اخبار:
اخبار:

راه اندازی سیستم آشکار ساز آتش و گاز در زاگرس جنوبی/ارتقاء ایمنی و صرفه جویی ١٠ میلیارد ریال به همراه داشت. با اجرای پروژه طراحی، نصب و راه‎اندازی سیستم آشکارساز ...
تشریح اقدامات روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در محرم الحرام 1398
رئیس روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب اقدامات این واحد را به مناسبت ايام عزاداري سرور و سالار شهيدان حضرت ابا عبدالله الحسين(ع) تشریح نمود. به گزارش پايگ...
بیش از ٤١ هزار متر عملیات حفاری در سال گذشته
در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران تحقق یافتدر شرکت نفت مناطق مرکزی ایران تحقق یافت بیش از ٤١ هزار متر عملیات حفاری در سال گذشته شرکت نفت مناطق مرکزی ایران طی سال گذشت...
برگزاری مراسم زیارت عاشورا در شركت بهره برداري نفت و گاز غرب
مراسم زیارت عاشورا در شركت بهره برداري نفت و گاز غرب برگزار شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و ...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

تعمیرات اساسی سال1398 منطقه عملیاتی تنگ بیجار پايان يافت.

تعمیرات اساسی سال1398 منطقه عملیاتی تنگ بیجار پايان يافت.

tamirat tngebijar

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با تاكيد و توجه مهندس ناصري پور مدير عامل شركت و با همت و تلاش مهندسان شركت در كمتر از 40 روز كاري تعمیرات اساسی سال 1398 منطقه عملیاتی تنگ بیجار با موفقيت پايان يافت.

مهندس ايرج مومني رئيس تعميرات منطقه عملياتي تنگ بيجار با اعلام اين خبر گفت: این تعمیرات با استفاده از ظرفیت های موجود در منطقه و با تلاش شبانه روزی همكاران در ستاد و منطقه عملياتي تنگ بيجار انجام گرفت و علی رغم وجود محدودیت های زمانی و متریالی، با برنامه ریزی مناسب و بسیج تمامی امکانات موجود، تعمیرات با موفقيت به انجام رسید.

وي با بيان اينكه حجم کار نیروی انسانی تخصیص یافته برای انجام فعالیت های اورهال حدود 59400 نفر ساعت بوده است به تشريح مراحل انجام اين پروژه پرداخت و گفت: فعالیتهای تعمیر و نگهداری مد نظر توسط پنج گروه اصلی تعمیراتی شامل خطوط لوله، مکانیک، برق، ابزاردقیق و کارگاه مرکزی و برنامه ریزی انجام شد و واحد هاي بهره برداری، بازرسی فنی، تدارکات کالا، HSE ، خدمات فنی و ترابری نيز در انجام اين عمليات حضوري فعال داشتند.

رئيس تعميرات منطقه عملياتي تنگ بيجار افزود: به منظور انجام اين پروژه اداره برنامه ریزی تعمیرات منطقه با همكاري واحد برنامه ريزي تعميرات اساسي ستاد كرمانشاه و با استفاده از اطلاعات موجود و برگزاری جلسات متعدد با ادارات بهره برداری، بازرسی فنی، واحدهای مختلف تعمیراتی منطقه و ... موارد مهم و مورد نياز تعميرات را با در نظر گرفتن محدودیت های زمانی و متریالی مشخص نمود و با استفاده از نرم افزار M.S.Project ، برنامه ریزی و زمان بندی برای آنها انجام گرفت.

ايشان در پايان به صورت موردي اهم فعالیتهای انجام شده در حوزه هاي مختلف را بيان نمودند:

تعویض تیپ فلر

تعویض خط جریانی چاه 9 در کیلومتر 6+951

تعویض سه عدد از LBV های خط انتقال گاز در LBVهاي 1 و 4 و 6

اصلاح دو جایگاه ورودی و خروجی شیرهای ایمنی مربوط به لخته گیر)کنار سه فازی(

تعویض یک عدد نیپل " 24 ورودی لخته گیر TCF

تعویض سه عدد نیپل " 18مربوط به لخته گیر TCF

تعویض یک عدد زانویی " 16مربوط به لخته گیر ISF

اسکن التراسونیک کلیه خطوط عایق دار سایز " 2 و بالا تر

هیدرو تست لخته گیرA

روانکاری و رفع جام از کلیه ولوهای موجود در TCF-ISF-LBV-WELL

تعمیر و تست 35 عد شیر ایمنی مربوط به TCF-ISF-LBV-WELL

نصب و باز کردن مجدد 135 عدد اسپید در سایزهای مختلف جهت ایمن سازی

بازرسی داخلی از وضعیت پوشش سرامیکی لخته گیر ISF

تنش زدایی و رادیوگرافی

تست و تعمیر بیش از 40 عدد ولو در سایزهای مختلف از " 2 تا " 18

سرویس کامل باس بارها و UPS ها و کلید خانه ها

اصلاح خط تغذیه KV 20 از ISF به TCF

انجام عملیات توپکرانی کلیه لاینهای جریانی و انتقالی

تعمیر اکچویتور" 18 مربوط به 6- LBV

اصلاحات سخت افزاری و نرم افزاری جهت تغییر ماهیت LBV به MOV

مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز غرب نيز در ادامه با تقدير از مهندسان شركت در مناطق عملياتي و ستاد تصريح كرد: طي چند سال گذشته اكثر اقدامات عملياتي شركت نظير تعميرات اساسي مناطق عملياتي، با استفاده از نيروهاي داخلي شركت و با صرف هزينه مالي بسيار اندك و در مدت زمان كوتاهي انجام ميگيرد.

وي افزود: تلاش و فعاليت همكاران با وجود مشکلات و محدودیت های بسیار از قبیل کمبود متریال و قطعات، مسائل ناشی از تحریم ها، گرمای شدید هوا و صعب العبور بودن مسير هاي خطوط لوله و همچنين جنگي بودن مناطق عملياتي شركت با برنامه ریزی دقیق و بدون هيچ گونه حادثه اي بسيار ستودنيست.

مهندس ناصري پور در پايان بار ديگر با تاكيد بر حمايت كامل شركت از ايده هاي خلاقانه همكاران در همه زمينه ها گفت: به دليل حساسيت بالاي مناطق عملياتي و همچنين شرايط حساس كشور از همه طرح ها و ايده هاي خلاقانه حمايت كامل به عمل مي آيد و همچنين شركت امادگي دريافت همكاري با ساير موسسات و شركت ها و افراد خلاق دانشگاهي را نيز دارد. همچنين شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با توجه به تجربيات خود در زمينه هاي مختلف تعميراتي آمادگي ياري رساندن به ساير شركت هاي نفتي در حوزه هاي مختلف را نيز داراست.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.