اخبار:
اخبار:
موفقیت شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در اخذ گواهینامه سیستم مدیریت انرژی
شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب موفق به اخذ گواهینامه سیستم مدیریت انرژی شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب این شرکت به منظور بهبود مستم...
میدان‌های مشترک نفت مرکزی همگی تعیین تکلیف شده‌اند/ افزایش تولید ۷۰ درصدی میدان نفت‌شهر
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران: میدان‌های مشترک نفت مرکزی همگی تعیین تکلیف شده‌اند/ افزایش تولید ۷۰ درصدی میدان نفت‌شهر مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایرا...
تعهد به تولید تکلیفی نفت و گاز تحقق یافت
تعهد به تولید تکلیفی نفت و گاز تحقق یافت. مهندس رامین حاتمی، در جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران نیمه دوم سال 1398 که با حضور مدیران، روسا و ک...
گزارش تصویری: جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران/غرب
گزارش تصویری: جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران/غرب به گزارش روابط عمومی جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در مناطق ...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

میدان‌های مشترک نفت مرکزی همگی تعیین تکلیف شده‌اند/ افزایش تولید ۷۰ درصدی میدان نفت‌شهر

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران:
میدان‌های مشترک نفت مرکزی همگی تعیین تکلیف شده‌اند/ افزایش تولید ۷۰ درصدی میدان نفت‌شهر

hatami-98

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ضمن تشریح فعالیت های حفظ و نگهداشت و افزایش توان تولید نفت این شرکت،اعلام کرد: هیچ میدان مشترکی در محدوده عملیاتی نفت مرکزی نیست که تعیین تکلیف نشده باشد.

رامین حاتمی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، گفت: بخش زیادی از نفت تولیدی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران مربوط به میدان های مشترک مرزی در استان های ایلام، کرمانشاه و بخشی از استان خوزستان است که به منظور افزایش تولید از این میدان ها هم اکنون فعالیت هایی در حال اجراست.

وی اظهار کرد: در راستای افزایش تولید از میدان های مشترک نفتی، سال گذشته نخستین قرارداد IPC مربوط به میدان های در حال بهره برداری (Brown Field) آبان و پایدارغرب منعقد شد که هم اکنون در حال اجراست. کار تغییر و تحول و تحویل تاسیسات هم انجام شده و تولید با مسئولیت شرکت طرف قرارداد در حال انجام است که طی این برنامه به طور قطع در ۲سال نخست برنامه، افزایش تولید خواهیم داشت.

حاتمی با بیان اینکه میدان نفت شهر به منظور افزایش تولید نیازمند فعالیت های اجرایی جدید است، گفت: در سال گذشته ۳پروژه به منظور اجرا به روش قراردادی EPCF و EPDF انتخاب شدند که هم اکنون هر سه پروژه به شرکت های اکتشاف و تولید ایرانی واگذار شده است. یکی از این پروژه ها، میدان نفت شهر و ۲ پروژه دیگر هم مربوط به طرح توسعه میدان دانان و سعادت آباد است.

به گفته وی، در طرح توسعه میدان مشترک نفت شهر که با شرکت ملی حفاری ایران منعقد شده، تعمیر چهار حلقه چاه و حفر یک حلقه چاه جدید پیش بینی شده است. با انجام این پروژه به طور قطع افزایش تولید ۲ هزار بشکه ای نفت راخواهیم داشت که این میزان افزایش تولید برای نفت شهری که تولیدش سه هزار بشکه است، رقم بالایی حدود ۷۰ درصد است.

وی در مورد طرح توسعه میدان دانان، اظهار کرد: قرارداد این پروژه با شرکت مپنا امضا شده و عملیات اجرایی نیز آغاز شده است. عملیات اجرایی طرح توسعه میدان سعادت آباد هم از سوی شرکت پترو گلوبال کیش در حال انجام است. امیدواریم که با اجرای این پروژه ها، افزایش تولید و نگهداشت توان تولید اتفاق بیفتد.

حاتمی از برنامه ریزی برای افزایش تولید از سایر میدان های نفتی فعال خبر داد و گفت: برای توسعه میدان دهلران، ۲ طرح توسعه ای مطرح شده یکی به روش EPCF و یکی به روش IPC که با شرکت های اکتشاف و تولید ایرانی در حال مذاکره هستیم. که در صورت حصول نتیجه فعالیت های اجرایی آغاز می شود.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.