اخبار:
اخبار:
رئیس روابط عمومی شرکت بهره‎برداری نفت و گاز غرب منصوب شد.
با حکم مهندس ناصری پور رئیس روابط عمومی شرکت بهره‎برداری نفت و گاز غرب منصوب شد. مدیرعامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز غرب در حکمی آقای جلال الدین بنی عامریان را ب...
راه اندازی سامانه غربالگری ، پایش و پیگیری بیماری کوید19
راه اندازی سامانه غربالگری ، پایش و پیگیری بیماری کوید19 سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت اقدام به راه اندازی سامانه خوداظهاری به ضرورت پایش ، غربالگری و پیشگیری از ...
پیام تبریک مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به مناسبت اعیاد سراسر فرخنده شعبانیه
پیام تبریک مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به مناسبت اعیاد سراسر فرخنده شعبانیه مهندس حاتمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بمناسبت حلول ماه شعبان و فرخ...
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت آغاز سال 1399
پیام تبریک مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت آغاز سال 1399 مهندس ناصری پور مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بمناسبت آغاز سال نو پیام تبریکی صاد...
paiam monaghese modiriat
sem

ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 zanan

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

تولید بیش از ۶۲ میلیارد متر مکعب گاز در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران

از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه محقق شد

تولید بیش از ۶۲ میلیارد متر مکعب گاز در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران

hatami

مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از تولید ۶۲ میلیارد و ۶۵۸ میلیون متر مکعب گاز طی ۱۱ ماه امسال در این شرکت خبر داد.

مهندس رامین حاتمی در جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران برای نیمه اول سال ۱۳۹۹ در رابطه با جزییات تولید نفت و گاز از سه شرکت تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، اظهار داشت : طی ۱۱ ماه امسال بالغ بر ۴۷ میلیارد و ۱۶۹ میلیون متر مکعب گاز و دو میلیون و ۳۷ هزار بشکه نفت در شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی تولید شده است.

وی افزود : در این مدت در شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق ۱۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون متر مکعب گاز برداشت شده است. همچنین بهره برداری از تنها میدان گازی در شرکت بهره برداری نفت وگاز غرب در این مقطع معادل یک میلیارد و ۶۹۰ میلیون متر مکعب و ۳۳ میلیون بشکه نفت بوده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، در این جلسات که با حضور مدیر عامل ، مدیران و روسای ستادی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و مدیران و روسای شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی ، شرق و غرب برگزار شد، مهندس حاتمی درباره برخی از طرحهای در دست اجرای این شرکت تصریح کرد : در شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی طرح افزایش تولید میدان آغار به میزان ۲۰ میلیون متر مکعب در روز در برنامه های آینده این شرکت قرار دارد . در این طرح توسعه بخش بالادست و پایین دست میدان از ظرفیت ۲۲ به ۴۲ میلیون متر مکعب در روز تعریف شده که شامل حفاری چاههای جدید ، توسعه مرکز تفکیک میدان آغار ، احداث خط لوله انتقال و توسعه پالایشگاه فراشبند می شود. همچنین برای تثبیت تولید گاز ، طرح بازآرایی ایستگاه تقویت فشار نار ، احداث ایستگاههای تقویت فشار کنگان ، وراوی ، هما و سرخون برنامه ریزی شده است.

بر اساس این گزارش ، مهندس حاتمی از تزریق یک میلیارد و ۴۴۹ میلیون متر مکعب گاز به مخزن شوریجه D جهت ذخیره سازی در شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق اشاره کرد و افزود : طی هشت ماه اول امسال یک میلیارد و ۴۴۹ میلیون متر مکعب گاز تزریق شده و میزان بازتولید برای فصل سرد تاکنون یک میلیارد و ۳۰۳ میلیون متر مکعب بوده است .

این گزارش می افزاید ، مهندس حاتمی با تقدیر از زحمات همکاران ستادی و عملیاتی شرکتهای تابعه ، نقش آنها را تامین و تضمین سوخت پایدار مهم برشمرد و خاطرنشان کرد : انجام تعهدات تکلیفی و تامین سوخت پایدار مرهون تلاش و زحمات همکاران در ستاد تهران ، ستاد شرکتهای تابعه و مناطق عملیاتی است و به نوبه خویش در این مجال از زحمات آنها تقدیر به عمل می آورم. به خصوص برداشت و تولید صیانتی از میدانهای مشترک که یکی از دغدغه های اصلی مجموعه صنعت نفت به شمار مِی آید.

مهندس حاتمی از انجام یکی از بزرگترین و پیچیده ترین طرح برداشت داده های لرزه نگاری دو بعدی و سه بعدی صنعت نفت در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران روی میدانهای تنگ بیجار ، دلاوران ، باباگیر و بانکول در استان ایلام خبر داد و تصریح کرد : طرح برداشت داده هاي لرزه نگاري میدانهای ذکر شده به وسعت یک هزار و ۵۶۰ کیلومتر مربع در بخش سه بعدی و بیش از ۸۰۰ کیلومتر در بخش دو بعدی در دست اقدام است. در حال حاضر در اين پروژه حدود ۵۵۰ نفر مشغول به كار هستند و با پردازش و تفسير همزمان اطلاعات لرزه نگاری برداشت شده ، برنامه ریزی توسعه آتی و تعيين موقعيت چاه هاي توسعه اي بر روي اين ميدانها را میسر می سازد.

بر اساس این گزارش ، تعداد میدانهای تحت پوشش شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در آغاز فعالیت در سال ۱۳۷۸ شامل ۵ میدان نفتی و ۹ میدان گازی بوده که هم اکنون ۱۲ میدان گازی و ۱۳ میدان نفتی توسعه یافته در اختیار دارد و دو میدان نفتی و دو میدان گازی نیز در حال توسعه است . در مجموع مسئوليت توسعه، توليد، فرآورش و انتقال نفت و گاز بالغ بر ۸۴ ميدان گازي و نفتي شناخته شده در بخش اعظمي از مناطق خشكي كشور را بر عهده دارد. عملكرد اين شركت تاثير بسزايي در چرخه اقتصاد و تامين انرژي پايدار با حفظ و صيانت از منابع ملي دارد.