اخبار:
اخبار:
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت عید غدیر خم و دهه امامت و ولایت
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت عید غدیر خم و دهه امامت و ولایت به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب مهندس ناصری پ...
پیام تبریک مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت دهه امامت و ولایت
پیام تبریک مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت دهه امامت و ولایت به گزارش روابط عمومی مهندس حاتمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران طی پیامی فرا رسیدن ...
با همت و تلاش مهندسان شرکت در اداره تعمیرات برق منطقه عملیاتی تنگ بیجار/ نفت شهر
طراحی و ساخت دستگاه تست شیرهای ایمنی اتوماتیک مجهز به مکانیزم شمارش حباب لیزری در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت ...
انجام عمليات تعميرات اساسي خط انتقال 20 اينچ چشمه خوش به اهواز3
عمليات تعميرات اساسي خط انتقال 20 اينچ چشمه خوش به اهواز3 انجام گرفت. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب اين تعميرات براساس نتايج حاصل از تو...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

روحیه ، تفکر علمی و خلاقیت پیش شرط توسعه صنعتی است

معاون مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید مطرح کرد :

روحیه ، تفکر علمی و خلاقیت پیش شرط توسعه صنعتی است

alikhani-nioc

معاون مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید در بازدید از شرکت بهرهبرداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، با اشاره به جایگاه روحیه و تفکر علمی و خلاقیت به عنوان پیش شرط های توسعه صنعتی ، این شرکت را به جهت دارا بودن نیروهای متخصص و جوان شایسته این عنوان دانست.

دکتر فرخ علیخانی معاون مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید با تبیین جایگاه و فعالیت های صورت گرفته در شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی به عنوان یک شرکت پیشرو ذکر کرد و افزود : فعالیت های انجام گرفته، نشان دهنده جاری بودن روح دانش، تفکر، نوآوری و اعتماد به نفس در این شرکت است.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به نقل از شرکت بهرهبرداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، علیخانی پس از بازدید میدانی شامگاهی از محل حفر چاه های توسعهای میدان نفتی سعادتآباد در نشستی صمیمی با مجموعه مدیران شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و نفت و گاز زاگرس جنوبی با اظهار رضایت از اقدامات انجام گرفته در زاگرس جنوبی، گفت: تولید ایمن و پایدار مهمترین اولویت شرکت ملی نفت ایران است که در مجموعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و به ویژه زاگرس جنوبی به خوبی محقق شده است.

علیخانی با اشاره به شرایط خاص کشور و لزوم وحدت رویه و تعامل و همفکری ساختاری و سازمانی ، هم افزایی فکری و عملی را به عنوان یک عامل فرهنگی در تامین منافع سازمانها و متعاقب آن کشور برشمرد و اظهار داشت : هم افزایی به عنوان یک عنصر فرهنگی باعث و بانی همدلی و همفکری است و نقش بی بدیلی در تعالی سازمان به عهده دارد و رویکرد مناسبی برای توسعه همه جانبه کشور فراهم می سازد.

وی افزود : امروزه مهمترین ماموریت مدیران تبدیل نوآوری های فردی به نوآوریهای سازمانی است. اگر تا پیش از نیمه دوم قرن بیستم شاخص کارآیی به عنوان وجه تمایز شرکتها محسوب می شد امروزه خلاقیت و نوآوری و ایده های جدید است که مزیت رقابتی را به همراه دارد.

دکترعلیخانی، همچنین با تاکید بر ضرورت توانمندسازی منابع انسانی و استفاده حداکثری از توان و ظرفیت کارکنان، گفت: خوشبختانه زاگرس جنوبی از نیروی انسانی جوان، زبده و توانمندی برخوردار است که موفق شده اند ماموریت تولید نفت و گاز خود را در شرایط ایمن و پایداری نگهدارند.

وی،که به منظور شروع به کار طرح توسعه میدان نفتی سروستان و سعادتآباد به شیراز سفر کرده بود، گفت: بررسی شرایط تولید، روند تعمیرات اساسی، بررسی چالش های پیش رو در راستای رسیدن به اهداف تولید نفت و گاز، و همچنین مشکلات منابع انسانی از جمله مهمترین هدف مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران در این بازدید است.

بر اساس این گزارش دکتر علیخانی پیشنهاد استقرار سیستم یکپارچه مدیریت دارایی های فیزیکی در شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی را از دیگر الزامات تولید برشمرد وتاکید کرد: هدف از اجرای سیستم مدیریت داراییهای فیزیکی، بهینهسازی روابط، ریسک، کارایی و هزینه است که بر اساس الزامهای این هرم، انتخاب سیاستهای پیشگیرانه و اقدامهای تعمیراتی برنامهریزی می شود.

این گزارش می افزاید ، معاون مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید با همراهی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، مدیران HSE، مهندسی ساختار شرکت ملی نفت و همچنین مدیرعامل و جمعی از مدیران و رؤسای ادارات ستادی و عملیاتی شرکت بهرهبرداری نفت و گاز زاگرس جنوبی به مدت دو روز از این شرکت بازدید و مسائل و وضعیت تولید این شرکت را مورد بررسی قرار داد.

شرکت بهره برداری نفت گاز زاگرس جنوبی بزرگترین شرکت بهره برداری تولید گاز خشکی کشور و بزرگترین شرکت زیر مجموعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که در سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان فعالیت می کند.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.