اخبار:
اخبار:
با حضور مشاور مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور زنان و خانواده
بررسی چالش های بانوان و خانواده همکاران شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب با حضور خانم سید مومنی مشاور مدیر...

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید اعلام داشت: تولید ۲۳ درصد گاز مصرفی کشور در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت در امور تولید اع...
وزیر نفت اعلام کرد:
افزایش ۲.۲ میلیارد بشکه ای حجم ذخایر قابل برداشت نفت/ «نام‌آوران»؛ دومین مخزن بزرگ نفتی ایران است. وزیر نفت گفت: میدان نفتی تازه کشف شده نام آوران، دومین مخزن بزرگ...
بازتولید گاز از مخازن استراتژیک سراجه و شوریجه آغاز شد
اعلام آمادگی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران برای تضمین سوخت زمستانی بازتولید گاز از مخازن استراتژیک سراجه و شوریجه آغاز شد. شرکت نفت مناطق مرکزی ایران جهت تامین و تض...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

تعمیرات اساسی سال1398 منطقه عملیاتی تنگ بیجار پايان يافت.

تعمیرات اساسی سال1398 منطقه عملیاتی تنگ بیجار پايان يافت.

tamirat tngebijar

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با تاكيد و توجه مهندس ناصري پور مدير عامل شركت و با همت و تلاش مهندسان شركت در كمتر از 40 روز كاري تعمیرات اساسی سال 1398 منطقه عملیاتی تنگ بیجار با موفقيت پايان يافت.

مهندس ايرج مومني رئيس تعميرات منطقه عملياتي تنگ بيجار با اعلام اين خبر گفت: این تعمیرات با استفاده از ظرفیت های موجود در منطقه و با تلاش شبانه روزی همكاران در ستاد و منطقه عملياتي تنگ بيجار انجام گرفت و علی رغم وجود محدودیت های زمانی و متریالی، با برنامه ریزی مناسب و بسیج تمامی امکانات موجود، تعمیرات با موفقيت به انجام رسید.

وي با بيان اينكه حجم کار نیروی انسانی تخصیص یافته برای انجام فعالیت های اورهال حدود 59400 نفر ساعت بوده است به تشريح مراحل انجام اين پروژه پرداخت و گفت: فعالیتهای تعمیر و نگهداری مد نظر توسط پنج گروه اصلی تعمیراتی شامل خطوط لوله، مکانیک، برق، ابزاردقیق و کارگاه مرکزی و برنامه ریزی انجام شد و واحد هاي بهره برداری، بازرسی فنی، تدارکات کالا، HSE ، خدمات فنی و ترابری نيز در انجام اين عمليات حضوري فعال داشتند.

رئيس تعميرات منطقه عملياتي تنگ بيجار افزود: به منظور انجام اين پروژه اداره برنامه ریزی تعمیرات منطقه با همكاري واحد برنامه ريزي تعميرات اساسي ستاد كرمانشاه و با استفاده از اطلاعات موجود و برگزاری جلسات متعدد با ادارات بهره برداری، بازرسی فنی، واحدهای مختلف تعمیراتی منطقه و ... موارد مهم و مورد نياز تعميرات را با در نظر گرفتن محدودیت های زمانی و متریالی مشخص نمود و با استفاده از نرم افزار M.S.Project ، برنامه ریزی و زمان بندی برای آنها انجام گرفت.

ايشان در پايان به صورت موردي اهم فعالیتهای انجام شده در حوزه هاي مختلف را بيان نمودند:

تعویض تیپ فلر

تعویض خط جریانی چاه 9 در کیلومتر 6+951

تعویض سه عدد از LBV های خط انتقال گاز در LBVهاي 1 و 4 و 6

اصلاح دو جایگاه ورودی و خروجی شیرهای ایمنی مربوط به لخته گیر)کنار سه فازی(

تعویض یک عدد نیپل " 24 ورودی لخته گیر TCF

تعویض سه عدد نیپل " 18مربوط به لخته گیر TCF

تعویض یک عدد زانویی " 16مربوط به لخته گیر ISF

اسکن التراسونیک کلیه خطوط عایق دار سایز " 2 و بالا تر

هیدرو تست لخته گیرA

روانکاری و رفع جام از کلیه ولوهای موجود در TCF-ISF-LBV-WELL

تعمیر و تست 35 عد شیر ایمنی مربوط به TCF-ISF-LBV-WELL

نصب و باز کردن مجدد 135 عدد اسپید در سایزهای مختلف جهت ایمن سازی

بازرسی داخلی از وضعیت پوشش سرامیکی لخته گیر ISF

تنش زدایی و رادیوگرافی

تست و تعمیر بیش از 40 عدد ولو در سایزهای مختلف از " 2 تا " 18

سرویس کامل باس بارها و UPS ها و کلید خانه ها

اصلاح خط تغذیه KV 20 از ISF به TCF

انجام عملیات توپکرانی کلیه لاینهای جریانی و انتقالی

تعمیر اکچویتور" 18 مربوط به 6- LBV

اصلاحات سخت افزاری و نرم افزاری جهت تغییر ماهیت LBV به MOV

مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز غرب نيز در ادامه با تقدير از مهندسان شركت در مناطق عملياتي و ستاد تصريح كرد: طي چند سال گذشته اكثر اقدامات عملياتي شركت نظير تعميرات اساسي مناطق عملياتي، با استفاده از نيروهاي داخلي شركت و با صرف هزينه مالي بسيار اندك و در مدت زمان كوتاهي انجام ميگيرد.

وي افزود: تلاش و فعاليت همكاران با وجود مشکلات و محدودیت های بسیار از قبیل کمبود متریال و قطعات، مسائل ناشی از تحریم ها، گرمای شدید هوا و صعب العبور بودن مسير هاي خطوط لوله و همچنين جنگي بودن مناطق عملياتي شركت با برنامه ریزی دقیق و بدون هيچ گونه حادثه اي بسيار ستودنيست.

مهندس ناصري پور در پايان بار ديگر با تاكيد بر حمايت كامل شركت از ايده هاي خلاقانه همكاران در همه زمينه ها گفت: به دليل حساسيت بالاي مناطق عملياتي و همچنين شرايط حساس كشور از همه طرح ها و ايده هاي خلاقانه حمايت كامل به عمل مي آيد و همچنين شركت امادگي دريافت همكاري با ساير موسسات و شركت ها و افراد خلاق دانشگاهي را نيز دارد. همچنين شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با توجه به تجربيات خود در زمينه هاي مختلف تعميراتي آمادگي ياري رساندن به ساير شركت هاي نفتي در حوزه هاي مختلف را نيز داراست.