اخبار:
اخبار:
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت عید غدیر خم و دهه امامت و ولایت
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت عید غدیر خم و دهه امامت و ولایت به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب مهندس ناصری پ...
پیام تبریک مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت دهه امامت و ولایت
پیام تبریک مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت دهه امامت و ولایت به گزارش روابط عمومی مهندس حاتمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران طی پیامی فرا رسیدن ...
با همت و تلاش مهندسان شرکت در اداره تعمیرات برق منطقه عملیاتی تنگ بیجار/ نفت شهر
طراحی و ساخت دستگاه تست شیرهای ایمنی اتوماتیک مجهز به مکانیزم شمارش حباب لیزری در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت ...
انجام عمليات تعميرات اساسي خط انتقال 20 اينچ چشمه خوش به اهواز3
عمليات تعميرات اساسي خط انتقال 20 اينچ چشمه خوش به اهواز3 انجام گرفت. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب اين تعميرات براساس نتايج حاصل از تو...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

طراحی و اجرای سیستم جامع گزارش و آمار در منابع انسانی و کالا شرکت نفت مناطق مرکزی ایران

طراحی و اجرای سیستم جامع گزارش و آمار در منابع انسانی و کالا شرکت نفت مناطق مرکزی ایران

Kaveh-birjandi

با توجه به نیازهای حوزه منابع انسانی و کالای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در زمینه دریافت آمار و گزارش ،این سیستم جامع جهت ستاد و شرکتهای تابعه توسط اداره فناوری اطلاعات شرکت طراحی و تهیه شد.

کورش کاوه رئیس اداره فناوری اطلاعات شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از تهیه سیستم جامع گزارش و آمار در منابع انسانی و کالای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران خبر داد و افزود : با طراحی سیستم متناسب با نیازهای حوزه منابع انسانی و کالای این شرکت و امکان دریافت گزارشات و آمارهای مورد نیاز ، این اداره نسبت به تهیه سیستم گزارشات جامع منابع انسانی و کالا در ستاد و شرکتهای تابعه اقدام نموده است. این سیستم شامل گزارشات ثابت و پویا از کلیه داده های موجود در سیستم جامع شرکت ملی نفت ایران است که به صورت متمرکز و با استفاده از آخرین تکنولوژیهای موجود نظیر PowerBI تهیه شده است. بر پایه همین اطلاعات، تعدادی دیگر از فرایندهای داخلی مدیریت منابع انسانی نظیر سیستم برنامه ریزی انتصابات، سیستم پیشنهادات انتصاب ، سیستم تعدیل مدرک ، سیستم برنامه ریزی و توسعه مدیران و همچنین جهت مدیریت کالا، اخذ گزارشات ثابت و پویا از اقلام خرید مستقیم ، مازاد ، پروژه ها ، مستمر به تفکیک انبارهای اصلی و فرعی نیز مکانیزه شده است .

وی درباره فعالیتهای صورت گرفته در پشتیبانی و عملیات این اداره طی سال گذشته تصریح کرد : جهت تحقق و بهبود مدیریت عملکرد و همچنین افزایش بهره وری، با راه اندازی کامل سیستم HelpDesk مبتنی بر ITIL ، ضمن ایجاد یکپارچگی در سرويس دهي به تمام نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری، علیرغم افزایش درخواستها به میزان 16 درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل پاسخ داده و زمان پاسخگویی نیز به یک پنجم همان دوره کاهش یافته است.

رئیس اداره فناوری اطلاعات شرکت نفت مناطق مرکزی ایران درباره اقدامات صورت گرفته در واحد شبکه خاطرنشان کرد: در بخش امنیت واحد شبکه،ارتقاء نسخه سرور مدیریت کاربران در شبکه داخلی ، راه اندازی سرویس های امنیتی به منظور مقابله با حملات احتمالی و ناشناخته و ارتقاء امنیت کلاینتها و همچنین افزایش اثر بخشی آنتی ویروس ، نصب و راه اندازی دیواره آتش جدید مرکز داده جهت حفاظت از سرورها و ارتقاء امنیت و همچنین حفاظت بهتر از برنامه های کاربردی به اتمام رسید.

مهندس کاوه در رابطه با بهبود عملکرد واحد شبکه ، تصریح کرد : در راستای بهبود عملکرد واحد شبکه راه اندازی سرویس نصب خودکار سیستم عامل و نرم افزارهای کاربردی بر روی کلاینتها از راه دور ، راه اندازی سرویس مدیریت رمز عبور ادمین کلاینتها و نصب خودکار اصلاحیه های امنیتی ویندوز نیز پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، مهندس کاوه با تشریح افزایش پایداری و قابلیت اطمینان واحد شبکه خاطرنشان کرد : تفکیک ترافیک ارتباطی و ساختار مدیریتی کاربران در ساختمانهای مختلف ، ایجاد زیرساخت لازم جهت برقراری ارتباط دامنه های شبکه در سطح ستاد و شرکتهای تابعه جهت بهره برداری مشترک از منابع و کاهش هزینه ها و ارتقاء نرم افزار مدیریت کاربران در شبکه اینترنت جهت بهبود روال گزارش گیری اجرایی شد.

بر اساس این گزارش در واحد نرم افزار نیز اقداماتی همچون طراحی وب سایت شرکت نفت مناطق مرکزی ایران (برنده جایزه بهترین وب سایت در سطح شرکت ملی نفت ایران در سال 1397 )، ایجاد سیستم درخواست خدمات پیمانی RFCS در ستاد و شرکتهای تابعه و تهیه سیستم اوراق مشارکت صورت گرفته است. همچنین در جهت بهبود مدیریت متمرکز، تهیه سیستم امور مسافرت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکتهای تابعه و یکپارچگی آن با سیستم حضور و غیاب در دست انجام است.

این گزارش می افزاید ، در ارتباط با سیستمهای فنی مهندسی شرکت نیز ارتقاء سامانه مدیریت پروژه Expedition مدیریت مهندسی و ساختمان به آخرین نسخه موجود و تجمیع کلیه مستندات فنی موجود در نسخه های قبلی ضمن داشتن برنامه جهت توسعه آتی کاربرد این سیستم در پروژه ها صورت گرفته و استقرار 31 استاندارد بین المللی بروزشده تا ابتدای سال 2018 در سامانه استانداردهای فنی مهندسی قابل استفاده کلیه همکاران ستاد و سه شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی ، شرق و غرب بوده و همچنین می توان به همکاری در استقرار سامانه برخط گل حفاری و سامانه اطلاعات جغرافیایی GIS اشاره کرد.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.