اخبار:
اخبار:

راه اندازی سیستم آشکار ساز آتش و گاز در زاگرس جنوبی/ارتقاء ایمنی و صرفه جویی ١٠ میلیارد ریال به همراه داشت. با اجرای پروژه طراحی، نصب و راه‎اندازی سیستم آشکارساز ...
تشریح اقدامات روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در محرم الحرام 1398
رئیس روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب اقدامات این واحد را به مناسبت ايام عزاداري سرور و سالار شهيدان حضرت ابا عبدالله الحسين(ع) تشریح نمود. به گزارش پايگ...
بیش از ٤١ هزار متر عملیات حفاری در سال گذشته
در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران تحقق یافتدر شرکت نفت مناطق مرکزی ایران تحقق یافت بیش از ٤١ هزار متر عملیات حفاری در سال گذشته شرکت نفت مناطق مرکزی ایران طی سال گذشت...
برگزاری مراسم زیارت عاشورا در شركت بهره برداري نفت و گاز غرب
مراسم زیارت عاشورا در شركت بهره برداري نفت و گاز غرب برگزار شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و ...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

با همت و تلاش مهندسان شرکت در اداره تعمیرات برق منطقه عملیاتی تنگ بیجار/ نفت شهر

طراحی و ساخت دستگاه تست شیرهای ایمنی اتوماتیک مجهز به مکانیزم شمارش حباب لیزری در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب

m.naseripor1

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب با همت و تلاش مهندسان شرکت در اداره تعمیرات برق منطقه عملیاتی تنگ­بیجار/ نفت­شهر دستگاه تست شیرهای ایمنی اتوماتیک طراحی و ساخته شد.

مهندس ناصری پور مدیر عامل شرکت با اعلام این خبر گفت: در راستای بومی سازی دانش فنی و جلوگیری از توقف تولید و استفاده بهینه از قطعات و تجهیزات و صرفه جوئی ارزی-ریالی، واحد تعمیرات برق منطقه عملیاتی تنگ­بیجار با همکاری واحدهای ابزار دقیق، مکانیک و کارگاه مرکزی اقدام به طراحی و ساخت دستگاه تست شیرهای ایمنی اتوماتیک مجهز به مکانیزم شمارش حباب لیزری نمودند.

وی با تقدیر از اقدامات انجام گرفته در منطقه عملیاتی تنگ بیجار/نفت شهر و خصوصا اداره تعمیرات برق منطقه در طراحی و ساخت این دستگاه به اهمیت آن اشاره کرد و گفت: تولید پایدار و ایمن یکی از مهمترین شاخص های تولید در میادین گازی به شمار می رود و میدان گازی تنگ بیجار به واسطه تامین گاز غرب کشور در زمستان از اهمیت بسزایی برخوردار است و یکی از تجهیزات مهم و مورد نیاز، تست شیرآلات ایمنی به منظور ارتقا ایمنی تاسیسات گازي می باشد که با همت و تلاش جهادی همکاران و با کمترین تجهیزات و امکانات این مهم تحقق پیدا کرد.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب با بیان اینکه همه مراحل طراحی و ساخت این دستگاه توسط متخصصان داخلی شرکت و بدون هیچ گونه برون سپاری انجام گرفته است، گفت: نیاز به طراحی دستگاه فوق الذکر توسط کارگاه مرکزی اعلام و فاز تحقیقاتی پروژه آغاز شد، در ادامه قسمت حباب شمار مذکور در سطح طراحی پایه (استفاده از المانهای الکترونیک پایه به منظور پیاده سازی) و انتخاب لیزرهای 650 و 940 نانو متری اجرا شده و کنترلر اصلی نمونه آزمایشی، با توجه به موجودی انبار از کمپانی Siemens انتخاب شد، که با سایر کنترلرهای تولیدی در ایران قابل جایگزین است و دستگاه مذکور تمامی شرایط موجود در استاندارد API527 را رعایت نموده است.

در ادامه یک PSV تنظیم شده در فشار 200psi در کارگاه تعمیرات توسط دستگاه، آزمایش و نتایج با تجهیزات اندازه گیری جانبی مورد راستی آزمایی قرار گرفت و در نهایت نتیجه تایید و دستگاه وارد فاز ساخت صنعتی گردید.

وی در ادامه با اشاره به زمان اندک انجام همه مراحل طراحی و ساخت این دستگاه گفت: دستگاه مورد اشاره با صرف 400 نفر روز و در مدت سه ماه طراحی و مورد استفاده قرار گرفت و از آنجا که نمونه های خارجی با توجه به امکانات دارای قیمتی در بازه 20 تا 100 هزار یورو بوده، مقدار صرفه جویی ارزی در این زمینه کاملا مشهود می­باشد.

مهندس ناصری پور در پایان تصریح کرد: با توجه به بومی سازی دانش طراحی و ساخت این دستگاه در سطح شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب و با توجه به عمومیت استفاده از آن در مناطق عملیاتی، این شرکت آمادگی خود را نسبت به ساخت نمونه های مشابه اعلام می­نماید.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.