اخبار:
اخبار:
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت عید غدیر خم و دهه امامت و ولایت
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت عید غدیر خم و دهه امامت و ولایت به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب مهندس ناصری پ...
پیام تبریک مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت دهه امامت و ولایت
پیام تبریک مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت دهه امامت و ولایت به گزارش روابط عمومی مهندس حاتمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران طی پیامی فرا رسیدن ...
با همت و تلاش مهندسان شرکت در اداره تعمیرات برق منطقه عملیاتی تنگ بیجار/ نفت شهر
طراحی و ساخت دستگاه تست شیرهای ایمنی اتوماتیک مجهز به مکانیزم شمارش حباب لیزری در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت ...
انجام عمليات تعميرات اساسي خط انتقال 20 اينچ چشمه خوش به اهواز3
عمليات تعميرات اساسي خط انتقال 20 اينچ چشمه خوش به اهواز3 انجام گرفت. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب اين تعميرات براساس نتايج حاصل از تو...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

کاهش تولید سالیانه ۶۲ تن گازهای گلخانه‌ای در زاگرس جنوبی؛ بهره‎برداری از نیروگاه ۴۴ کیلو واتی فتوولتاییک سروستان و سعادت‎آباد

کاهش تولید سالیانه ۶۲ تن گازهای گلخانه‌ای در زاگرس جنوبی؛ بهرهبرداری از نیروگاه ۴۴ کیلو واتی فتوولتاییک سروستان و سعادتآباد

solar

نیروگاه ۴۴ کیلو واتی فتوولتاییک(خورشیدی) سروستان و سعادتآباد با هدف کاهش سالیانه ۶۲ تن گاز گلخانهای دیاکسیدکربن (co۲) و دیگر آلاینده های زیست محیطی ، توسط شرکت بهرهبرداری نفت و گاز زاگرس جنوبی به بهرهبرداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به نقل شرکت بهرهبرداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، مدیرعامل این شرکت، گفت: عملیات اجرایی نیروگاه ۴۴ کیلوواتی فتوولتاییک با هدف تولید سالیانه ۸۵ هزار و ۳۶۸ کیلو وات ساعت برق از فروردین ماه سال جاری در منطقه عملیاتی سروستان و سعادتآباد آغاز شد و اواخر تیر ماه به بهره برداری رسید.

مهندس حمید ایزدی با اشاره به تابش مناسب آفتاب در منطقه سروستان و سعادتآباد، افزود: نیروگاه فتوولتاییک ۴۴ کیلو واتی سروستان و سعادتآباد دارای ۱۲۰ عدد پنل خورشیدی ۳۷۰ کیلوواتی است که در قالب هشت ردیف پانزدهتایی نصب شده است و سالیانه بالغ بر ۶۰۰ میلیون ریال صرفه جویی و کاهش هزینه برقی مصرفی را برای این شرکت به دنبال دارد.

وی، ادامه داد: سیستم خروجی این سامانه دارای ولتاژ ۵۵۱ ولت و جریان دی سی(DC) ۷۴ آمپر است که جهت تبدیل به ولتاژ و جریان متناوب و اتصال آن به شبکه ۴۰۰ ولت از دو دستگاه اینورتر ۲۰ کیلوواتی استفاده شده است.

مهندس ایزدی با اشاره به اینکه این پروژه با تلاش کارشناسان اداره برنامه ریزی و مدیریت انرژی زاگرس جنوبی اجرا شده است، یادآور شد: از دیگر اهداف اجرای این پروژه، رعایت ضوابط پدافند غیرعامل و همچنین سهم ۲۰ درصدی مصرف انرژی ساختمان های اداری از محل انرژی های پاک و تجدیدپذیر است.

وی، با اشاره به اهمیت مصرف بهینه انرژی و ضرورت استفاده از انرژی های پاک، گفت: اداره برنامه ریزی و مدیریت انرژی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، پروژه های متعددی را در این راستا اجرا کرده است که می توان به ممیزی فنی انرژی، پیاده‌سازی سیستم مدیریت انرژی ISO 50001، هوشمند سازی ساختمان ستاد این شرکت در شیراز، نصب درایو بر روی الکتروموتور های مناطق عملیاتی، جایگزینی روشنایی های LED، نصب آبگرمکن های خورشیدی و برگزاری دوره های آموزشی اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت بهرهبرداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، ادامه داد: نفت و گاز زاگرس جنوبی اولین شرکت پیشگام در استقرار سیستم مدیریت انرژی در سطح شرکت ملی نفت است که برای نخستین بار موفق شد اولین جایزه بین المللی مدیریت انرژی UNIDO را در سال ۲۰۱۷ برای کشورمان کسب کند.

وی، در پایان گفت: اداره برنامه ریزی و مدیریت انرژی شرکت بهرهبرداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در نظر دارد در راستای تحقق خط مشی سیستم مدیریت انرژی، پروژه های مشابهای را با ظرفیت های بیشتر در سایر مناطق عملیاتی این شرکت اجرا کند.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.