اخبار:
اخبار:

راه اندازی سیستم آشکار ساز آتش و گاز در زاگرس جنوبی/ارتقاء ایمنی و صرفه جویی ١٠ میلیارد ریال به همراه داشت. با اجرای پروژه طراحی، نصب و راه‎اندازی سیستم آشکارساز ...
تشریح اقدامات روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در محرم الحرام 1398
رئیس روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب اقدامات این واحد را به مناسبت ايام عزاداري سرور و سالار شهيدان حضرت ابا عبدالله الحسين(ع) تشریح نمود. به گزارش پايگ...
بیش از ٤١ هزار متر عملیات حفاری در سال گذشته
در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران تحقق یافتدر شرکت نفت مناطق مرکزی ایران تحقق یافت بیش از ٤١ هزار متر عملیات حفاری در سال گذشته شرکت نفت مناطق مرکزی ایران طی سال گذشت...
برگزاری مراسم زیارت عاشورا در شركت بهره برداري نفت و گاز غرب
مراسم زیارت عاشورا در شركت بهره برداري نفت و گاز غرب برگزار شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و ...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

امسال بیش از یک میلیارد متر مکعب گاز به مخزن سراجه قم تزریق شده است.

امسال بیش از یک میلیارد متر مکعب گاز به مخزن سراجه قم تزریق شده است.

Hatami

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از تزریق یک میلیارد و پنج میلیون متر مکعب گاز به مخزن سراجه قم از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

رامین حاتمی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران از تزریق یک میلیارد و پنج میلیون متر مکعب گاز به مخزن سراجه قم از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: این در حالی است که در سال ۱۳۹۷ در مجموع یک میلیارد و ۲۶ میلیون متر مکعب گاز به این مخزن تزریق و ۷۷۳ میلیون متر مکعب بازتولید شد.

وی در مورد میزان نفت و گاز و میعانات تولیدی شرکت نفت مناطق ایران از ابتدای امسال تاکنون گفت: در این مدت مجموع تولید گاز معادل ۲۵ میلیارد و ۳۵۰ میلیون متر مکعب، میعانات گازی هفت میلیون و ۱۳۷ هزار بشکه و جمع تولید نفت ۱۷ میلیون و ۵۵۰ هزار بشکه بوده است.

حاتمی در مورد جمع آوری گازهای همراه گفت: شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، پیرو ابلاغیه وزارت نفت مبنی بر جمع آوری گازهای مشعل، اقدام به برگزاری مزایده واگذاری گازهای مشعل کرد و نخستین طرح مزایده در میدان نفت شهر و سومار اسفند ماه ۱۳۹۷ واگذار شد.

وی اظهار کرد: با اجرایی شدن قرارداد فروش گاز میدان های نفت شهر و سومار روزانه از سوزاندن حدود ۱۰ میلیون فوت مکعب گاز جلوگیری می شود.

به گفته حاتمی، با برنامه ریزی های انجام شده، مزایده فروش گازهای مشعل میدان های چشمه خوش، آبان، پایدار غرب، سروستان و سعادت آباد، دالپری، دهلران و دانان، در سال جاری پایان یافته و برای اجرا واگذار می شود.

به گزارش NIOC، شرکت نفت مناطق مرکزی ایران یکی از پنج شرکت اصلی در ساختار شرکت ملی نفت ایران است که در سال ۱۳۷۷ تاسیس شد. این شرکت در مجموع مسئولیت تولید و توسعه از ۸۴ میدان گازی و نفتی را به عهده دارد که تاکنون ۱۳ میدان گازی و ۱۳ میدان نفتی توسعه یافته و در مدار تولید قرار دارد.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.