اخبار:
اخبار:
موفقیت شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در اخذ گواهینامه سیستم مدیریت انرژی
شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب موفق به اخذ گواهینامه سیستم مدیریت انرژی شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب این شرکت به منظور بهبود مستم...
میدان‌های مشترک نفت مرکزی همگی تعیین تکلیف شده‌اند/ افزایش تولید ۷۰ درصدی میدان نفت‌شهر
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران: میدان‌های مشترک نفت مرکزی همگی تعیین تکلیف شده‌اند/ افزایش تولید ۷۰ درصدی میدان نفت‌شهر مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایرا...
تعهد به تولید تکلیفی نفت و گاز تحقق یافت
تعهد به تولید تکلیفی نفت و گاز تحقق یافت. مهندس رامین حاتمی، در جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران نیمه دوم سال 1398 که با حضور مدیران، روسا و ک...
گزارش تصویری: جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران/غرب
گزارش تصویری: جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران/غرب به گزارش روابط عمومی جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در مناطق ...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

موفقیت شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در اخذ گواهینامه سیستم مدیریت انرژی

شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب موفق به اخذ گواهینامه سیستم مدیریت انرژی شد.

iso50001

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب این شرکت به منظور بهبود مستمر نظام مدیریت انرژی و تحقق اهداف مرتبط با این نظام موفق به اخذ گواهینامه سیستم مدیریت انرژی ISO 50001با همکاری و مشاوره دانشگاه رازي كرمانشاه شد.

ساختمان ستاد کرمانشاه شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به منظور بهبود مستمر نظام مدیریت انرژی و تحقق اهداف مرتبط با این نظام، از سوی ممیز شرکت شخص ثالثIMQ ایتالیا ، مورد ممیزی قرارگرفت و موفق به" اثبات انطباق فرآیندها و فعالیت ها بر اساس نیازمندی های استاندارد مرجع کسب گواهی" گردید. بر این اساس، نتایج حاصل از یافته های این دوره ممیزی بیانگر تعهد مدیریت ارشد و مشارکت کلیه کارکنان در بهبود مستمر نظام مدیریت انرژی و اجرای پروژه های بهبود و اقدامات اصلاحی مورد نیاز می باشد.

در همین ارتباط مهندس ناصری پور مدیر عامل شرکت با تقدیر از تلاش همه کارکنان و خصوصا همکاران کمیته انرژی در اخذ این گواهینامه گفت: مهمترین هدف از استقرار سیستم مدیریت انرژی در ساختمان ستاد کرمانشاه مشاهده نتایج این گواهینامه در هدر رفت انرژی به صورت نمونه جزئی از کل شرکت، بهینه‌سازی عملکرد انرژی ، یافتن نقاط بارز مصرف کننده‌ها، ارائه راهکارهای بهبود و شناسایی متغیرهای مؤثر بر مصرف جهت پایش مداوم عملکرد تجهیزات اصلی می‌باشد.

وی با بیان اینکه ISO 50001 ابزاری قدرتمند برای پیاده‌سازی سیستم مدیریت انرژی در سازمانها را فراهم می‌کند، اظهار داشت: امروزه مدیریت موثر انرژی، فقط برای بهبود کسب و کار نمی‌باشد، بلکه در حال تبدیل شدن به یک الزام قانونی است و در واقع این گواهینامه به شرکت ها کمک می کند تا چگونگی استفاده از انواع حاملهای انرژی سازمان را مشخص کنند و روش های واقع بینانه کاهش مصرف، آلودگی ها و هزینه ها را مشخص نمایند و علاوه بر ارائه شیوههای مدیریت انرژی و صرفه‌جویی در هزینه‌ها، تعهد سازمان به کاهش اثرات سوء زیست محیطی را نیز نشان می دهد.

مهندس ناصری پور در ادامه با اشاره به رویکرد مثبت همه مدیران شرکت در اخذ و تداوم سیستم مدیریت انرژی افزود: اخذ این گواهینامه فقط در ساختمان ستاد کرمانشاه قطعا شروع این پروسه به شمار می رود و باید همه مدیران، روسا و همکاران نهایت تلاش خود را در جهت بکارگیری آن در همه واحد ها و مناطق عملیاتی بکار گیرند و خوشبختانه با تجربه به دست آمده در ستاد کرمانشاه و تلاش همکاران این مهم نیز دست یافتنی است و انشالله با برنامه ریزی های صورت گرفته در مرحله بعد منطقه عملیاتی نفت شهر نیز در این چارچوب قرار خواهد گرفت.

ایشان در پایان با تبیین ضرورت رویکرد و تاثیر فرهنگ سازمانی بر عملکرد صحیح سیستم مدیریت انرژی و پیاده سازی آن در شرکت ها گفت: با توجه به فرمایشات و تاکیدات مقام عظمای ولایت(مدظله) در زمینه اقتصاد مقاومتی و با توجه به اینکه صنایع نفت و گاز از جمله صنایع پرمصرف انرژی محسوب می شوند، اخذ گواهینامه سیستم مدیریت انرژی و تداوم آن در شرکت های نفتی نتایج بسیار مثبتی در زمینه صرفه جویی در مصرف انرژی و بهینه سازی مصرف آن خواهد داشت.

:
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد عملیاتی دهلران (مرکز بهره برداری دهلران)
واحد بهره برداری دهلران در فاصله 20 کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از واحد توابع استان ایلام قرار دارد ، که با ظرفیت اسمی 55 هزار بشکه در روز نفت تولیدی میادین دهلران و دانان را پس از فرآورش و شیرین سازی بوسیله یک خط لوله 16 اینچ به طول 52 کیلومتر به واحد نمک زدایی چشمه خوش پمپاژ و ارسال می نماید.
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
واحد عملیاتی تنگ بیجار (مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه)
مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله 70 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال 1386 به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه 7 میلیون متر مکعب گاز می باشد که پس از جمع آوری ، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.  
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
مرکز بهره برداری و نمک زادیی چشمه خوش
واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام می باشد که با ظرفیت اسمی 181هزار بشکه در روز نفت تولیدی میاذین آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می نماید .نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می گردد.همچنین واحد نک زدایی چشمه خوش در سال 1385 با ظرفیت اسمی 75 هزار بشکه راه اندازی گردید.خوراک واحد نمک زدایی چشمه خشک از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می گردد.
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
مرکز بهره برداری و نمک زادیی نفت شهر
واحد بهره برداری نفت شهرکه در فاصله 220 کیلومتری غرب کرمانشاه و 60 کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد با ظرفیت اسمی 15 هزار بشکه در روز،نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش،شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال ، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه را تامین مینماید.از انجا که بخشی از این مخزن در خاک کشور همسایه ، عراق قرار دارد از جایگاه و حساسیت ویژه ای برخوردار است.همچنین واحد نمک زدایی نفت شهر در سال 1376 با ظرفیت با ظرفیت اسمی 15000 بشکه در روز راه اندازی گردید.این واحد به افزایش تولید از میدان مشترک نفت شهر احداث گردیده است.  
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
مرکز بهره برداری سرکان / ماله کوه
واحد بهره برداری سرکان / ماله کوه در فاصله 15 کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که با ظرفیت اسمی 30 هزار بشکه در روز نفت تولیدی را پس از فرآورش و شیرین سازی از طریق یک خط لوله 10 اینچ به طول 21 کیلومتر به تلمبه خانه افرینه و در پایان به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می نماید.