اخبار:
اخبار:
موفقيت شركت بهره برداري نفت و گاز غرب در اخذ گواهينامه هاي سيستم مديريت يكپارچه(IMS)
شركت بهره برداري نفت و گاز غرب موفق به اخذ گواهينامه هاي سيستم مديريت يكپارچه(IMS) گرديد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب اين شركت با تلاش...
همدلی و مشارکت کارکنان نفت و گاز غرب در تولید صیانتی و بهره برداری از میدانهای مشترک
مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب اظهار داشت ، همدلی و مشارکت کارکنان نفت و گاز غرب در تولید صیانتی و بهره برداری از میدانهای مشترک مدیر عاملشرکت بهره بردا...
گزارش تصویری: جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در سال 99/غرب
گزارش تصویری: جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران/غرب به گزارش روابط عمومی جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در مناطق ت...
نیازهای فناورانه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران اعلام شد.
از بازیابی گازهای مشعل تا توسعه دانش فنی نمک‌زدایی‌ها نیازهای فناورانه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران اعلام شد. رئیس پژوهش و فناوری شرکت نفت مناطق مرکزی نیازمندی‌ه...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 zanan

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

با همت و تلاش مهندسان شرکت در اداره تعمیرات برق منطقه عملیاتی تنگ بیجار/ نفت شهر

طراحی و ساخت دستگاه تست شیرهای ایمنی اتوماتیک مجهز به مکانیزم شمارش حباب لیزری در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب

m.naseripor1

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب با همت و تلاش مهندسان شرکت در اداره تعمیرات برق منطقه عملیاتی تنگ­بیجار/ نفت­شهر دستگاه تست شیرهای ایمنی اتوماتیک طراحی و ساخته شد.

مهندس ناصری پور مدیر عامل شرکت با اعلام این خبر گفت: در راستای بومی سازی دانش فنی و جلوگیری از توقف تولید و استفاده بهینه از قطعات و تجهیزات و صرفه جوئی ارزی-ریالی، واحد تعمیرات برق منطقه عملیاتی تنگ­بیجار با همکاری واحدهای ابزار دقیق، مکانیک و کارگاه مرکزی اقدام به طراحی و ساخت دستگاه تست شیرهای ایمنی اتوماتیک مجهز به مکانیزم شمارش حباب لیزری نمودند.

وی با تقدیر از اقدامات انجام گرفته در منطقه عملیاتی تنگ بیجار/نفت شهر و خصوصا اداره تعمیرات برق منطقه در طراحی و ساخت این دستگاه به اهمیت آن اشاره کرد و گفت: تولید پایدار و ایمن یکی از مهمترین شاخص های تولید در میادین گازی به شمار می رود و میدان گازی تنگ بیجار به واسطه تامین گاز غرب کشور در زمستان از اهمیت بسزایی برخوردار است و یکی از تجهیزات مهم و مورد نیاز، تست شیرآلات ایمنی به منظور ارتقا ایمنی تاسیسات گازي می باشد که با همت و تلاش جهادی همکاران و با کمترین تجهیزات و امکانات این مهم تحقق پیدا کرد.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب با بیان اینکه همه مراحل طراحی و ساخت این دستگاه توسط متخصصان داخلی شرکت و بدون هیچ گونه برون سپاری انجام گرفته است، گفت: نیاز به طراحی دستگاه فوق الذکر توسط کارگاه مرکزی اعلام و فاز تحقیقاتی پروژه آغاز شد، در ادامه قسمت حباب شمار مذکور در سطح طراحی پایه (استفاده از المانهای الکترونیک پایه به منظور پیاده سازی) و انتخاب لیزرهای 650 و 940 نانو متری اجرا شده و کنترلر اصلی نمونه آزمایشی، با توجه به موجودی انبار از کمپانی Siemens انتخاب شد، که با سایر کنترلرهای تولیدی در ایران قابل جایگزین است و دستگاه مذکور تمامی شرایط موجود در استاندارد API527 را رعایت نموده است.

در ادامه یک PSV تنظیم شده در فشار 200psi در کارگاه تعمیرات توسط دستگاه، آزمایش و نتایج با تجهیزات اندازه گیری جانبی مورد راستی آزمایی قرار گرفت و در نهایت نتیجه تایید و دستگاه وارد فاز ساخت صنعتی گردید.

وی در ادامه با اشاره به زمان اندک انجام همه مراحل طراحی و ساخت این دستگاه گفت: دستگاه مورد اشاره با صرف 400 نفر روز و در مدت سه ماه طراحی و مورد استفاده قرار گرفت و از آنجا که نمونه های خارجی با توجه به امکانات دارای قیمتی در بازه 20 تا 100 هزار یورو بوده، مقدار صرفه جویی ارزی در این زمینه کاملا مشهود می­باشد.

مهندس ناصری پور در پایان تصریح کرد: با توجه به بومی سازی دانش طراحی و ساخت این دستگاه در سطح شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب و با توجه به عمومیت استفاده از آن در مناطق عملیاتی، این شرکت آمادگی خود را نسبت به ساخت نمونه های مشابه اعلام می­نماید.