميرات اساسي خط انتقال 20 اينچ چشمه خوش به اهواز3
عمليات تعميرات اساسي خط انتقال 20 اينچ چشمه خوش به اهواز3 انجام گرفت. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب اين تعميرات براساس نتايج حاصل از تو...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

برگزاری دوره آموزشی فرهنگ سازی مدیریت مصرف انرژی در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب

دوره آموزشی فرهنگ سازی مدیریت مصرف انرژی در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برگزار شد.

modiriate masraf

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی با همت و تلاش واحد آموزش شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب،دوره آموزشی فرهنگ سازی مدیریت مصرف انرژی با هدف ارتقای آگاهی و توان اجرایی مدیران، روسا و کارکنان این شرکت در خصوص مدیریت مصرف وراهکارهای عمومی بهینه سازی مصرف انرژی درسالن آمفی تئاتر ستاد کرمانشاه برگزار شد.

شرکت کنندگان در این دوره آموزشی با مدیریت انرژی و تعاریف آن، مفاهیم و اصول مدیریت انرژی، چالش های بخش انرژی در جهان و ایران، ضرورت های بهینه سازی مصرف انرژی، آخرین وضعیت میزان انتشار گازهای گلخانه ای در ایران و جهان، شدت و بهره وری انرژی و وضعیت ایران در این زمینه، انواع مدل سازی های مصرف انرژی و استفاده بهینه از این مدل ها، ضرورت ها و چالشهای مدیریت انرژی به عنوان راهکار اساسی، ابزارهای مدیریت انرژی، استانداردهای انرژی و ممیزی انرژی آشنا شدند.

در این دوره آموزشی همچنین مفاهیمی نظیرنحوه ترویج فرهنگ بهینه سازی مصرف انرژی، ارائه راهکارهای بهینه سازی مصرف انرژی، انواع روش های بهینه سازی مصرف انرژی، فناوری های اندازهگیری در مصرف انرژی، بررسی انواع سوخت های فسیلی و بهینه سازی مصرف آن با توجه به شرایط ایران، بهینه سازی مصرف انرژی در سیستم های تولید و توزیع و بازیافت آن و تجهیزات اندازهگیری و ارزیابی عملکرد مدل های مختلف مدیریت مصرف انرژی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در همین راستا آقای کامران چقازردی رئیس آموزش شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب گفت: بنابر ضرورت توسعه دانش روز و انتقال فن آوری پاک در حوزه مدیریت انرژی به کشور و با هدف همگرایی رویکرد کاهش هزینه ها از یک سو و کاهش آلودگی های زیست میحطی از سوی دیگر، شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب اقدام به برگزاری کارگاه ها و دوره های متعدد آموزشی و اخذ گواهینامه بین المللی سیستم مدیریت انرژی بر مبنای استاندارد ISO 50001 در این زمینه نموده است و گام های جدی در ستاد و مناطق عملیاتی برای مدیریت مصرف انرژی در بخش های مختلف برداشته است.

وی هدف از برگزاری این دوره را آموزش کارکنان با چگونگی پیاده‌سازی مدیریت مصرف انرژی در سطوح مختلف شرکت دانست و گفت: شرکت کنندگان در این کلاس آموزشی با طرح‌ریزی راهکارهای کاهش مصرف انرژی، تدوین روش‌های اجرایی و پایش مصرف انرژی، دانش مقدماتی برای امکان مدیریت و کنترل مستمر مصرف را کسب می کنند.

رئیس آموزش شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در پایان تصریح کرد: با توجه به روند رو به رشد مصرف انرژی در کشور، فرهنگ سازی و آموزش همگانی و آگاه کردن همه اقشار جامعه امری ضروری است و در این راه می بایست از تمام ظرفیت شرکت ها، سازمانها و ارگان های جامعه بهره برداری کرد تا مصرف کنندگان انرژی از عواقب ناشی از مصرف بی رویه و عدم لحاظ مدیریت مصرف اطلاع یابند.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.