اخبار:
اخبار:
انتصاب سرپرست حراست شركت بهره برداري نفت و گاز غرب
سرپرست حراست شركت بهره برداري نفت و گاز غرب منصوب شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب با حکم مهندس ناصری پور مدیر عامل شرکت، آقای مهدی آ...
برای اولین بار برگزاری دوره آموزشی کنترل فوران چاهها در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب
دوره آموزشی کنترل فوران چاهها در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برای اولین بار برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب واحد آموزش شرک...
۲۵۴ میلیون مترمکعب گاز تحویل شرکت ملی گاز ایران شد
با تلاش کارکنان شرکت ملی نفت مناطق مرکزی در شبانه روز گذشته ۲۵۴میلیون مترمکعب گاز تحویل شرکت ملی گاز ایران شد رامین حاتمی، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران د...
استقرار نخستین دکل حفاری در طرح توسعه میدان نفتی دانان
به منظور افزایش تولید روزانه حدود ۱۰ هزار بشکه نفت صورت گرفت استقرار نخستین دکل حفاری در طرح توسعه میدان نفتی دانان نخستین دکل حفاری در راستای نگهداشت و افزایش ت...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 zanan

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید اعلام داشت: تولید ۲۳ درصد گاز مصرفی کشور در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید اعلام داشت: تولید ۲۳ درصد گاز مصرفی کشور در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران

alikhani

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت در امور تولید اعلام داشت : با توجه به اینکه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، ۲۳ درصد گاز مصرفی کشور را در طول سال تامین می کند، ضروری است تا نیازهای اساسی این شرکت و شرکت های تابعه آن در اولویت رسیدگی قرار گیرد.

دکتر فرخ علیخانی، در بازدید از منطقه عملیاتی نار و کنگان، گفت: گاز یک محصول استراتژیک است که علاوه بر اهمیت آن در زنجیره اقتصادی، به دلیل اینکه به طور مستقیم بر زندگی مردم تاثیر دارد، از اهمیت اجتماعی بالایی نیز برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به نقل از شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، دکتر فرخ علیخانی، در بازدید از منطقه عملیاتی نار و کنگان و در جمع مدیران، رؤسا و کارشناسان این شرکت، هدف از بازدید یک روزه خود از منطقه علمیاتی نار و کنگان را بررسی تنگناهای تولید و حصول اطمینان از آمادگی کامل جهت تامین گاز در فصل سرما عنوان و از تلاش های کارکنان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی به دلیل انجام به موقع تعمیرات اساسی جهت آماده سازی تاسیسات برای تولید حداکثری گاز در فصل زمستان تقدیر کرد.

ایشان، با اشاره به اینکه زاگرس جنوبی یکی از شرکت های صاحب نام کشور در زمینه تولید گاز است، گفت: به دلیل اهمیت اجتماعی این محصول استراتژیک ضروری است که به نیاز های این شرکت به شکل ویژه ای رسیدگی شود.

دکتر علیخانی ، در بخش دیگری از صحبت های خود، با اشاره به ضرورت تولید صیانتی از مخازن هیدروکربوری، گفت: مخازن ، مانند یک موجود زنده هستند که نیاز به توجه و نگهداری دارد.

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت در امور تولید ، با اشاره به اینکه تولید صیانتی از مخازن یک اولویت انکار ناپذیر است، ادامه داد: باید همواره با برنامه ریزی های درازمدت و متمرکز، ضمن مطالعه رفتار مخزن و تولید صیانتی، شرایط لازم برای برداشت حداکثری از مخازن را فراهم آورد.

بر اساس این گزارش دکتر علیخانی ، برنامه ریزی دراز مدت برای مطالعه رفتار مخازن و افزایش ضریب بازیافت و همچنین برنامه ریزی های کوتاه مدت برای تولید از مخازن را ایده‌آل ترین حالت ممکن برای تولیدصیانتی دانست.

وی ، توسعه پایدار صنعت نفت را در گرو آینده پژوهی و برنامه ریزی مدون جهت مدیریت و بهره برداری از مخازن، تاسیسات، خطوط لوله انتقال و سایر دارایی های فیزیکی صنعت نفت دانست.

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید در تشریح ماموریت های معاونت تولید، گفت: شش شرکت زیرمجموعه این معاونت قرار دارند که شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ,شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، شرکت نفت و گاز اروندان، شرکت نفت فلات قاره ایران و دو شرکت ملی حفاری ایران و پایانه های نفتی را شامل می شود که این دو شرکت، فعالیت های خدماتی را برعهده دارند.

فرخ علیخانی به منظور بررسی آمادگی تولید سوخت زمستانی و بررسی تنگناهای شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی از منطقه عملیاتی نار و کنگان یکی از مناطق عملیاتی زیر مجموعه این شرکت، بازدید کرد.

این گزارش می افزاید ، معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید امروز (چهارشنبه ۲۲ آبان ماه) با همراهی مهندس احمد رجبی مدیر تولید شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و جمعی از مدیران نظارت بر تولید شرکت ملی نفت ایران ، مدیر عامل و مدیران شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، برای بررسی شرایط تولید سوخت زمستانی از منطقه علمیاتی آغار و دالان بازدید می کنند.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، بزرگترین شرکت بهره‌بردار نفت و گاز تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که پنج منطقه عملیاتی نار و کنگان، آغار و دالان، پارسیان، سرخون و گشوی جنوبی و سروستان و سعادت آباد را در سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان راهبری می کند.