اخبار:
اخبار:
موفقیت شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در اخذ گواهینامه سیستم مدیریت انرژی
شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب موفق به اخذ گواهینامه سیستم مدیریت انرژی شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب این شرکت به منظور بهبود مستم...
میدان‌های مشترک نفت مرکزی همگی تعیین تکلیف شده‌اند/ افزایش تولید ۷۰ درصدی میدان نفت‌شهر
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران: میدان‌های مشترک نفت مرکزی همگی تعیین تکلیف شده‌اند/ افزایش تولید ۷۰ درصدی میدان نفت‌شهر مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایرا...
تعهد به تولید تکلیفی نفت و گاز تحقق یافت
تعهد به تولید تکلیفی نفت و گاز تحقق یافت. مهندس رامین حاتمی، در جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران نیمه دوم سال 1398 که با حضور مدیران، روسا و ک...
گزارش تصویری: جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران/غرب
گزارش تصویری: جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران/غرب به گزارش روابط عمومی جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در مناطق ...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

تعهد به تولید تکلیفی نفت و گاز تحقق یافت

تعهد به تولید تکلیفی نفت و گاز تحقق یافت.

pishbini98

مهندس رامین حاتمی، در جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران نیمه دوم سال 1398 که با حضور مدیران، روسا و کارشناسان ستادی، مدیر عامل، مدیران و روسای شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برگزار شد، با اعلام این خبر افزود: تولید گاز از میدان تنگ بیجار به عنوان تنها میدان تولید گازی در شرکت غرب روزانه ۶.۴میلیون متر مکعب و میزان انباشتی در این مدت بالغ بر۵۵۷ میلیون متر مکعب و میزان میعانات گازی ۷۵۷هزار بشکه شامل می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، مهندس حاتمی درباره مجموع عملیاتهای صورت گرفته روی میدانهای شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب تصریح کرد: جمع کل عملیاتهای صورت گرفته روی میدانهای این شرکت در شش ماه اول سال۱۴۲ مورد است.

بر اساس این گزارش، جهت تداوم و افزایش توان تولیدی چاهها، متناسب نمودن ظرفیت تاسیسات فرآیندی با توان تولید و همچنین نیل به اهداف و تعهد تولید تکلیفی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب، در منطقه عملیاتی چشمه خوش، توسعه و رفع مشکلات واحد نمک زدایی جهت افزایش ظرفیت فرآورش نفت نمکی، اصلاح و توسعه چندراهه ورودی واحد بهره برداری، توسعه و جایگزینی و اصلاح سیستم پمپاژ نفت، تسریع در حفاری چاههای جدید و تکمیل و راه اندازی پروژه جمع آوری و تزریق گاز در دستور کار قرار دارد. در میدان دانان توسعه ميدان و تکمیل جاده دسترسی و در صورت تداوم ارسال نفت نمکی میدان آذر ایجاد ظرفیت فرآورش نفت نمکی در واحد دهلران برنامه ریزی شده است.

این گزارش می افزاید، در میدان دهلران تسریع در اجاره و يا احداث سیستم تفکیک گر و پمپ جهت چاههاى دور دست ميدان، انجام مطالعات جدید در خصوص جلوگیری از افت فشار و رفع موانع فرآیندی نمک زدایی و در میدان گازی تنگ بیجار، تسریع در احداث خط لوله چهار حلقه چاه، تسریع در احداث فاز دوم تاسیسات فرآورش تنگ بیجار با هدف رسیدن به توان فرآورش روزانه 11 میلیون متر مکعب و احداث سیستم های تقویت فشار جهت تداوم و افزایش تولید از سال 1400در برنامه های توسعه ای شرکت قرار دارد. در خصوص اقدامات شاخص حوزه عمل به مسئولیت های اجتماعی در هنگام وقوع سیل ابتدای امسال در غرب کشور ضمن رعایت موارد پیشگیرانه و اتخاذ تدابیر لازم در خصوص محافظت از تاسیسات و الزامات HSE،احداث جاده دسترسی روستاهای مناطق عملیاتی سرکان مالکوه استان لرستان، شهرستان پل دختر؛ تامین خوراک، امدادرسانی،کمک های درمانی ،برقرسانی، آبرسانی با توان و امکانات ستاد و شرکت های تابعه به ویژه شرکت بهره برداری نفت و گازغرب ، بخشی از اقداماتی است که می توان به آنها اشاره کرد.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.