اخبار:
اخبار:
همدلی و مشارکت کارکنان نفت و گاز غرب در تولید صیانتی و بهره برداری از میدانهای مشترک
مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب اظهار داشت ، همدلی و مشارکت کارکنان نفت و گاز غرب در تولید صیانتی و بهره برداری از میدانهای مشترک مدیر عاملشرکت بهره بردا...
گزارش تصویری: جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در سال 99/غرب
گزارش تصویری: جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران/غرب به گزارش روابط عمومی جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در مناطق ت...
نیازهای فناورانه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران اعلام شد.
از بازیابی گازهای مشعل تا توسعه دانش فنی نمک‌زدایی‌ها نیازهای فناورانه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران اعلام شد. رئیس پژوهش و فناوری شرکت نفت مناطق مرکزی نیازمندی‌ه...

پیام تبریک مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت میلاد با سعادت حضرت زهرا (س) و ولادت حضرت امام خمینی (ره( مهندس رامین حاتمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ای...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 zanan

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

انجام عمليات تعميرات اساسي خط انتقال 20 اينچ چشمه خوش به اهواز3

عمليات تعميرات اساسي خط انتقال 20 اينچ چشمه خوش به اهواز3 انجام گرفت.

kazemi.amaliat

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب اين تعميرات براساس نتايج حاصل از توپك راني هوشمند در نقاط بحراني كه بيشتر در كيلومتر 50 تا 75 پراكنده بودند، انجام گرديد.

مهندس كاظمي مدير عمليات شركت بهره برداري نفت و گاز غرب در همين رابطه گفت: با توجه به بارش هاي سال اخير چالش اصلي در اين تعميرات غلبه بر نفوذ آب پس از عمليات خاكبرداري بود.

وي با اشاره به چالش هاي انجام اين عمليات گفت: در برخي از نقاط شدت نفوذ آب و باتلاقي بودن منطقه به حدي بود كه تعمير يك نقطه و انجام 2 سرجوش بيش از دو هفته زمان نياز داشت.

مدير عمليات شركت بهره برداري نفت و گاز غرب افزود: تخليه آب با پمپ هاي برقي و ديزلي و استفاده از سكوهاي ساخته شده براي ايجاد بستر خشك و ايجاد كانالهاي انحرافي از الزامات تعمير نقاط مذكور بود.

ايشان در ادامه با تقدير از تلاش همكاران در ستاد و منطقه عملياتي چشمه خوش/دهلران/ سركان گفت: اين تعميرات با تاكيد و حمايت هاي مدير عامل شركت و تلاش همكاران منطقه و هماهنگي ستاد در كمتر از دو ماه صورت پذيرفت.

وي مهمترين دستاورد اين تعميرات را تداوم انتقال نفت منطقه چشمه خوش و جلوگيري از ايجاد آسيب هاي احتمالي زيست محيطي در آينده دانست.

مهندس كاظمي در پايان با تشريح مراحل انجام اين پروژه گفت: مهندسان شركت در منطقه عملياتي چشمه خوش با بررسي نتايج حاصل از توپك راني و مطالعه نقاط آسيب ديده اقدام به خاكبرداري از نقاط بحراني نمودند و با توجه به حجم بسيار زياد آب و ايجاد باتلاق هاي عظيم در نقاط حفاري شده، پس از ايجاد بستر خشك و ايجاد كانالهاي انحرافي اقدام به عمليات هاي پوشش برداري، برشكاري، جوشكاري و سند بلاست نقاط آسيب ديده نمودند و در ادامه با پوشش كاري مجدد و انجام تست هاي بازرسي فني و اطمينان از تعميرات انجام گرفته عمليات خاكريزي مجدد كانالها را انجام شد و در نهايت خط لوله مذكور با موفقيت در مدار توليد قرار گرفت.