اخبار:
اخبار:
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت عید غدیر خم و دهه امامت و ولایت
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت عید غدیر خم و دهه امامت و ولایت به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب مهندس ناصری پ...
پیام تبریک مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت دهه امامت و ولایت
پیام تبریک مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت دهه امامت و ولایت به گزارش روابط عمومی مهندس حاتمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران طی پیامی فرا رسیدن ...
با همت و تلاش مهندسان شرکت در اداره تعمیرات برق منطقه عملیاتی تنگ بیجار/ نفت شهر
طراحی و ساخت دستگاه تست شیرهای ایمنی اتوماتیک مجهز به مکانیزم شمارش حباب لیزری در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت ...
انجام عمليات تعميرات اساسي خط انتقال 20 اينچ چشمه خوش به اهواز3
عمليات تعميرات اساسي خط انتقال 20 اينچ چشمه خوش به اهواز3 انجام گرفت. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب اين تعميرات براساس نتايج حاصل از تو...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

راه اندازي مجدد كارخانه نفت شهر با تعمير و بهسازي ريبويلر H-500

با تعمير و بهسازي ريبويلر H-500 نمك زدايي كارخانه منطقه عملياتي نفت شهر در سرويس قرار گرفت.

H500

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب به دليل مشكلات ريبويلر نمك زدايي منطقه عملياتي نفت شهر و حساسيت بالاي آن در بهره برداري از چاههاي ميدان نفت شهر/سومار و احتمال ايجاد مشكلات ايمني، ريبويلر H-500 پس از 10 روز تلاش شبانه روزي همكاران در منطقه عملياتي، تعمير و بهسازي شد.

مهندس كاظمي مدير عمليات شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با اعلام اين خبر گفت: پروژه تعمير و بهسازي ريبويلر H-500 نفت شهر در چند سال اخير توسط همكاران شركت انجام پذيرفته و خوشبختانه با تخصص و توان داخلي مهندسان شركت علاوه بر زمان اندك تعمير آن همواره با صرفه هزينه كم انجام مي گيرد.

وي با بيان اينكه به دليل سوراخ شدن و وجود ترك در لوله آتش خوار(Fire Tube)، دستگاه با عدم كارايي درست رو به رو بوده و هر آن امكان نشت نفت و ايجاد اتش سوزي وجود داشت و به دليل اهميت بسيار بالاي اين دستگاه در فرآيند بهره برداري و نمك زدايي از نفت استخراجي و همچنين با توجه به تحريم هاي ظالمانه و يكجانبه غرب عليه ايران و تاكيدات مقام معظم رهبري مبني بر اقتصاد مقاومتي، تعمير و بهسازي اين دستگاه در اولويت كاري قرار گرفت و متخصصان اين شركت در منطقه عملياتي نفت شهر و ستاد كرمانشاه اقدام به تعمير و بهسازي آن نمودند.

مدير عمليات شركت بهره برداري نفت و گاز غرب در ادامه با اشاره به اهميت انجام اين پروژه تصريح كرد: اين ريبلويلر خاص با گرم كردن نفت به منظور جدا سازي گاز ترش H2S در واحد بهره برداري و نمك زدايي نفت شهر و سپس انتقال آن به واحد خطوط لوله و مخابرات جهت انتقال نفت خام توليدي به پالايشگاه كرمانشاه از اهميت بسيار بالايي برخوردار مي باشد.

وي در پايان اظهار داشت: در اين عمليات واحد هاي بازرسي فني، تعميرات خط لوله، ترابري، بهره برداري، مكانيك، برق، ابزار دقيق، ايمني و خدمات نفت شهر/تنگ بيجار مشاركت داشتند و بدون برون سپاري و صرفا با استفاده از امكانات موجود در منطقه توانستند پروژه را با موفقيت به اتمام برسانند.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.