اخبار:
اخبار:

پیام مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به مناسبت عید سعید فطر و سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر مهندس ناصری پور, مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در ...
پیام مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به مناسبت عید سعید فطر و سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر
پیام مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به مناسبت عید سعید فطر و سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر مهندس رامین حاتمی, مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در پیام...
تامین برق پایدار منطقه عملیاتی سراجه قم
رئیس منطقه سراجه مطرح کرد؛ تامین برق پایدار منطقه عملیاتی سراجه قم برق رسانی ۲۰ کیلوولت از پست ۶۳.۲۰ کیلوولت مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی شهید فهمیده ...
سامانه صدای پاسخگو در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران راه اندازی شد
همزمان با روز ارتباطات و روابط عمومی سامانه صدای پاسخگو در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران راه اندازی شد روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در راستای ارتباط دوسو...
paiam monaghese modiriat
sem

پیام مستقیم به مدیرعامل


ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 zanan

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

با حضور مشاور مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور زنان و خانواده

بررسی چالش های بانوان و خانواده همکاران شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب

jalase ba banovan

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب با حضور خانم سید مومنی مشاور مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور زنان و خانواده، چالش های بانوان و خانواده همکاران این شرکت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه که در سالن جلسات شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در ستاد کرمانشاه برگزار شد، مهندس ناصری پور مدیر عامل، مدیران و روسای شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب و همچنین خانم حمیدی مشاور مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در امور زنان و خانواده، خانم فقیه احمدی مشاور مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در امور بانوان و تعدادی از کارشناسان امور بانوان شرکت ملی نفت و نفت مناطق مرکزی ایران نیز حضور داشتند، مسائل و مشکلات امور بانوان و خانواده های همکاران خصوصا در مجتمع مسکونی شهید تند گویان ایلام مورد بررسی قرار گرفت.    

در ابتدای این جلسه مهندس ناصری پور مدیر عامل شرکت ضمن عرض خوش آمد گویی به مهمانان از حضور آنها در ستاد کرمانشاه و همچنین حضور در مجتمع مسکونی ایلام قدردانی نمود و ابراز امیدواری کرد، امور بانوان وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران همچنان ضمن تداوم بیشتر این ارتباطات، یاری رسان شرکت های تابعه در امر حمایت از بانوان و خانواده های همکاران باشند و راهکار های لازم را در این زمینه با جدیت دنبال نمایند.

وی در ادامه به ارائه گزارشی از عملکرد شرکت در حوزه های مختلف فنی، عملیاتی، منابع انسانی، فعالیت ها و پروژ های رفاهی در سطح شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب و همچنین اقدامات شرکت در زمینه امداد رسانی به هموطنان غرب کشور در دو حادثه ناگوار زلزله و سیل پرداخت.  

مهندس ناصری پور با اشاره به مسائل، مشکلات و چالش های شرکت گفت: مسائلی نظیر چالش های زیست محیطی، گستردگی مناطق تحت پوشش ، مرزی بودن و تداوم شرایط جنگی در این نقاط و صعب العبور بودن مناطق عملیاتی، تولید را با چالش های فراوانی مواجه نموده است، که خوشبختانه علی رغم همه این مشکلات با تعامل و همکاری همکاران در راستای رسیدن به تحقق تولید تکلیفی این شرکت با تمام توان در حال حرکت است

علاوه بر این تعامل درست مدیران و روسا با سایر همکاران در این شرکت در طول چند سال اخیر هیچ گونه حادثه ای اتفاق نیافتاده و اکثر تعمیرات انجام گرفته نیز با همت و توان داخلی شرکت انجام می گیرد و همه مدیران و روسای شرکت در راستای تکریم و حمایت از نیروی انسانی به عنوان اصلی ترین منبع تولید نهایت سعی و تلاش خود را می نمایند.  

وی در ادامه با اشاره به جایگاه و موقعیت بانوان در جامعه و خصوصا شرکت نفت گفت: بر اساس فرمایش رهبر فرزانه انقلاب حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند: "اگر زن های انسان ساز از ملت ها گرفته شود، ملت ها به شکست و انحطاط خواهند رسید"، اظهار داشت: زنان جایگاه بسیار تاثیرگذاری در پیشبرد اهداف تدوین شده صنعت نفت دارند و خوشبختانه حرکت رو به جلوی آن ها در تصدی سمت های کلیدی طی سالهای اخیر سرعت بیشتری گرفته است و انشالله با حمایت های مدیران بالا دستی این روند همچنان بهبود یابد.

وی باتاکید بر تحقق شایسته سالاری در صنعت نفت به عنوان يكي از مهمترين گلوگاه های صنعتی کشور گفت: برای حضور بانوان در بخش صنعت کشور، نيازمند مولفه هایی نظیر تلاش، صبوري، اعتماد به نفس و نيز معرفي شايستگي هاي بانوان در اين بخش از صنعت هستیم و این نیازمند اینست که مدیران اولا به توانایی های زنان اعتقاد داشته باشند و ثانیا شجاعانه اقدام به حمایت جدی از ارتقای شغلی زنان شایسته و پرتلاش در سازمان بنمایند.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در پایان با تاکید بر اینکه در حال حاضر نگاه مديريت عالي در صنعت نفت مبتني بر عدالت جنسيتي و توانمند سازي زنان در سازمان می باشد، لذا بایستی بر همين اساس اهتمام جدي براي تحقق این موضوع مد نظر قرار گیرد.

وی همچنین اظهار داشت: مسير رشد، توسعه و بالندگي يك جامعه از مسير رشد و بالندگي زنان آن جامعه مي گذرد و ايجاد فرصت هاي برابر با مردان براي زنان جامعه، زمينه هاي پياده سازي قواعد رشد و توسعه در صنعت به عنوان يكي از مهمترين بخش هاي اقتصادي كشور فراهم مي شود

در ادامه این جلسه خانم سید مومنی مشاور مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور زنان و خانواده با تبریک میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق(ع) از میزبانی و مهمان نوازی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب قدردانی نمود و گفت: اقدامات ارزنده ای در همه حوزه های فنی، عملیاتی، منابع انسانی، رفاهی و همچنین امداد رسانی به هموطنان در حوادث زلزله و سیل صورت گرفته و همچنان که اشاره شد این نیازمند ایجاد وحدت و همدلی در سازمان می باشد که خوشبخاته در این شرکت به خوبی صورت پذیرفته است و انشالله با تداوم این روند ما شاهد شکوفایی هر چه بیشتر شرکت در همه این زمینه ها باشیم.

وی نیز در ادامه با اشاره به اهمیت نیروی انسانی و خصوصا بانوان در سطح وزارت نفت به ارائه گزارشی از وضعیت بانوان در وزارت نفت و مقایسه آن با وضعیت شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب پرداخت و گفت: مهمترین سرمایه هر شرکت و سازمانی طبعا نیروی انسانی آن سازمان میباشد و حمایت از نیروی انسانی و ارتقا انگیزه آنها تاثیر مستقیمی در بهبود عملکرد شرکت ها در همه زمینه ها دارد و بانوان شاغل در شرکت های نفتی به عنوان درصد قابل توجهی از این نیروها می تواند تاثیر مثبت یا منفی در این زمینه ایجاد نماید.

مشاور مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور زنان و خانواده در پایان با تاکید به نگاه مثبت مدیران ارشد وزارت نفت در ارتقا جایگاه بانوان در سطح وزارت و شرکت های تابعه گفت: خوشبختانه رویکرد مدیران شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در این زمینه مثبت است و انشالله زمینه ارتقا بانوان هر چه بیشتر در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب و سایر شرکت ها نیز فراهم آید و توانمندی بانوان در زمینه هایی غیر از امور عملیاتی و اقماری بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.

در ادامه این جلسه مسائل و مشکلات بانوان و خانواده های همکاران به صورت جزئی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم در این زمینه نیز اتخاذ گردید.

لازم به ذکر است، مشاور مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور زنان و خانواده و هیات همراه با همراهی مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب و اعضا هیات مدیره بعد از ظهر امروز در مجتمع شهید تند گویان ایلام حضور می یابند و ضمن دیدار با خانواده های ساکن در این مجتمع به بررسی مسائل آنها می پردازند و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته فردا نیز از منطقه عملیاتی تنگ بیجار بازدید می نمایند.