اخبار:
اخبار:
موفقيت شركت بهره برداري نفت و گاز غرب در اخذ گواهينامه هاي سيستم مديريت يكپارچه(IMS)
شركت بهره برداري نفت و گاز غرب موفق به اخذ گواهينامه هاي سيستم مديريت يكپارچه(IMS) گرديد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب اين شركت با تلاش...
همدلی و مشارکت کارکنان نفت و گاز غرب در تولید صیانتی و بهره برداری از میدانهای مشترک
مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب اظهار داشت ، همدلی و مشارکت کارکنان نفت و گاز غرب در تولید صیانتی و بهره برداری از میدانهای مشترک مدیر عاملشرکت بهره بردا...
گزارش تصویری: جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در سال 99/غرب
گزارش تصویری: جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران/غرب به گزارش روابط عمومی جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در مناطق ت...
نیازهای فناورانه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران اعلام شد.
از بازیابی گازهای مشعل تا توسعه دانش فنی نمک‌زدایی‌ها نیازهای فناورانه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران اعلام شد. رئیس پژوهش و فناوری شرکت نفت مناطق مرکزی نیازمندی‌ه...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 zanan

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

تشریح اقدامات اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در سال 98

اقدامات اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در سال 98تشریح شد.

jalase hse

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به مناسبت روز ایمنی و آتش نشانی جلسه ای با حضور اعضا هیات مدیره، مدیران، روسا و روسای مناطق و همچنین تعدادی از کارشناسان اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست(HSE) شرکت در سالن کنفرانس ستاد کرمانشاه برگزار شد و اقدامات واحد (HSE) شرکت در سال 98 تشریح گردید.

در ابتدای این جلسه نادر فتاحی رئیس اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست(HSE) شرکت ضمن تبریک این روز به همه تلاشگران این عرصه در شرکت به ارائه گزارشی از عملکرد شرکت در سال جاری پرداخت و گفت: خوشبختانه علی رغم بروز حوادث طبیعی بسیار در چند سال اخیر و خصوصا سیل ویرانگر سال گذشته در شرکت بهره برداری نفت وگاز غرب هیچ گونه حادثه ی فرآیندی اتفاق نیافتاده و این نشان از تلاش و کوشش جهادی همه کارکنان خصوصا نیروهای توانمند اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست(HSE) شرکت می باشد.

وی با تقدیر از توجه خاص و ویژه مهندس ناصری پور مدیر عامل شرکت در خصوص مسائل ایمنی، بهداشت و محیط زیست گفت: کنترل و عدم آسیب رسانی به نفرات و تاسیسات شرکت در بحرانهای اخیر نظیر زلزله ، سیل و ...قطعا نشان از توجه ویژه مدیریت به مسائل ایمنی در همه زمینه هاست.

رئیس اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست(HSE) شرکت در ادامه به گزارشی از عملکرد شرکت پرداخت و گفت: در سال جاری اقدامات زیادی در حوزه های مختلف انجام گرفته که در این میان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

_ نظارت بر انجام تعميرات اساسي مناطق عملياتي

_ پيگيري تعويض ، نصب و راه اندازي رينگ آب آتش نشاني تاسيسات دهلران با لوله پلي اتيلن

_ خريد تجهيزات ايمني و آتش نشاني مورد نياز مناطق عملياتي از قبيل شلنگ هاي آتش نشاني و طناب وكلاه امداد و نجات و ...

_ تشكيل چندين جلسه كميته شرايط اضطراري درخصوص بررسي وضعيت تاسيسات نفت و گاز ، خطوط لوله جرياني ، پلها ، جاده ها و راههاي دسترسي ناشي از وقوع سيل در فروردين ماه و اتخاذ تمهيدات لازم درخصوص كاهش خسارتها و پيامدهاي ناشي از آن

_ شناسايي خطرات و ارزيابي ريسك در همه واحدهاي عملياتي مطابق با روش اجرايي

_ تهيه كتابچه شماره تلفن هاي اضطراري جهت ارتباطات در مواقع بحران با كليه سازمانها ، استانداريها ، فرمانداريها ، شهرستانها و تاسيسات نفت ، گاز ، برق و آب همجوار مناطق عملياتي،انعقاد قرارداد با شركت هاي همجوار و مراكز امداد رساني

_ ويرايش كتابچه Action plan و برگزاري مانور ماهيانه در مناطق عملياتي مطابق با آن تعداد 32 مورد

_ تهيه ERP جهت تاسيسات نواحي عملياتي نفت شهر و تنگ بيجار بر اساس سيستم فرماندهي حادثه

_ تهيه درخواست خريد تجهيزات ايمني و آتش نشاني firekit ، دستگاه اكسيژن آناليزور ..........

وی شاخصهاي ضریب تکرار و شدت حادثه را دو شاخص مهم در حوزه (HSE) برشمرد و گفت: خوشبخاته با برنامه ریزی های صورت گرفته و حمایت مدیریت، آمار های شرکت در این خصوص در حد نرمال جهانی و حتی پایین تر از آنست.

آقای فتاحی در ادامه سایر اقدامات اداره HSE شرکت در حوزه های پدافند غیر عامل، مانور های برگزار شده، فعالیت های انجام گرفته در حوزه بهداشت، انجام معاینات شغلی، اقدامات انجام گرفته در خصوص فعالیت های آموزشی، عملیات های امداد و نجات خارج از سازمان و در نهایت اقدامات زیست محیطی شرکت در سال جاری را تشریح نمود.

در ادامه این جلسه مهندس ناصری پور مدیر عامل شرکت نیز با تبریک این روز به همه همکاران شاغل در اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست(HSE) شرکت گفت: عدم وقوع حوادث فرآیندی در مناطق عملیاتی شرکت علی رغم حوادث بسیار ناگوار اخیر، نظیر سیل و زلزله در غرب کشور نشان از توانمندی همکاران شاغل در واحد HSE و رعایت نکات ایمنی توسط همه کارکنان شرکت دارد.

وی با اشاره به ضرورت نگاه حرفه ای به مسائل HSE در شرکت نفت ملی ایران و خصوصا شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب گفت: نگاه نوين منجر مي شود كه بسياري از عوامل زيان آور محيط كار با ديد پيشگيرانه شناسايي، ارزيابي وكنترل شود نگاه جديد يعني صرفه جويي وحذف هزينه هاي مربوط به درمان نيروي كار آسيب ديده،كاهش غيبت هاي ناشي از بيماري هاي شغلي و هزينه پرداخت، حفظ نيروي كار آموزش ديده و با تجربه است .

مهندس ناصری پور با تاکید بر جایگاه HSE در شرکت های صنعتی و نفتی گفت: HSE زمانی می‌تواند به طور موثر اقدام نماید و به اهداف خود برسد که سبب جلوگیری از بروز حوادث، کاهش خسارات مالی و صدمات جانی، حفظ منابع و محیط زیست و افزایش بازده کاری گردد و به عوامل اثرگذاری همچون تعهد مدیریت ارشد، مسوولیت‌پذیری مدیریت و کارکنان، مشارکت کارکنان، شناسایی و کنترل خطرات، تحقیق در مورد حوادث، آموزش و ارزیابی دوره‌ای سیستم، توجه کافی نماید.

وی با اشاره به ظرورت نهادینه کردن فرهنگ HSE در شرکت تصریح کرد: به منظور تقویتHSE در شرکت هامی‌بایست مدیران این واحد در همه شرکت های نفتی در امر فرهنگ‌سازی آن نیز تلاش نمایند، زیرا ایجاد فرهنگ و تصویری صحیح از آن باعث سهولت بیشتر در پیاده‌سازی و کارایی بیشتر HSEدر اجرای آن می‌شود.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در ادامه با بیان این که تهدیدهای سایبری علیه سیستمهای صنعت نفت، گاز و پتروشیمی دارای ابعاد مختلفی است، تاکید کرد:صنایع نفت وگاز کشور ستون اصلی اقتصاد ایران هستند، و بدیهی است، به دلیل اهمیت موضوع، این صنایع از اولین نقاطی خواهند بود که رقبای اقتصادی، سیاسی و یا مغرضان نظام هدف تخریب و حمله قرار خواهند دادو وظیفه HSE شرکت در این زمینه بسیار خطیر و جدی است و باید ایمن‌سازی شرکت در این حوزه به شکل جدی مورد توجه قرار گیرد.

ایشان در پایان بار دیگر با اشاره به جایگاه مهم HSE در شرکت های نفتی اظهار داشت: واحد ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت باید به شکل جدی و بدون اغماض در همه زمینه ها و در همه واحد ها در ستاد و مناطق عملیاتی حضوری جدی داشته باشد و دستور العمل های واحد های مختلف در موقعیت های خاص را برای آنها تشریح نماید.

لازم به ذکر است در ادامه این جلسه موارد HSE صورت جلسه قبل وموارد جديد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.